Дата и час: 20 Дек 2014, 16:34

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 21:24 
Потребител
Аватар

Device: Samsung Galaxy Note 2
Device OS: Android
Service provider: M-tel
Препоръчайте ми някъкъв качествен цветен лазерен принтер .Цената е от значение но все пак си държа да бъде качествен и да вади добри копия при възможно най-евтин консуматив който няма да се изпари от пазара с момента на закупуването на принтера . Изобщо не разбирам от тая техника и предпочитам да са неща които вие лично сте ползвали .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 21:43 
Потребител
Аватар

Ами попринцип трябва първо да видиш консумативите на какви цени са - поинтересувай се из форумите, за даден модел дали могат да се презареждат , на какви цени и си изчисли горе долу колко ти излиза копито .... Отностно това аз какъв ползвам - моя е черно-бял лазерен (мултифункционално устройство) Sasmung SCX 4200 много съм доволен и в момнта дори май е на промоция в Метро.Но щом ти трябва цветен съм чел и слушал много добри отзиви за моделите на HP.Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 21:55 
Потребител
Аватар

SobieskI написа:
Ами попринцип трябва първо да видиш консумативите на какви цени са - поинтересувай се из форумите, за даден модел дали могат да се презареждат , на какви цени и си изчисли горе долу колко ти излиза копито .... Отностно това аз какъв ползвам - моя е черно-бял лазерен (мултифункционално устройство) Sasmung SCX 4200 много съм доволен и в момнта дори май е на промоция в Метро.Но щом ти трябва цветен съм чел и слушал много добри отзиви за моделите на HP.Успех!
Хммм много интересен принтер е това и на хубава цена а има и скенер което вече е върха . Май ще взема да се ориентирам към черно-бели решения въпреки ,че курсовите ми работи е хубаво да бъдат шаренки .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 22:08 
Global moderator
Аватар

Нали знаеш, че дори и в средния и високия клас - от цветен лазерен принтер не можеш да очакваш приличен фотопечат :oops:

Миналата година бях се зачудил и аз за цветен LP - и свърших с монохромен LP & цветно MFC. Ценовия порядък беше съпоставим ;)

Иначе - поне от проучванията, които правех тогава - Samsung водеха като достъпност / цена / качество, а НР - наистина си е НР :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 22:13 
Потребител
Аватар

hesa написа:
Нали знаеш, че дори и в средния и високия клас - от цветен лазерен принтер не можеш да очакваш приличен фотопечат :oops:

Миналата година бях се зачудил и аз за цветен LP - и свърших с монохромен LP & цветно MFC. Ценовия порядък беше съпоставим ;)

Иначе - поне от проучванията, които правех тогава - Samsung водеха като достъпност / цена / качество, а НР - наистина си е НР :lol:

За фотопечат не говорим изобщо !!! Принтера ми трябва за домашни нужди - записах дистанционно обучение и много от учебниците са ми в .pdf или .doc а да четеш стотици страници на компа не е веселба . Също така всеки един от курсовете ми изисква и курсова работа която искам сам да си печатам - обикновено в курсовите работи има цветни схеми и диаграми ама мисля ,че в крайна сметка може и да са черно-бели след като не ми се набиват сума пари само за единия кеф на някой преподавател така ,че и черно-бели решения да препоръчате пак става . Просто искам да е качествен и евтин за най-обикновена ежедневна употреба предимно текстове .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 22:17 
Потребител

Аз ти препоръчвам мастилено-струен HP от години ползвам само такива принтери, главите си ги презареждам сам а мастилата от метро излизат на добра цена и цената на копие излиза много под тази от лазерен принтер и е буквално смешна. При добро обслужване една глава издържа 50+ пълнения, въпреки, че някой твърдят че се зареждат не повече от 2-3 пъти. Но е много важно да не ги оставиш да се запушат, понякога това е непоправимо. Ако не се лъжа някой глави имат чип и не подлежат на зареждане, това трябва да се проучи.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 22:22 
Потребител
Аватар

Аз моя принтер го взех преди около година - за домошно ползване... Не очаквай много от скенера но за сканиране на текст или някоя друга картинка става супер.... От към качество на печат не се оплаквам, не съм имал грижи а и консумативи има под път и над път за модела.В момента е на промоция в Метро:

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 22:24 
Потребител
Аватар

Valdis написа:
. Ако не се лъжа някой глави имат чип и не подлежат на зареждане, това трябва да се проучи.

Да и аз съм чел такива работи за лазерните, но до колкото знам ги препрограмират във фирми...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 22:29 
Потребител
Аватар

Valdis написа:
Аз ти препоръчвам мастилено-струен HP от години ползвам само такива принтери, главите си ги презареждам сам а мастилата от метро излизат на добра цена и цената на копие излиза много под тази от лазерен принтер и е буквално смешна. При добро обслужване една глава издържа 50+ пълнения, въпреки, че някой твърдят че се зареждат не повече от 2-3 пъти. Но е много важно да не ги оставиш да се запушат, понякога това е непоправимо. Ако не се лъжа някой глави имат чип и не подлежат на зареждане, това трябва да се проучи.
A какво ти е мнението за Canon PIXMA MP190 - http://www.shopmania.bg/shopping~online-vsichko-v-iedno~buy-canon-pixma-mp190~p-1341797.html първоначално се бях засилил към него , казаха ми и ,че тонера му е в най-голямо количество и е най-евтин . А цената му е просто фантастична . Ето го и в СТЕМО http://www.stemo.bg/jsp/bg.do?a=cHJvZHVjdC1DQU5PTi0xMTYzLTExNjQtMDAwNjMwMTE5NDYzOA==#n.5.3.1.2

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 22:37 
Потребител

Не знам как седи въпроса с Canon. Имай предвид, че аз HP-то го порзвам за професионални нужди, и дори евтините модели имат изключителна като здравина механика. Сменил съм поне 4 за последните 17 години и нито един от тях не е бил повреден, просто съм ги сменял като морално остарели.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 22:52 
Потребител
Аватар

Аз имам Pixma MP160 ( вече е на тавана заместен от Samsung-a) ами като че ли скенера беше алко по добър ( той отново е мултифункционално устройство но 1-2 модела по стар от мп190....като качество не беше нищо осбенно но вършеше работа след 2-рото зареждане ( със спирнцовка главите засъхнаха ли и аз не разбрах зе да вади всичко на черти.... отидох в магазина и като разбрах че главата е 40лв за черно и още толквоа за цветно си купих лазерния и сега ми седи наттавана с кашона на изпечатани реални 100листа я има я не.... :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 22:59 
Потребител

Главата на моя принтер струва 70-80лв. купен е преди 4 години и още съм с оригиналната глава, а съм изпечатал 10-ки хиляди копия с нея. Но пак казвам, не трябва да се оставя да засъхне, има начини да се отпуши но не винаги се получава.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 23:00 
Потребител
Аватар

Device: Samsung GT-N7000 Galsxy Note
И аз в офиса имам един SAMSUNG SCX-4200, вече втора година. Интересното, е че тогава беше по-евтин с около 20-тина лева мисля. Около 10 000 страници на година му е трафика, добре се държи. Има съвместими /неоригинални/ тонер касети по БГ интернет магазини, на цени около 90-тина лева. Сменял съм само тонер, както и тонер и смяна на чип. В първият случай, свети червената лампа /демек няма тонер/, но все пак печата.:) А във вторият, ситуацията е ясна, лъже се без проблем. Върши добра работа, като за парите си, според мен. Цветен принтер и според мен ако ще се взема, по-добрият избор е мастиленоструен. Високи са все още цените на цветните лазерни устройства и ако няма да се натоварва с работа, е неоправдана инвестицията.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2009, 23:11 
Потребител
Аватар

Ами да засъхването си е проблем защото не няма да печатам постоянно по скоро голямо печатане за кратко после месеци в шкафа ... явно мненията клонят към самсунга .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2009, 08:44 
Потребител

Привет.
Разходете се из фирмите за компютърна техника.
Миналата година на един приятел взехме втора употреба ( обслужен ) за 140 пари ,перфектен и зареден тонер за около 20 000 страници.
Става дума за лазерен , и с малка гаранция от 6 месеца.
За ноатоварване , дори и периодично от над 100 стр., лично бих препоръчал лазерен.
Скенери също сепоявяват на добра цена .
Вие си решавате.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]