Дата и час: 23 Фев 2018, 01:51

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Май 2017, 19:51 
Потребител

Пробвах, но нищо не става, уж започва FastActivate да го пачва, и самия пач се затваря сам, и до там. Явно с този активатор не става, ще чакаме да излезе някой нов който да може да пачва Live версията, въпреки че ме съмнява имайки предвид че TT са закл. bootloader-a.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2018, 14:11 
VIP
Аватар

dobry5885 написа:

И пробва ли да пачнеш навкора ???

Днес се сблъсках със същия проблем на Reno Clio. TomTom-a е с навкор 9.884. Копирах на нова SD карта навкора 9.846 от долната тема:
viewtopic.php?p=312032#p312032
Обаче също като на колегата не приема картата. Не разбрах как се пачва този навкор. Явно машинката си разархивира навкора от файла ttssytem във вътрешната памет, защото след първото зареждане на програмата, файлът изчезва от SD картата, изтрит е.
Май това е да изтеглиш "късата клечка" !

П.П. Случайно да имате работещ линк на пачнат 9.847, че навсякъде вече са изтрити?
Намерих и пачнат 9.884, обаче не разполагам по всяко време с колата и ми е трудно да правя проби.
9.884

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2018, 18:30 
Moderator
Аватар

Колега milstan, пробвай да пачнеш навкора преди да сложиш сд картата в колата, незнам дали така ще стане.
изключи всички видове защити на компютъра като антивирусни и темподобни преди да пуснеш активатора.

линк за навкора който искаш, съжалавам, но нямам, ще се оптитам да потърся в испанските форуми.

поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2018, 19:07 
VIP
Аватар

Самия навкор представлява компресиран файл (или нещо подобно с неизвестен формат) от един единствен файл ttsystem (с размер 120 mb) и нито един пачактиватор не го харесва.
При поставяне в навигацията на SD картата той явно се разкомпресира и съдържанието му се копира в уреда. На картата остава папката с картата, папките loopdir и TomTom-Cfg. Не остава нищо за пачване.
Например от твоята тема:
viewtopic.php?p=312032#p312032
Съдържанието на архива е това и както писах, файлът не може да се пачва:
Прикачени файлове:
carminat.JPG

В горната тема ( 9.884 )пишат за защита по CID номера на SD картата и нещата доста загрубяват. Обаче не знам защо като преместиш оригиналната папка с картата на друга SD карта, тя си работи. А новата SD карта е с друг CID номер.

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2018, 19:45 
Потребител

За много години!
Това дали няма да помогне?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2018, 20:50 
VIP
Аватар

С това се изкарва файла ttgo.bif от файла loopback.ex3. И от ttsystem изкарва доста познати неща, но не виждам как да ги използвам, а после евентуално пак трябва да се събере във файл ttsystem.

За сега установих, че пачнатия навкор не се записва в уреда, а продължава да си работи с оригиналния непачнат навкор 9.884 и затова не отваря картата. Както пишат и в интернет, не може да се сваля текущата версия на навкора.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2018, 20:57 
Потребител

Имах някъде из компа програма за промяна на серийния номер на дисковите устройства инициализирани от ОС.
Да я потърся ли?
Нещо като тази.
За проба може да смени номера на "новата" карта с този от "старата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2018, 23:25 
Новобранец

Здрвейте колеги и за много години,
тия дни и аз се опитах да си сложа нова карта на Клиото но уви повечето неще са с изтрити линкове и не можах нищо да зглобя работещо!
Молбата ми е ако може някой да събере на едно място всичко последно и актулано и работещо
така че човек като си ги изтегли да има всичко необходимо от първа ръка -> Активатор, навкор и карта, програма за ttgo.bif
и само да следва стъпки и да си активира картата. И после ако иска да си тегли други карти.
Благодаря на всички които биха ми подкрепили идеята
Лека и успешна Нова Година 2018!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2018, 10:04 
VIP
Аватар

dobry5885 написа:
линк за навкора който искаш, съжалавам, но нямам, ще се оптитам да потърся в испанските форуми.

В тази тема (на испански) simba прави тестове върху вече инсталиран 9.884 навкор, обаче за съжаление колата не е моя и след няколко дни ще е извън България.
http://www.laradiobbs.net/carminat-tomt ... post514732
http://www.laradiobbs.net/carminat-tomt ... simba.html

П.П.
И най-свежа информация за клониране на карти:
ТУК
Обаче, доколкото разбирам, трябва да е налична оригинална SD карта с последна версия на карта (за дадена държава или регион). С една дума първо някой трябва да я купи и после да я сподели. Пак не работи с карти споделени в интернет.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2018, 16:24 
Новобранец

Имам следното питане. някои има ли представа дали версията на навкора е свързана с менютата на ТомТома-а . питането ми е въ в връзка с меню за Bluetooth дали ако се смени навкора с по нов ще ми се появи такова меню за перване на телефона ми или не завизи от навкора е трябва нещо друго заводско да се направи .В момента съм с навкор 8842, Carminat TomTom.
Някой който има такава опция можели да ми даде повече инфо дали му влиза в работа?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2018, 20:19 
Новобранец

milstan написа:
dobry5885 написа:

В тази тема (на испански) simba прави тестове върху вече инсталиран 9.884 навкор, обаче за съжаление колата не е моя и след няколко дни ще е извън България.

Аз имам под ръка един Меган с такъв навкор и със същия проблем.
Мога да правя експерименти на него само,че с чуждите езици не съм твърде в час.
Сега ще чета тоя Симба да видя дали ще се получи нещо.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Яну 2018, 21:51 
Новобранец

Няма шанс.9.884 навкор си иска плащане.
Срещу 45 паунда за карта на централна и източна европа всичко е ток и жица.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]