Дата и час: 21 Фев 2018, 09:57

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Ное 2011, 23:20 
Потребител
Аватар

Здравейте колеги,
от няколко седмици съм собственик на GOCLEVER TAB I70 http://www.perfecto-group.com/orders/in ... cts_id=365 .
Това е първото ми андроид- устройство и първият ми таблет. Имам няколколко проблема с него, които вече цял месец не мога да оправя и ми спират изцяло работата, за която съм го взел.
Първият е калибрацията - след като вляза в менюто за калибриране, по никакъв начин не мога да приключа процедурата, т.е. започвам да натискам маркера, но всеки път, след като приключа петте позиции, ми казва "още веднъж" и пак се започва. Единият път стигнах до около 30 повторения, но резултат никакъв. Ресетвах го и какво ли не опитвах, но не мога да го калибрирам, в резултат на което имам разминаване с по над 1-2 сантиметра на места и напрактика не мога да го ползвам за адекватно браузене и набор на текст.
Другият, по-голям проблем е, че не мога да чета книги с него. Качил съм няколко хиляди заглавия в txt формат но не при отваряне излизат на китайски език. Прекодирах ги в ASCII, Unicode и де., но не помогна, само йероглигфите са различни. Ако можете да посочите безплатен книгочетец или как да го кирилизирам, ще съм Ви много благодарен.

Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2011, 12:01 
VIP
Аватар

Device: LG L7 P700
Device OS: Android
Device OS: SlimBean rel.3
Service provider: Globul
По първия въпрос - устройството стандартно се продава със "силно китайски" Android 2.1. В момента трябва да е вече достъпен автоматичен update до 2.2, който решава доста от проблемите на предната версия.

Относно тъча - ако на екрана е сложен протектор, то е възможно той да е опънат прекалено силно в зоната, която е недостъпна за калибриране. Решението е да се свали протектора, да се калибрира и протекторът да се постави отново, но МНОГО внимателно. Ако въпреки това проблемът остава, то дано таблетът да е още в гаранция, за да може да бъде сменен.

Относно четенето - аз лично съм най-доволен от "читанката" CoolReader - поддържа всички популярни формати и кодировки, които са ми трябвали, включително fb2, txt, rtf, html, chm, tcr, doc, pdb (включително - архивирани в ZIP формат).

Сваля се оттук - http://sourceforge.net/projects/crengin ... k/download

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2011, 12:25 
Потребител
Аватар

Норман, както винаги, се изказа и останалите коментари са излишни :) Благодаря :D

Днес, след работа, ще направя необходимото, но действително, протекторът ми се струва доста дебел и опънат.
Забелязах и разминаване междус пецификациите в ТМ и тези в инструкциите на устройството, а именно - в документацията пише, че е с процесор на 1,2 GhZ и андроид 2.2.

"Читанката" ще я пробвам още днес. След тоталното идейно изчерпване на Холивуд и бездарието на голяма част от актьорското им съсловие, книгите станаха единственият "прозорец" за разтуха. Затова книгочетецът ми е приоритетен.

ПП: има 24 месеца гаранция

Поздрави с още едни големи благодарности на отговорилите 8)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 15:22 
Потребител
Аватар

Колеги, съжалявам за лаишкия въпрос, но просто не мога да се справя с новата придобивка GOCLEVER TAB I70. Взета е основно за всекидневно и продължително четене. Благодарение на колегата @norman, успях да се справя с проблемна калибрация, но уви, четенето на книги е невъзможна мисия. Инсталиран е ANDROID 2.2, като си има вграден книгочетец и всевъзможни плейъри. От chitanka ползвам цялата библиотека и съответно работя с форматите, които са приложени там, а именно: epub, fb2, txt, html. На таблета можах да подкарам само html и то през браузъра, което прави направо невъзможно четенто, поради постоянно налагащото се скролиране с резистивен екран. Книгочетецът отваря txt само с йероглифи, като само сменя китайския с японски и символи при различните прекодирания, които направих (всъщност извъртях всички възможни кодирания. Файловете са в UTF-8 по подразбиране). Освен това, новоинсталираните 2 рийдъра (cool reader и Alto**), не могат да намерят съвместими файлове, както и не мога да ги асоциирам с гореспоменатите такива.

Ако до няколко дни не се справя, просто ще продам чисто новия таблет и се връщам на лаптопско четене.

Предварително благодаря на отзовалите се, като се извинявам, ако дублирам тема, но не можах да намеря нищо аналогично.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 15:44 
VIP
Аватар

Изключително странен проблем с CoolReader... За мен той Е "Читанката" за Android-ски устройства.

Основно ползвам fb2 формата, включително и варианта, при който за спестяване на място fb2-книгите са предварително архивирани в .ZIP и CoolReader няма никакъв проблем да ги открие където и да е из паметта на телефона ми (HTC Dream) или на SD-картата.

Въпрос - предполагам, докато си вътре в CoolReader си викал менюто му, с натискане на бутона [М], оттам, през Open File и натискане на бутона за връщане назад, може да се премине през цялото дърво на директориите на таблета - наистина ли fb2 файловете, които си записал там не се виждат?

Още - пак от менюто, влез в Options, а оттам избери таба с вътрешни настройки (иконката с гаечния ключ). Включена ли е по подразбиране опцията за сканrране - "Scan properties..."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Дек 2011, 23:01 
Потребител
Аватар

Няколкото версии, които инсталирах, нямат подобна структура на менюто. Няма "open file", а само "find file", което е търсачка по критерии, а не посочване на файл. По този начин не открива нито един файл, който потърся.
Освен това настройките изглеждат по друг начин, различен от описания от теб (гаечен ключ). Но описаното от теб е абсолютно идентично за WIN версията. Всички файлове в книгови формати ми излизат с въпросителна, т.е. продължават да не са асоциирани със софтуер за четене.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2011, 10:42 
Потребител

Ех,тези китайци ??? Само проблеми създават подобни странни таблети ???

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Дек 2011, 11:20 
VIP
Аватар

Eто линк към версията, която ползвам в момента и която включва със сигурност споменатите по-горе менюта и функции - http://dox.bg/files/dw?a=6408878343

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Май 2013, 21:27 
Потребител

Здравейте и аз се здобх със сщия таблет преди няколко дена много бавно работи не знам с какъв андроид е изтрих всичко от стария собстевинк не бих си взел такъв таблет но ми е подарък и затова ако можете да кажете дали може да се преинсталира или как да го ъпдеитна
и като го вкляча с яесбито към компютъра не го открива също така като го пусна лайфая и го пусна да се върже към рутера пиша си паролата всичко и не става а като пусна интернета през телефона и го пусна телефона да предава като рутер няма проблеми защо е така моля помогнете писах в тази тема защото да не правя нова надявам се да не е проблем за едно и също говорим.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Май 2013, 23:02 
Потребител

Извинявям се но ще можете ли да ми помогнете по някакъв начин моля ви.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Май 2013, 21:11 
Потребител

Извинет към кой да се обрна да ми помогне никой не ме взема не сериозно имам проблем и моля да ми се помогне по някакъв начин за ккво е този форум иначе айде де хора моля ви.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]