Дата и час: 28 Юли 2014, 23:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 541 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 37  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Окт 2009, 23:44 
Потребител
Аватар

Здравейте ,от една седмица със с HTC TyTN II с Windows Mobile 6,1
Инасталирах си Igo8 с помоща на колегата Брего!!!
От два дни се занимавам с повечето POI в Пловдив и съм добавил доста нови неща главно ,бензиностанции,м-н Била,м-н Баумакс ,Кауфланд...
Надявам се че ще е полезно за всички ето го и архива с файловете http://dox.bg/files/dw?a=bc1f08273f
ще го обновявам периодично при всеки нов POI които намеря и добавя !!!
:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2009, 08:48 
Потребител
Аватар

Привет ,имам едно питане относно иконите за POI ,направих тези за Техномаркет и Технополис,вкарах ги във съответната папка branding/ui_igo8/common добавих и spr файла ,в icons/poi добавям съответните редове за иконите и накрая архивирам наново branding но след като я върна обратно на картата и пусна Igo стартира със някакъв странен main screen(ползвам branding файла на poipaza и стартира с това лого на mainscreen а в случая изчезва и е заменен с друг без да съм го сменял) и в менюто иконите за poi са стандартните сини а не тези които са били преди и няма нови добавени!!!
Интересното е че branding файла преди да го разархивирам и добавя новите неще беше 8,5мб а след това стана 7мб !!!
Моля за помощ защото забих до тук.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2009, 08:51 
Потребител

За майнскрийн-а просто намери папката с тваята резолюция и замени loading.bmp със стария на Иго или такъв,който искаш да ти се появява. В момента при теб този файл е логото на poiplaza.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2009, 09:10 
Global moderator
Аватар

londongunner написа:
Привет ,имам едно питане относно иконите за POI ,направих тези за Техномаркет и Технополис,вкарах ги във съответната папка branding/ui_igo8/common добавих и spr файла ,в icons/poi добавям съответните редове за иконите и накрая архивирам наново branding но след като я върна обратно на картата и пусна Igo стартира със някакъв странен main screen(ползвам branding файла на poipaza и стартира с това лого на mainscreen а в случая изчезва и е заменен с друг без да съм го сменял) и в менюто иконите за poi са стандартните сини а не тези които са били преди и няма нови добавени!!!
Интересното е че branding файла преди да го разархивирам и добавя новите неще беше 8,5мб а след това стана 7мб !!!
Моля за помощ защото забих до тук.....

Много пъти е коментирано: Не разархивирай branding.zip!!! Отваряш го в прозорец на WinRar и с drag'n'drop изтегляш от архива необходимия файл, редактираш го и после го вмъкваш по същия начин на мястото му. Аналогично и с добавянето на нови файлове.
В момента за програмата ти branding.zip не съществува и тя работи с файловете от data.zip.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2009, 10:25 
Потребител
Аватар

Отново ти благодаря Брего,всичко стана по описания от теб начин,сега вече имам иконките за Техномаркет и Технополис :)
Оправил съм и координатите им и съм добавил новите за Пловдив защото бяха грешни
Продължавам да правя икони и да добавям нови poi за всичко ,след което ще ги кача за да са достъпни за всеки!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2009, 13:30 
Потребител

здравейте, ето 1 kml файл със метан станциите в БГ. станциите са разделени на 2 групи - проверени и непроверени. проверени ще рече че съм бил там и са 100% сигурни, непроверените са намерени по адрес с помоща на сайтовете http://remixbg.com/station.html , http://www.bgmaps.com/ , http://www.avtometan.com/front/index.php , http://maps.google.com/ и гугъл земя. постарал съм се да намеря по сателитните снимки от google maps нещо което да прилича на метан станция, не съм търсил само по адрес, тъй като има разминаване в адресите в интернет и адресите според картите на телеатлас. към местоположението на всяка станция има адреса от интернет и телефон (също от интернет, не гарантирам колко е верен и дали работи) ако се окаже, че станцията не е там това инфо може да помогне. бих искал да помоля ако някой живее около непроверена станция или минава покрай такава и не му представлява трудност да я провери и да ми пише на ЛС дали е на правилното място, и ако не е ако е възможно да даде истинските координати. вече има 1 проверена от miro20 за което му благодаря, вкарал съм координатите дадени от него. към кмл файла има и няколко иконки с spr файловете към тях, ако ви харесват можете да ги сложите в branding.zip. иконите са за основната папка "метан станции" и за подпапките "проверени" и "непроверени" как става това е описано тук viewtopic.php?p=205572#p205572 , единственото което остава да се направи е
"Отваряш branding.zip/ui_igo8/icons/poi/poi.icons и вътре пишеш:
[Име на иконата]
$име_на_твоята_картинка.bmp
$име_на_твоята_картинка.spr
име_на_твоята_картинка.spr

Предлагам ти да отваряш .zip файла с WinRar, защото отваря архивите по папки и ще можеш лесно да се ориентираш, а файловете, които ще вкарваш можеш просто с drag'n'drop. След като затвориш branding.zip си го върни на устройството и от Управление/Пои/Редактирай натисни Далече, а след това от долу си намери твоята икона "

бих искал да благодаря на Brego_bg за иконите и за голямата помощ която ми оказа при правенето на файла.

за съжаление има и такива които неможах да намеря дори и приблизително, причината е че снимките на гугъл са стари за някой места и явно когато са правени там още не е имало метан станция. ето това е списъка на твези които ги има в интернет но във файла ги няма. за тях също бих помолил за помощ, ако знаете някоя къде е пишете на ЛС да ъпдейтна файла.
София
Nuovo Pignone – 1 колонка ул. "Малашевска" 3 – кв. Орландовци - координатите добавени благодарение на Vandko и kuvert
Кюстендил
BRC – 2 колонки ул. Дондуков 65 тел. 0889-532937- координатите добавени благодарение на Vandko
Стара Загора
Sicom – 2 колонки "Индустриална зона" комплекс Ефир тел. 042-633108- координатите добавени
Плевен
BRC – 2 колонки ж.к. Дружба ул. “Свети Сава” 2 тел. 0895-725946
Шумен
Sicom – 1 колонка кв. Индустриален до Сердика - координатите добавени благодарение на TheRootMan
Велико Търново
Sicom – 2 колонки УПИ-9 кв. Малък триъгълник зад Техномаркет тел. 0888-212166
BRC – 2 колонки по пътя от София за Варна на 2 км преди входа за Търново тел. 062-655555
Бургас
Safe – Северна промишлена зона тел. 056-810149 - координатите добавени благодарение на valtorosian
Пазарджик
Safe – 2 колонки ул. Стефан Стамболов - до Ситроен тел. 0882-424343 - координатите добавени
Ботевград
BRC – 1 колонка по пътя от София за Враца след пистата в ляво по посока Ботевград тел. 0888-379231
Попово - координатите добавени благодарение на TheRootMan
BRC –1 колонка Разградско шосе бензиностанция Герана тел. 0878-387242; 0608-22549
Симитли
BRC – 2 колонки по главния път Е79 от Благоевград за Кулата на 5 км. след Симитли тел. 0748-77088

Икони:
Изображение
Файл:
ОБНОВЕН 24.12.12
http://dox.bg/files/dw?a=8c82571011

към 24.12.12 файлът съдържа 46 проверени станции и 33 непроверени

Промени след последното обновяване:

24.12.12

1 Станция с потвърдени координати и преместена в "Проверени" - Търговище, Околовръстен път София-Варна, 500 м. след бенз. OMV посока Варна - благодарение на
TheRootMan

1 Станция с коригирани координати и преместена в "Проверени" - Шумен Nuovo Pignone – 1 колонка ул. "Цветан Зангов" 2 - добавена в "проверени"- благодарение на TheRootMan

Добавени 2 нови станции:
Шумен Sicom – 1 колонка кв. Индустриален до Сердика - добавена в "Проверени"- благодарение на
TheRootMan

Попово BRC –1 колонка Разградско шосе бензиностанция Герана - добавена в "Не проверени" ( координатите са намерени по карта, без някой да е минавал от там с ГПС) - благодарение на TheRootMan

Списъкът със станциите е добавен и като .upoi файл - Благодарение на http://poi.ashus.net/

История на промените:
http://dox.bg/files/dw?a=32055c611c

Последна промяна Otbor4ere6ka на 22 Юли 2013, 22:20, променена общо 21 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Окт 2009, 22:44 
Потребител

Първата е точноТУК
И не е една,а са 2 колонки.На всяка колонка по 2 маркуча.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2009, 15:43 
Потребител

Здравейте.Много се рових из форума но не можах да открия тема как да запазим настройките на иконите които се виждат за старите КМЛ.POI.А също така запаметените маршрути и предпочитания при актуализация с по нова версия на програмата.При всички обяснения се казва да се изтрива SAVE папка,но смятам че точно при нейното изтриване всичко запаметено до момента изчезва.Може би все пак трябва да запазя определени файлове отговарящи за запаметените маршрути и предпочитания.Дайте някъкъв съвет кои са тези файлове,а може би има друг начин да се прехвърлят данните.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2009, 18:27 
Global moderator
Аватар

Много си прав, че именно в тая папка се съхраняват тия неща. За това и лично аз винаги препоръчвам да се преименува само папката SAVE, за да може след това от нея да се взимат подобни юзерски настройки.
А именно: записани тракове - папката TRACKS, фаворити - favorites.dat, история при търсене - history.sav, видимост на групите POI - poi_visiblities.txt, последно генериран и неизтрит маршрут - route.dat, POI въвеждани от програмата от потребителя - user.upoi

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2009, 19:54 
Потребител

Благодаря за бързия отговор

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Окт 2009, 14:57 
Потребител

Някой може ли да ме насочи от къде да смъкна икони на пътните знаци.Пробвах се сам да си направя като свалих картинки от един сайт с разширение GIF129x129 /256 цвята конвертирах ги в ВМР 32х32/16 цвята но следващата програма Spr Wiz с която трябва да създам SPR файла не ми зарежда картинката със съобщение че не е 256 colors.Има ли някъкъв начин да оправя тези цветове,или да създам SPR по друг начин.
Направи ми впечатление че оригинални икони във branding.zip също са 32х32/16цвята,от които при опита ми да създам SPR file със SprWiz излиза абсолютно същото съобщение.Кажете моля къде е проблема.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Окт 2009, 16:26 
Потребител
Аватар

В другата тема където си задал същия въпрос ти бях дал линк, но явно не си я чел. poi_signs.bmp
Сега като се зачетох в поста ти, защо ползваш програмата SprWiz за създаване на *.spr файл. Копирай си един *.spr файл от branding.zip преименувай го с името на картинката и си ти. По-назад в темата има описание на *.spr файла кое какво означава.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Ное 2009, 21:15 
Потребител
Аватар

:o 100-те национални обекта... не знам кой ги е правил координатите, но на няколко от тях нямат нищо общо с действителността.
Белоградчишките скали - даваше че са на около 1.5 километра от самото място.
Чудните мостове - "пристигнахте на местоназначението си" ... оставаха само още 3.5 километра до там.
:amin:
Може и още други грешки да извадя от маршрутите си, но като цяло - POI стават за ориентир, но ако искате да стигнете до там, където сте тръгнали - гледайте табелите. :amin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Ное 2009, 21:42 
Global moderator
Аватар

Device: SGS2, kindle
Cenzor, това не веднъж е дискутирано, явно трябва да се обръща по-голямо внимание на пътните табели!
Но ако си записал точните координати на някой от 100-те... то ги сподели и тук. Току виж и някой нов интересен обект се появи :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Ное 2009, 22:20 
Потребител
Аватар

FinTaRa написа:
Cenzor, това не веднъж е дискутирано, явно трябва да се обръща по-голямо внимание на пътните табели!
Но ако си записал точните координати на някой от 100-те... то ги сподели и тук. Току виж и някой нов интересен обект се появи :D

Следващия път ще започна да записвам координатите и ще ги слагам тук (защото нямам възможност сам да редактирам POI). Дано това помогне. :D
За съжаление табелите са ... почти липсващи. По пътя Пазарджик - Чудните мостове имаше точно две указателни табели и .. толкоз. Ако се разсееш за секунда и ги пропускаш.
Чудното е по-скоро, че някой не го е направил досега (или явно аз не съм забелязал), все пак има доста по-активни от мен туристи/планинари.

P.S. Ще взема да записвам и координатите на кръчмите и капанчетата близо до 100-те обекта, :fly: ще е полезен материал.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 541 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 37  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]