Дата и час: 24 Фев 2018, 18:52

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Май 2013, 16:30 
Новобранец

Здравейте!Имам малък проблем, предварително се извинявам ако има някъде писано по тази тема(все пак се "поразходих" във форума и не намерих,но.....),имам таблет ASUS Transformer Pad TF300TG. Немога да го свържа към телевизора.Купих си мини HDIM кабел,свързах го но няма връзка!!Телевизора е модел LG 47LM660S - ZA. Моля ако можете да помогнете!Предварително благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Май 2013, 16:44 
VIP
Аватар

Device: LG L7 P700
Device OS: Android
Device OS: SlimBean rel.3
Service provider: Globul
Преди да обвиним таблета...

- HDMI кабелът свързан ли е с HDMI 1 порта на телевизора?
- телевизорът превключен ли е да приема сигнал от Source -> HDMI 1 ?

Теоретически не трябва да има проблеми и с другите два HDMI порта, но поне този трябва да работи безусловно и при всяко положение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Май 2013, 17:21 
Новобранец

Всичко е свързано както трябва!Само незнам дали може да има опция на ТV да се търси ръчно кой вход да се включи!Гледах и нещо невидях да има такава възможност,досега всичко ставаше автоматичнно!М/у другото включих HDMI кабела в лаптопа си и лаптопа ми изключи тотално!!Страно явление!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Май 2013, 17:32 
VIP
Аватар

ross631 написа:
М/у другото включих HDMI кабела в лаптопа си и лаптопа ми изключи тотално!!Страно явление!!!

Прилича ми на късо в HDMI кабела - опитайте с друг кабел, ако е възможно.

Всъшност, как точно включихте HDMI кабела към лаптопа? Надявам се не сте свързали mini HDMI жака към порта на таблета, а след това пълноразмерният HDMI - към порта на лаптопа?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Май 2013, 18:34 
Новобранец

НЕ не съм го свързал така!Правилно го включих!!!!За съжеление не знам къде е причината в кабела,в таблета или в телевизора!?Ако е в кабела....... дадох цели 20лв.,ще дам и повече ако съм сигурен че проблема е в кабела!!Някакви препоръки относно какъв кабел да ползвам(спецификация някаква)!!! Как да бъда сигурен в следващия кабел.след като нямам възможност да го пробвам,няма и някаква спецификация изписана на обложката!!!Но да предположим че кабела е ОК къде мога да търся причината след това!?Утре ще пробвам с нов кабел,но ще занеса таблета и ще искам да го включат на същия телевизор или подобен!!!Дано да е от кабела!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Май 2013, 23:08 
VIP
Аватар

Аз ползвам кабел на HAMA и нямам проблеми. Предполагам, че има качествени кабели и от други фирми.

След като се потвърди, че кабелът е бил свързан правилно с лаптопа, когато го е изключил, то хипотезата ми за късо в кабела става все по-вероятна.

Между другото, сега се сетих - спазен ли е правилният ред за включване на HDMI кабела?
- кабелът се включва към телевизора при изключен телевизор
- телевизорът се включва и се настройва на входа на който е свързан HDMI кабела
- включва се таблета/лаптопа
- HDMI кабела се включва към таблета/лаптопа
- ако е необходимо (при старите MID таблети е така) се активира ръчно HDMI порта на таблета (чрез нарочно приложение). При по-новите модели електрониката проверява за "електрически терминирани устройства" (какъвто е HDMI кабелът) и автоматично активира портовете, към които са закачени такива устройства/кабели - такъв е и вашият таблет.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Май 2013, 12:14 
Новобранец

Да така съм процедирал,но все пак много благодаря за информацията!Още не съм ходил в магазина.сега ще ходя към13ч.Ще взема такъв кабел и дано се окаже от кабела.За съжеление другия ще трябва да го закача на някой врат!Ще пиша ако има някаква промяна!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Май 2013, 14:48 
Новобранец

Благодаря много!!!Както Вие казахте,така и се оказа - кабела!!!!Купих си кабел "Hama" и всичко си дойде на място!!!На всички които тепърва ще ползват такава "услуга" Ви препоръчвам само качествени кабели,скъпи са но ти спестяват много нерви!!!Още един път БЛАГОДАРНОСТИ!!!! :drink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Дек 2013, 22:07 
Потребител

Device: Samsung i8000 Omnia 2
И аз да се включа по темата, не знам дали и при мен е от кабела, но при включване на Asus Iconia A1-810 към ТВ-то, таблета сам си засича HDMI че е вързано но екрана си остава черен като само се вижда информация за резолюцията която при промяна от таблета се променя и на ТВ-то. Но картина няма :-(
Та дали е възможно да е от кабела или да търся другаде проблема, например в Андроид-а 4.2.2 ?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]