Дата и час: 23 Фев 2018, 05:36

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2012, 00:05 
Потребител

Здравейте,

Решил съм да си закупя таблет и имам нужда от малко насоки, тъй като и без това парите не стигат, а един такъв разход означава голяма стегнация...та поне да съм сигурен до колко има смисъл?
Максималната сума, която се разсроча за дъъълго е 1000 лв. Не бих казал, че съм особен любител на ай пада, гледах андроидски таблети - там се спрях на Samsung Galaxy Tab 10.1 има доста добри показатели, но никога не съм работил с устройство на андроид и имам някои притеснения. Не съм убеден за 3Г - до колко ми е нужно, дали андроида работи спокойно с офис приложения, видео и музикални файлове(тъй като смятам да го ползвам за работа - свеждаме до мейлове, уърд, ексел и за развлечение - ютюб, вимео, филми, музика, фейсбук, скайп, книги)? Освен споменатите до тук притеснения основното, което искам да питам, имайки предвид това, за което ще го използвам, е дали има нужда да хвърлям толкова пари за галакси или мога да мина с някое престижио или аркос за 200-300 лв? Съжалявам ако темата ви се струва некомпетентна - попрочетох и се порових доста, но стигнах до заключение, че за подобен отговор ми е нужно инфо от адвансд юзъри. Благодаря ви предварително.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Апр 2012, 09:20 
Потребител

Според мен за нещата които ще правиш Арчос (Arhos) е перфектния избор и ще ти върши много добра работа преди имах таблет арчос и бях много доволен (докато не го изгубих ...) ,но ако си решил ,че ще е Ipad го взимай....(няма да коментирам имам особено отношение към техните продукти като изключим лаптопите им)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Апр 2012, 09:44 
VIP
Аватар

Device: LG L7 P700
Device OS: Android
Device OS: SlimBean rel.3
Service provider: Globul
Дотук съм имал три андроидски таблета и трите - немаркови, но купени след сериозно проучване в нета. Няма да се спирам на характеристиките им поотделно и да им правя косвена реклама, а само ще се опитам да обобщя изводите си, какво (според мен) трябва и какво НЕ трябва да има един таблет:

1. Да е лек и да може да се държи удобно с една ръка, докато с другата се работи по екрана! В този смисъл 10.1 инча вече ми идваха вповече. 7 инча са напълно достатъчни, 5 инча идват малко (след като си видял, как изглеждат нещата на 7 инча).

2. Батерията да издържа поне 4 часа в натоварен режим - например YouTube HD видео през WiFi.

3. Капацитивен екран! Аз съм си любител на стилуса, но Android просто не е направен за стилус. Освен това все повече приложения изискват истински мултитъч, което с двуточковия резистивен тъч е почти непостижимо, освен елементарния pinch zoom.

4. Ъгъл на видимост на екрана - възможно по-голям и еднакъв във всички направления. Единият от таблетите ми се виждаше чудесно в портретен режим, приемливо в "обърнат пейзажен" и само под точно определен ъгъл (ама не 90 градуса) - в "нормален пейзажен". Въобще - мъка :( Разрешаваща способност - минимум 1024х600.

6. Реално бързи основен и графичен процесор. Китайците постоянно рекламират таблетите си като такива, примерно на 1GHz, а после се оказва, че вътре има двуядрен чип с едното ядро на 400MHz, второто - на 360MHz и отделно графичната подсистема работи на 240MHz или ОБЩО на 1GHz. За графичния чип - не е задължително да е Tegra - софтуерният емулатор Chainfire3D се справя отлично със задачата при наличие на читав друг хардуер. Освен това е добре основният процесор да е ARM, а не MIPS, доколкото 1/3 от приложенията не са писани или не са оптимизирани за MIPS.

7. Достатъчно памет. От личен опит - с 512MB за момента нещата са ОК.

8. Поддръжка поне на USB OTG, най-добре USB Host. Т.е. - да има възможност към таблета да се включва външна памет, а при USB Host и други устройства - най-вече USB 3G модеми. Тук идва моментът с "3G срещу WiFi" - и трите ми таблета поддържаха външен 3G модем - проверих, че всичко работи както трябва, дори един път поработих достатъчно дълго време именно през 3G и реших, че тази "играчка" не е от съществено значение ЗА МЕН. Дали защото живея в по-голям град, или просто такава ми е професията, но извън дома си съм винаги близо до някое място, където има WiFi точка.

Т.е. - ако пак си взема таблет ще искам ДА МОГА да включвам 3G модем, но не виждам смисъл да има вграден 3G модул, който само да вдига цената.

9. Bluetooth, GPS? Отново само пробвах дали BT работи с едни слушалки и повече не го включих. В колата си имах един стар, но 100% надежден GPS и не видях смисъл да го заменям. Т.е. - тези две екстри ЗА МЕН са напълно излишни в едни таблет.

10. Последно, но най-важно!!! Поне Android 2.3.4 + поддръжка на пълноценен Flash 11. С единия таблет, с Android 2.2, се намъчих с ограниченията, наложени от системата. Да, намерих приложения, които добавяха една или друга функция, но тези "патерици", естествено, работеха за сметка на общата производителност.

Т.е. - ако си склонен към експерименти и първоначално желаеш "да видиш за какво иде реч", бих ти препоръчал някакъв признат от Android обществото модел, който да покрива горните характеристики. Лично аз съм се насочил към Ainol Novo 7 Elf, но на пазара има още доста прилични алтернативи в рамките на 140-170USD (220-280 лева, по курса на PayPal), включително доставката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Апр 2012, 19:25 
Site Admin
Аватар

Device: Sony Xperia Z2 | Moto G 8GB
Device OS: Android 4.4.2 KitKat
Service provider: M-tel | Vivacom
Един приятел е решил да се разделя с неговия Motorola Xoom... Купи го малко след като видя моя, но го ползва супер рядко, може да се каже, че е неразличим от нов.
Купил си е и допълнително някои екстри, като калъв (оригиналния на моторола), кабел за флашки и хардове, силиконов калъв (пак на моторола)
Мисля, че ще го даде на много добра цена, ако имаш интерес, пиши ми да ви свържа. За неговия таблет лично аз гарантирам!

btw, аз ползвам motorola xoom от както излезе, купих една от първите пуснати на пазара...
Много добра машинка, ползвам я непрестанно, не бих я заменил за нищо :)
Той се е наточил за айпад3 и тя ще му е излишна.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]