Дата и час: 21 Фев 2018, 10:09

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Acer Iconia A500
МнениеПубликувано на: 05 Май 2011, 17:53 
Site Admin
Аватар

Device: Sony Xperia Z2 | Moto G 8GB
Device OS: Android 4.4.2 KitKat
Service provider: M-tel | Vivacom
Няколко дни вече, си играя с въпросния таблет...

Като хардуер е типичния за всички таблети с Honeycomb:

Процесор: NVIDIA Tegra 250 dual-core Cortex-A9(1 GHz)
Памет: 1GB DDR2
Твърд диск: 32GB flash memory
Екран: 10.1" WXGA TFT 262K LCD Multi touch screen
Резолюция: 1280x800 точки
Wi-Fi (802.11a/b/g/n)
Bluetooth 2.1 + EDR
GPS
Разширителни слотове: full USB, mini HDMI, micro SD card
Камера: 5 MP rear, 2 MP front
Li-polymer battery 24.1W / 3260 mAh

Наистина от Acer са се справили много добре :)
Това което ми хареса в него е, че има "истинско usb" (не като Xoom-a например - micro usb)
Както и цената от 900лв. :) което го прави един от най евтините на пазара.
Качеството на изработката е на високо ниво, няма скърцане, седи добре в ръцете.

Acer Iconia A500 можете да закупите от магазина на HWBG на цена от 899.00 лв. (цената включва ДДС)

Изображение

Повече за него. както и видео можете да прочетете при колегите от mobility.bg

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Acer Iconia A500
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2011, 23:02 
Потребител

ако небеше толкова грозен дизайна (това дето е на картинките въобще него гледайте наживо изглежда като недуразумение на модерното изкуство и стои като фалшив IPhone-хем прилича на нещо хубаво хем като се загледаш си личи че е евтин) и ужасно твърди на натискане копчета щях да си го взема него вместо galaxy tab 10.1 въпреки че тежи като тухла в сравнение със самсунга :)
само да добавя че като скорост и бързина на работа направо хвърчи - а и хубавото е че като го забиеш има ресет копче за рестарт :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2011, 00:34 
Потребител

Странни представи имаш за естетика,външен вид,твърди бутони ( твърди , твърди колко да са твърди ??? ) Имаш предвид бутоните на дисплея ли???Един голям плюс е наличието на пълноценен USB :) Общо взето след близо месец ползване практически не съм съгласен с нищо от написаното от тебе , с изключение е че е по-тежък :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2011, 01:17 
Потребител

USBто е голям плюс за прехвърляне на данни ако ползваш флашки - за друго успя ли да го ползваш? а по принцип е малко недогледан таблета като са го правили - примерно колонките са ги бутнали отзад и всички освен теб ще чуват по добре филма или играта на таблета, или пък всичките тия портове дето им харесваш след време стават само места с драскотини и пълни с мърсотия, геометрията на екрана също е малко на една страна - а може и да е само оптическа измама заради странния дизайн. а за копчетата не е нормално да натискаш с такава сила по копче дето трябва да контролира звука. и камерата е малко куца на закрито - не че самсунга е много по добра де.
ма в крайна сметка който каквото му харесва - аз за 150лв разлика реших че ще си взема по-красивия таблет :)

до тук съм открил само една глупост в самсунга - не се зарежда от USB порт - иска си да ползваш зарядното.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2011, 07:40 
Потребител

Въобще не е твърд бутона за звука , иначе камерата е слаба. Приемущество за тези, които обичат игрите е tegrazones games :) Звука е добър, независимо от разположението на говорителите :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2011, 08:48 
Новобранец

Хаиде да излиза най-вече варианта с модем, та да го взимам.

@smile_nik за какво ли можеш да ползваш USB host.... като за начало за да ползваш всяка клавиатура, която ти хрумне, вместо да набиваш още 150~200 лева (по спомен) за същото нещо при самсунга, заради малоумният им порт?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юни 2011, 22:12 
Потребител

USB порта не е само за флашка и клавиатура. Подкарвал съм и мишка с допълнителни драйвери от ХДА.
От маркета си свалих програмка за маунтване на NTFS файлова система и си закачих преносимия 2.5 инчов диск от 500 ГБ, който тръгна без допълнително захранване. Ако се форматира във ФАТ32 се вижда без допълнителни програмки, пробвах друг преносим от 160ГБ.
3G модема на виваком във формата на USB флашка съм на път да подкарам, засега само в експериментален стадий с напътствията на един от ХДА форума за този таблет.
Хъб, закачен на порта работи без проблем и можеш най-малкото да закачиш едновременно клавиатура и мишка.
И още други опити съм правил, всичко де що е с УСБ се подкарва, ако не веднага, то с малко четене по форума на ХДА и питане също там. Успех на щастливите притежатели.

P.S. А като стана дума за Самсунг ГалаксиТаб - в бенчмарк тест от Андроид маркет, излиза на 6 позиция в класацията, в която все още челна позиция държи Икония-та. А разликата в теста е в пъти в полза на Икониа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юни 2011, 22:35 
Потребител

Колеги от днес съм горд собственик на Acer iconia A500 обаче как става подкарването на харда. имам един самсунг 300 гб. и за мен е пълна мъгла цялата работа. Другото което ме интересува има ли вариант да си подкарам usb flash модемчето от виваком с интернета .... Благодаря и Лека вечер :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2011, 10:59 
Потребител

Колеги намерих една програмка Drive Mount за подкарване на хард на таблед обаче на мен ми пише ''PLEASE ENSURE YOUR TABLET IS ROOTED AND THIS APP HAS ROOTED PERMISIONS'' как да го разгадая това и къде да му бръкна че да го оправя...?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2011, 11:57 
Потребител

Просто трябва да го рутнеш :) А вече има и ROM за Андроид 3.1,където това е вградено :) Но рутване ти трябва :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2011, 16:04 
Потребител

bob4om написа:
Просто трябва да го рутнеш :) А вече има и ROM за Андроид 3.1,където това е вградено :) Но рутване ти трябва :)

да ама КАК ... ? за първи път се зблъсквам с тази операционна система как се РУТВА?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2011, 16:12 
Потребител

Тук е много лесно и виж в темата за таблети : firmware. :) За секунди става :) След това си инсталирай и Titanium backup -тя просто е задължителна при рутнатите машини :)

Последна промяна bob4om на 01 Юли 2011, 13:38, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юли 2011, 11:48 
Потребител

без да искам да правя реклама на сайта ето ви една алтернатива на самсунга http://tablet.bg/tablets-asus а що се отнася до бързината на тестовете - игрите вървят еднакво и на единия и на другия таблет - друг начин да напънеш процесоря няма - псвен ако някой не напише сериозен софтуер дето да гълта ресурси. Просто няма смисъл да се дават пари за Iconia в най добрия случай разнасяйки тази тухла по улицата ще изглеждаш така :)
Изображение освен ако не искаш да си "ДЪ БЕСТ" във физико-математическия кражок в техническия ;)
не се засягайте - въпрос на вкус е :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юли 2011, 13:41 
Потребител

Асуса, Икониата и Самсунга като 10.1 инча са с един размер :) Как само единия според тебе ще е тухла? Това си е стандартния размер за техния клас :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Юли 2011, 20:35 
Потребител

Колеги продължавам с главоблъсканицата .... прегледах темата firmware и рутнах таблета сега пак пробвам да маунтна харда ама ЙОК... кажете какво да правя.... и другата дилема е как да подкарам 3G модема на виваком ?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]