Дата и час: 21 Май 2018, 10:15

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 03:32 
Новобранец
Аватар

Всичко за Windows phone

1.Windows live aкаунт-чрез него вие влизате и теглите в marketplace,получавате възможност за facebook chat,и много друго. Той трябва да е с регион USA и възраст не по малко от 21години за този който прави акаунтта си.
Ако сте под 21години,пишете,че сте на 21 или повече при правенето на акаунта си. Не правете акаунт в Outlook.com,защото няма да получите достъп до услугите в телефона си,a само с хард ресет можете да смените акаунта си,но губите цялата си информация включително контактите освен,ако не са в GMAIL. ВАЖНО!!! Акаунт в windows live се сменя само с хард ресет(връщане на начално състояние на телефона,като се изтрива абсолютно цялата информация,включително указателя ви).

Не правете акаунта си с регион България,защото маркета е много беден от към приложения.Не правете акаунта си с възраст по малка от 21,защото се води родителски акаунт и ви е забранено да теглите приложения от маркета без разрешение от родител.
Адрес на който да си направите акаунт: https://signup.live.com/signup.aspx?lic=1
За да направите акаунта си с регион USA,ще ви е необходим zip postal codе на някой град в Америка.
Линк от където да вземете такъв код напълно безплатно: http://www.zip-area.com/
Ще ви трябва и телефонен номер в Щатите,за целта измислете един като погледнете в линка по-долу телефонния код на някой град(не пишете кода на USA това е грешка,а започнете с кода на населеното място).
Линк: http://www.bennetyee.org/ucsd-pages/area.html
Когато всичко е готово и акаунта е създаден,влезте в телефона си в настройки акаунти има + изберете windows live акаунт,въведете вашият новосъздаден такъв,после влезте в market и опитайте да си качите приложение,ако ви поиска отново потвърждение за регион,то нека региона отново е USA. Натискате върху USA и готово
Честито вие конфигурирахте вашият нов телефон

2.Игри и програми-подреденост: Игрите са подредени в xbox live(за да ви се покаже иконката xbox live в началното меню,трябва да влезете в settings,aplication,xbox live и да дадете отметка на всичко,а после да се регистрирате в xbox live,като влезете през меню games. Сваляте xbox live extract от маркета,правите си човече по ваш вкус и синхронизирате всичко)-готово вие имате xbox live иконка в началното меню.Програмите са в менюто подредени по букви,хъбовете са супер добре измислени(hub-всичко от един вид на едно място) пример people hub,office hub.

3.Маркет-няма нещо безплатно,което да ми е необходимо и да го няма освен единици неща и то не супер важни.

4. Бързина- по бърз интернет браузер от на wp7,няма никоя друга операционна система все още.В браузера няма Adobbe flash player,но има microsoft silveright ,което е подобно на adobe flash,но с по-малко възможности.Менютата в windows phone са плавни,а бързината е осезаема.Дисплея и мултитъча са супер чувствителни и реагират без забавяне.

5.Социални мрежи-FACEBOOK е свързан със целия телефон до степен на пълнота. В eсeмeсите на ляво,онлайн и имате фейсбук чат(работи само ако е махната втората отметка в setings/battery saver и на човечето долу в дясно което показва нашият статус, зададем Available или друго,но не и Offline)Важно!!! Фейсбук чата в есемесите на телефона ви може и работи във фонов режим. Програмата FIM за фейсбук чат не работи във фонов режим. Клиента за фейсбук е просто очарователен.За да можете да гледате видео клип във фейсбук дневника на ваши приятели,трябва да си качите безплатната програма video play light от маркета.Facebook в windows phone позволява само гледане на снимки,а видео можете да гледате единствено,ако е постнато на стената на някой ваш приятел,с тази програма можете да гледате и личното видео качено в дневниците на вашите приятели и вас самия(самата). С windows phone можете да качите заснето видео от вас ,чрез камерата на телефона ви,но не и чрез фейсбук клиента или програмата video play light
SKYPE-перфектен за видео и разговори. За разлика от андроид,този при 1gh процесор и 576 mb рам,е перфектен за видео разговори,без абсолютно никакво насичане. За сравнение на HTC HD2 с Андроид,skype работи зле и за видео не става,изисква по-големи параметри.Важно!!! SKYPE НЕ МОЖЕ ДА РАБОТИ И НЕ РАБОТИ ВЪВ ФОНОВ РЕЖИМ!!! За да получите skype във фонов режим,но само за писане и получаване на съобщения,използвайте програмата IM+,която е безплатна в маркета.
TANGO-е безплатна програма за провеждане на видео разговори.Има я за андроид и ifone.(Не я бъркайте с ъпдеита TANGO)
WHATSAPP-безплатна програма,която служи за прехвърляне на ваш запис на глас,чрез програмата,на снимки,на видео което сте снимали през програмата,на локация(местоположението ви в момента) и на безплатни съобщения,посредством WI-FI. Има я за андроид и ifone и симбиан. Тъй като,нашите телефони не поддържат изпращане на файлове през блутут,тази програма е идеална алтернатива за нас.
VIBBER-безплатна програма за разговори и чат през интернет.За нашите телефони поддържа само чат за сега.Има я за андроид,ifone и симбиан.

6.звук-поне на моя HTC HD7 e перфектен уникален басов с реално dolby,srs,equalizer.На слушалки е супер просто,както и на колонката отзад. Телефоните с windows phone7 са идеални за филми

7. Камера-перфектно е само със задържане на копчето 3 секунди при заключен,изгаснал телефон да се включи камерата и да заснемеш обекта на снимка или клип(720p 24 кадъра или 640х480 30 кадъра).В settings->applications->pictures+camera трябва да е пусната отметката за Press and hold cam button to wake up phone за да може и от заключен екран да пусне камерата. иначе за в менюто няма такива отметки.
при задържане копчето на камерата в,която и част на меню да си,тя се включва.

8. wi-fi,gps,bluetooth. Телефоните с WP7не могат да използват блутут за прехвърляне на файлове,а могат да го използват за слушане на музика с a2p(стерео блутут)и за дистанционно ръководене на устройства,но пък имат до такава степен възможност за качване в нет на всичко,че той е излишен,а и с програмата whatsup си решавам проблема с блутут,ако е проблем и то чрез wi-fi. Мейли мога да получавам и изпращам каквито и пощи да имам.Wi-fi хваща и от доста далечно разстояние,gps лови бързо спътници.

9. Zune. много е лесно да качиш песни и рингтонове в телефона си чрез Zune. Това е една интуитивна,забавна и функционална програма,която се грижи за работата на wp7 телефона при връзка с компютър. С няколко клика качвам песни,снимки,видео и филми в телефона си.За видео и филми приплъзвате видеото в (phone,colection,video) За песни и рингтонове(приплъзвате песните или рингтоновете в phone,colection,music,artist,или album), рингтоновете трябва да са изрязани във формат mp3/wma(не повече от 1мб,и не повече от 40 секунди. За рязане на песните аз използвам BIGASOFT TOTAL VIDEO CONVERTER-линк: http://zamunda.net/browse.php?search=bi ... incldead=1)Рингтон се качва чрез програмата ужасно лесно(взимате отрязаната част от песен, придърпвате я във colection music,после с десен главиш на мишката клипвате върху песента в Zune,отивате с мишката на edit,после на geneire,в полето на geneire пишете ringtone,давате ок и после пак с десен клавиш на мишката клипвате върху така полученият рингтон,и му давате да синхронизира с вашия телефон.Важно!!! Не можете да сложите не изрязана по правилата песен за тон на звънене и няма начин да сложите такава директно през програмата за музика в телефона си.За качване на песен или песни е същото както при рингтон-маркирате песните,които искате,или отивате на плелистите и давате десен клавиш върху маркираните песни и плейлисти и натискате sync with и вашият модел телефон.За качване на видео,маркирате видео клипа(клипове) или филма(филмите),които сe конвертират в тази тема по най-добрият начин http://winphonebg.com/how-to/item/93-%D ... 0%B8%D0%BD и давате десен клавиш върху маркираните видео клипове или филми натискате sync whit и вашият модел телефон и те започват да се качват.Важно!!! Филмите трябва да са с вградени субтитри,защото плеъра не поддържа субтитри.

10. Относно Писането на БЪЛГАРСКИ ЕЗИК-Слагате руската клавиатура.При писане,за да намерите буквата"Ъ"задържате "Ь",там се намира буквата"Ъ",тоест вече можете да пишете пълноценно на български език без необходимостта от друга клавиатура.Ако искате да премахнете подсказването на думи и букви влизате в(settings/keyboard/typing settings/English Russian,натискате върху езиците и махате първата отметка,тя премахва още 2 отметки автоматично,останалите 2 ги оставяте после връщате със стрелката назад и готово.

11.Фенерче- телефона ви може да работи,като пълноценно фенерче,освен ако не е с ксенонова светкавица(HTC MOZART). Ксеноновата светкавица е от друг тип,тя няма функцията на лампа.

12.Ъпдейт Tango: В Tango би трябвало да присъстват функциите: import sim contact,extrackt to sim и подобрения в производителността. В Tango,поне при Nokia lumia 710 няма импортиране на контактите от сим картата и няма експортиране(записване в) сим картата на контактите. На 2 нокии правих оригинален ъпдеит,но функциите са заключени(tango 8773).В Tango няма българска клавиатура,няма български език,няма нещо много по различно от Mango,поне при Nokia Lumia 710. Аз съм с отключен телефон (HTC HD7) и custum rom,при мен тези функции са отключени.

13.Как се слага мой тапет(wallpaper). Отивате в (setings/lock+wallpaper/change wollpaper)натискате и сменяте тапета си. Важно!!! Не можете да сложите тапет в началното меню(големите квадрати),там тапет не се слага и няма начин да бъде сложен.

14.Call duration(колко сме изговорили,кога и в колко часа,както и продължителността на всеки разговор) Тази програма безплатна в маркета,но за да получите тази функционалност трябва да звъните през нея.

15.Как се запаметява нов контакт по време на разговор и как се изпраща контакт-
1.Запаметяване на нов контакт по време на разговор(по време на разговор натиснете windows бутона влезте в people hub(указателя) и добавете контакт по стандартният начин с + долу.
2.Изпращане на контакт по време на разговор(важи само за Нокиа и отключени апарати от всички други марки,тъй като програмата contact shear е програма на Нокиа)Изпращането на контакт по време на разговор става аналогично на запиването на контакт,но вместо в указателя,влизаме в програмата на Нокиа и изпращаме контакта на получателя по време на разговор.

16.Като цяло на мен ми писна от разбърканноста в симбиян,андроид и айфон,и съм доволен от перфектната визия и подреденото меню във wp7-всичко си е там където очаквам да е и съм доволен Някой би казал е да ама не може да работи като флашка телефона,а и паметта не се сменя и ето на така е по трудно Аз бих му отговорил така-телефона си не го ползвам за флашка,вградената ми памет е 8 гигабита,които са ми предостатъчни и не бих могъл да ги напълня,защото компютъра ми си е у дома и песни винаги мога да кача.Така,че защо да го пълня излишно с песни,ако слушам една трета от тях?
А за филми ползвам лаптоп или таблет ,но и на телефона мога да гледам,Zune ги конвертира,за да не насичат изобщо,така отпада и притеснението,поне за мен,какъв формат да е филма и имам ли кодеци и плеъри и т.н Моят телефон все пак е HTC и аз имам опция за ъпгреид на паметта,защото паметта на HTC e карта с памет микро сд и тя може да бъде сменяна с такава до 32 гб. Казвам HTC,защото само те,поне до колкото съм запознат,слагат във своите WP7 телефони не чип а микро сд и по този начин ние притежателите на телефони от тази марка успешно можем да се похвалим с възможност за ъпгреид на паметта.
Според мен това е една истински привлекателна операционна система с прекрасни възможности и завършено меню,и вид в,която нищо не липсва и се обновява непрекъснато.

Надявам се ,че тази информация е напълно подробна и лесна за разбиране от начинаещите и не само. Затова направих тази тема,защото ми писна от хиляди еднакви теми с еднакви въпроси. Моля начинаещите,първо прочетете тази тема и,ако все пак нямате отговор на въпроса или въпросите си,чак тогава пишете нова тема.

За въпроси не описани в темата и проблеми с операционната система,пишете ми skype sunmaser79 след 22 часа,а аз ако имам отговор на въпроса ви ще ви помогна с усмивка,освен ако въпроса не е описан тук в тази тема-тогава директно ви блокирам без обяснение и усмивка!!!!

[SROM] ☆ ★ ☆ 07-Aug ● Deepshining v7.75 'NokiaLove' ● Tango 8779 | Full unlock ☆ ★ ☆

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]