Дата и час: 21 Фев 2018, 10:07

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Мар 2009, 09:14 
VIP
Аватар

евала, само знайте, че ако е разкодиран, дебрандиран му отпада гаранциата...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2009, 03:04 
Новобранец

Цитат:
За всички които ползват Мтел'ски Blackberry 8310 Curve
MEP кода е: 8674338830654185.
Дадоха ми го от мтел без да ме питат за ИМЕИ(само модел) явно е един и същ за всички тел. от този модел кодирани към тях.

колега би ли казал как се въвежда кода

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2009, 07:42 
Новобранец

pokimon написа:
Цитат:
За всички които ползват Мтел'ски Blackberry 8310 Curve
MEP кода е: 8674338830654185.
Дадоха ми го от мтел без да ме питат за ИМЕИ(само модел) явно е един и същ за всички тел. от този модел кодирани към тях.

колега би ли казал как се въвежда кода

1. Press the Menu key.
2. Scroll to and select Manage Connections.
3. Select Turn All Connections Off.
4. Press the red end key or the Escape key to go back to the Home screen
5. Scroll to and select the Options icon.
6. Scroll to and select Advanced Options.
7. Scroll to and select SIM Card.
8. Type MEPD
Note: When typing in MEPD the letters will not appear on the screen. This step opens up the personalization on the device.
9. Hold down the Alt key and type in MEP2.
Note: When typing in MEP2 the letters/number will not appear on the screen. This Step opens up the Enter Network MEP code box.
10. Enter the unlock code.
11. Press the trackball (code accepted should display)
12. Press and hold the red End key to turn the handheld off and then back on.
13. Once the device has powered on, follow steps 1 & 2 and select Restore Connections.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Мар 2009, 14:17 
Потребител

Вече е налично и по-лесно отключване на 7xxx, 8xxx , 9000 сериите: http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=685061

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2009, 13:30 
Потребител
Аватар

Излезе по-нова версия на софтуера за отключване
http://www.mininova.org/tor/2125273
Това е директен линк за теглене, премахнати са някои бъгове на предишните версии и вече се работи по лесно с него. Изпробвах го и работи :D, ако имате някакви въпроси за процедурата, ще се опитам да помогна.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Юни 2009, 15:30 
Новобранец

За ползващите Blackberrry - силно препоръчвам този сайт, където има всякаква информация за почти всички модели, свързана с разкодиране, ъпгрейд(даунгрейд), трикове, съвети и др.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2009, 21:36 
Потребител

Линка към Мининова не работи. Ще може ли някой нов :eat:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2009, 00:29 
Потребител

Явно никой не е погледнал, и аз бих помолил за същото!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2009, 12:05 
Потребител
Аватар

Вече нямам ББ и скоро не съм гледал какво става из форумите. Виж този линк, пак от същото място, който е за отключване на берита:
http://www.mininova.org/tor/3040984

Поздрави

Последна промяна chipset на 14 Юли 2010, 12:51, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2009, 22:37 
Новобранец

А какво се прави в случай че програмата MFI Multiloader не ми намира телефона ???

P.S.
всичко е правено по точките в първия пост?!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2009, 22:16 
Потребител

javapld написа:

P.S.
всичко е правено по точките в първия пост?!

Да всичко е направено успешно на много много берита вече...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2010, 11:33 
Новобранец

Някой пробвал ли е тази програма MFI Multiloader дали тръгва на Windows 7 x64? Действах по постъпковата процедура, но само грешки и не стартира. Изкарва дългото съобщение от снимката. Конфигурационен файл, Compatibility settings ... на какво ли не обърнах внимание - НИЩО! Има ли сблъсквали се с този проблем и намерено ли е решение? Пробвах с версия 1.8 и 2.1 - същото. Desktop Manager - и с 4.7 и с 5. Все греда. Телефонът е 8100, разкодиран /T-Mobile/, но заключен и пита за парола. Може би торентите, на които попадам да са омазани... От кой източник да изтегля нещо наистина проверено и работещо?!? Преди малко накарах един приятел да я инсталира на 32-битово XP и там даде пак някаква омразна грешка при стартиране с кръста в червеното кръгче. ....Ако до 2~3 дни не го подкарам този боклук директно го запращам на дъното на Дунава. Поне ми е на 1 хвърлей разстояние...... :amin:

Преди 2~3 години ме отрови пак един BB, но по-стар модел - 7105t. Сума време и нерви похабих. Накрая ме обръснаха 40 лв. и пак не работеше като хората. Да не говорим, че самия телефон фабрично е със супер орязани функции и не струва 5 пари. С 300 зора го продадох накрая за 80 лв.! Не смятам да повтарям същата грешка. Като цяло мнението ми за тази марка е лошо и не го препоръчвам на никой да си прахосва парите. Освен чат-пат външен вид всичко друго е кенеф!

Благодаря.

Забележка: Разкодиран - другия път. Сложих му вивателска карта и... Invalid SIM card.

Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Последна промяна welder на 15 Юли 2010, 13:59, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2010, 14:21 
Потребител

@ welder,
разкачи компа от нета, тогава зареди програмата и пак пробвай.
Ако пак не стане пиши ми ЛС.

А ако телефона е заключен с потребителската парола на профила, то това е друго, много по лесно за отключване става с Десктоп менаджера, но доколото
разбирам ти дава Invalid SIM.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Юли 2010, 18:42 
Новобранец

Taka, отървах се от гореспоменатата грешка. Както и да е - телефонът е разкодиран. Решението: owc11.exe от сайта на Майкрософт. MFI разпознава телефона само с USB драйвер 4.1.0.5! С по-горни версии /4.1.0.11 и 4.1.0.20/, вървящи с Desktop Manager 5 не работи!!! При инсталиране на OS-а накрая даде съобщението "Unable to reconnect to the device during a multi-stage load operation". Пише се START, като в проста последователност се натискат копчетата по клавиатурата съдържащи тези букви. Дефакто все едно се пише АТАЕТ. Това е изключително важна тънка подробност! Не я знаех и се опитвах да пиша, спазвайки разположението на буквите и конкретната им позиция по бутоните. Струваше ми доста нерви и време. :shock: След грешка 507 OS-а се инсталира повторно от DM 4.7. Коства около 40 мин. За съжаление загубеното време и ресурс в ровене по форумите не оправда очакванията ми! Телефонът е изключително бавен! При опит да се влезе в която и да било опция се появява един пясъчен часовник и върти по 1-2 минути... :? Оказа се, че сега има и някаква досадна парола, която се въвежда при първото включване на телефона и не може да се избегне. Т. е. може, но трябвало да се махне пък сега някаква IT Policy, koeтo е още и още безплодно ровене в интернет и губене на време, а на мен нервите ми днес бяха до тук! Като се самозаключи пак трябва да се въвежда, което е направо вбесяващо!!! Съжалявам, но крайното ми мнение за този телефон е: пълен боклук! Рестрикции, пароли, полици .. забрани, .. ограничения... Никаква функционалност ... В САЩ може и да е полезен, но тук /за Бг/ e абсолютно неизползваем! Имайки предвид "нашите" тарифни планове и услуги. Гледам го продават по 200~230 лв. родните "мобилни оператори" и то с договори!!! ... Това е пълно безумие. Просто се чудя останали ли са чак толкова заблудени хора!!! ......... :? Тотално разочарование. Колкото и да не ми се иска ще трябва да карам пак с архаичната си Motorola L6. :?

Интасталираната му версия фърмуеър е ужким най-новия: 8100M_PBr4.5.0_rel306_PL2.7.0.106_A4.5.0.182_AT_amp_T

PS: А, и не на последно място - като включих единия път камерата после не можах да я изключа. Наложи се да извадя батерията. .... Bluetooth-а само изпраща файлове, но при при опит да получи веднага отхвърля отсрещното устройство! Няма икона за браузъра. Веднъж я изкарах от някакви настройки по случайност, но ми изписа, че трябвало да се свържа с доставчика си.... Въобще такава бъгавост е присъща само за долнопробните китайски боклуци-реплики, дето ги зареждат на кило от Илиянци и ги продават по 130~140 лв. по форумите. Дори те са по-добри. След като сложих 1 Gb мемори карта със съдържание, запаметено от друг телефон преди това, не я разпозна - иска ми да я формтирам, но логично се отказах. Май единственото, за което мога да кажа добра дума е красивият външен вид. :drink:

Късмет на бъдещите фенове и ползватели на марката! :fly:

Последна промяна welder на 18 Юли 2010, 14:40, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юли 2010, 02:54 
Новобранец

Връщам си част от думите от предния пост назад. :oops: Като му направих resettofactory се изтриха IT Policy и други такива глупости и работата на апарата се подобри чуствително!

Някой правил ли e wap настройки за Vivacom на Blackberry Perl 8100? Въобще може ли да браузва през wap? В Browser няма нищо. Откъде се пуска browser-а? В TCP има само APN, User и Pass. Няма за въвеждане на IP. :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]