Дата и час: 22 Окт 2017, 11:01

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Авг 2013, 07:53 
Потребител

Device OS: WM 5
Device OS: Fujitsu Siemens Pocket Loox N560
Здравейте, покета ми е Fujitsu Siemens Pocket Loox N560 и според мен има ресурсите за плейване на видео (624 мхц процесор). Операционната система е Windows Mobile 5.0. С вградения интернет експлорер ( и след хард ресет) почти нищо не мога да отворя. С Опера мини нещата са добре и нямам проблем с отварянето на сайтовете. Имам инсталиран Macromadia Flash Player ActiveX - не знам точно версията, инсталационния файл е fp7_ppc_en.cab, но така и не мога да подкарам никакъв клип по интернет. Трябва ли още нещо да се инсталира допълнително? Дали е от версията на флаш плеъра?
Виждам, че някои хора успяват да правят "чудеса" с тия апарати - гледайки телевизия и филми, но за мен като първа крачка е важно да успея първо да подкарвам клипчета (yutoube и др) и след това да разучавам другите мултимедийни възможности.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2013, 09:07 
VIP
Аватар

Device: LG L7 P700
Device OS: Android
Device OS: SlimBean rel.3
Service provider: Globul
Името на инсталационния файл с флаш плеъра, само говори, коя версия е - fp7 = Flash Player v.7 - т.е., отпреди 5 години. Няма начин с нея да подкараш каквото и да е флаш филмче от съвременен сайт.

С тези апарати наистина може да се гледа online телевизия, през TCPMP (The Core Pocket Media Player) и пак през същия плеър на машина с процесор 624MHz и видеоускорител без проблеми вървят записани филми във формат AVI (DiVX + MP3).

За гледане online вършеше работа NetFront, но за съжаление този проект вече е затворен и дори барузърът да се инсталира, то той няма да работи. :cry:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2013, 11:00 
Потребител

Благодаря за разясненията. Но доколкото разбрах от четене на други постове дори и с по нова версия на флаш плеър няма да мога да гледам директно клипчета, а варианта бил първо да се свалят и след това офлайн с TCMP.
Междувременно инсталирах този плеър и филми DivX вървят гладко, но без субтитри, вероятно инсталираната версия на TCMP не ги поддържа. Ще бъда благодарен ако някой ми посочи работещ линк за версията с поддръжка на субтитри или пък ми прати файла на tvp@abv.bg (по възможност да е cab)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2013, 12:08 
VIP
Аватар

teopocet написа:
Междувременно инсталирах този плеър и филми DivX вървят гладко, но без субтитри, вероятно инсталираната версия на TCMP не ги поддържа. Ще бъда благодарен ако някой ми посочи работещ линк за версията с поддръжка на субтитри или пък ми прати файла на tvp@abv.bg (по възможност да е cab)

Моля те, първо се хвани и прочети основната тема за TCPMP, тук във форума. Там ясно е казано, че субтитрите изрично трябва да са във формат .SMI (SAMI), а не популярните .SUB или .SRT. Конвертирането е въпрос на секунди с програмата Subtitle Workshop, за която също е писано достатъчно, пак в същата тема ("Tutorial - филми, субтитри и конвертиране"), която именно затова е направена и "важна" и стои най-отгоре в този подфорум.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2013, 12:19 
Потребител

Точно така ги направих с версия 2.51 на Subtitle Workshop, но не ми се зареждат - имам меню Kapitel (понеже ми е немски уиндоса) в програмата, но нищо не произтича при цъкане по него.
Между другото не мисля, че е лоша идея да се актуализира някакъв линк за версията, поддържаща субтитри, понеже темата е доста стара, респективно повечето линкове не работят.
Това може да е от полза не само за мен, но и за много други колеги, съдейки по запитванията в темата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2013, 13:30 
VIP
Аватар

Ето линк към най-новата и последна (от ноември 2011) актуализация на TCPMP - v0.72RC2REV42 - http://dox.bg/files/dw?a=cef19ff264 . Тази версия е доразработка на плеъра, направена от екип на руснаците от 4pda (проект "TCPMP Revive").
Към версията на руснаците трябва да се добави и скин, който гарантира точната работа на бутоните:
- скин "Листопад" - http://dox.bg/files/dw?a=406ba98c05
- скин "iPhone" - http://dox.bg/files/dw?a=fc2fa38a41

Eто и линк към друга версия, разработвана от хора на XDA и включваща в себе си максимално количество кодеци - http://dox.bg/files/dw?a=fc2fa38a41

За всеки случай, давам линк и към последната "официална" версия, поддържаща субтитри, от корейския автор на програмата - http://dox.bg/files/dw?a=fc2fa38a41.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2013, 14:08 
Потребител

Супер си! Благодаря много! Дано има повече такива компетентни и отзивчиви хора на сайта!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2013, 16:43 
VIP
Аватар

Между другото - защо се мъчиш с този WM5.0? За твоята машинка има много и качествени ROM-ове с WM6.1. Има дори и WM6.5, но ако решиш, все пак ти препоръчвам WM6.1, като по-щадящ батерията и леко, но по-бърз от 6.5.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Авг 2013, 20:04 
Потребител

Не знам дали ще мога да го ъпгрейдна само от SD картата. Тоя покет го взех скоро от битака за без пари, но и без аксесоари и възможност за връзка с компютър, няма дори и батерия - приспособил съм му захранване от елементи на лаптопска батерия - същия волтаж но много по-голям капацитет и държи към седмица, дори и при интензивно ползване. Въпреки това съм доволен от машинката и дори и в този осакатен вид е доста полезна вещ и интересна занимавка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2017, 13:36 
Потребител

Да не пускам нова тема, въпроса ми е може ли СЕГА да се гледат на покет видеоклипчета от youtube?
Опитвам по едно доста разпространено описание в нета чрез TCPMP и флаш плугин 0.4.2, но не се получава. Като цъкна wath video в браузера (opera mini)изскача прозореца на TCPMP със надпис RTSP not supported.
Преди 2-3 гдини успях да ги подкарам с външна програма, която имаше в настройките опция за избор на rtsp, но не мога да се сетя коя беше и коя версия - мисля Core player или Youtube player, но не съм сигурен. Пробвам сега и с двете - въобще не се зарежда нищо от сайта
Ще се радвам ако някой има решение на този въпрос или да сподели мнение.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]