Дата и час: 19 Апр 2018, 14:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2017, 00:19 
Потребител

Използвания от години стар GO 630 взе да ме предава. При въвеждане на адрес, често при натискане на буква, въвежда същата 3-4 пъти или въвежда някоя от съседните. Четох из нета и вторият ефект май се дължи на разкалибриране. Лечението е частично (само подобрение) и доста дълго-вземат се калибриращите координати от сервизното меню и се променят в текстови файл (проба/грешка). За първия ефект (многократен символ) не е ясно от какво е. Мислех, че и двата проблема са от дисплея, но не. Размених дисплеите с един друг ТТ и ефектите си останаха (другия ТТ, с моя дисплей си е нормално и моят с другия дисплей е без промяна), т.е. проблема не е в дисплея.
Тези ефекти се получиха без да съм правил нищо, но не се сещам дали изведнъж или постепенно, защото го ползвам рядко.
Писано ли е някъде във форума за това?

Последна промяна packard на 29 Юни 2017, 17:47, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2017, 00:32 
Moderator
Аватар

Това че си раменил дисплеите не значи че този който прави проблем не е рзвален.... има си номера на всеки дисплей и има томтоми които работят със този номер добре и има други томтоми които правят проблеми със същия....
аз от собствен опит мога да ти кажа че, всеки томтом е един различен свят.
дисплеите се прецакват от не използване, или по точно не целия дисплей а само тъча.
така че за мен проблема е там, ако смениш тъча ще си решиш проблема.

поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2017, 00:54 
Потребител

Не може да се каже , че другият е бил развален, може би несъвместим, както казваш, това не го знаех. Логиката ми беше, че кабелите са същите и работи и дава същите дефекти, а моят сложен на другия си работи добре. Дисплея и тъча според мен са едно цяло...сменят се заедно.
Странно ми е, че от неизползване се разваля...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2017, 14:50 
Moderator
Аватар

Точно така, явно са несъвместими. като каза за логика се сетих за един скеч на Тутурутка където старшината пита редника какво е логика хахахахаха.... !!! ти имаш ли аквариум !!! хахахахахаха

дисплея и тъча са две отделни неща, казвам го от опит, ако си малко вътре в тези апарати ще видиш че може да се смени само тъча а и можеш да го купиш отделно по интернет.

колкото и да е странно така е, на какво се дължи, там вече не мога да ти отговоря със сигурност.

поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2017, 17:35 
Потребител

При мен със смяната на навкора се е получавало разкалибриране.Но не и при едно натискане да излизат няколко пъти символи.А за калибрирането виж в съветите на Добри.Там съм написал как става.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2017, 18:11 
Потребител

dobry5885 написа:

дисплея и тъча са две отделни неща, казвам го от опит, ако си малко вътре в тези апарати ще видиш че може да се смени само тъча а и можеш да го купиш отделно по интернет.

колкото и да е странно така е, на какво се дължи, там вече не мога да ти отговоря със сигурност.

поздрави.

Оказа се, че е 630, не 620, както писах преди и е от старите 4.3", май има и нови 5"....
С хардуера на всяка електроника съм в час, но когато го разглобявах за пробите, не обърнах внимание, че се отделят скриина и тъча. (не знам дали е лесно и има ли риск от счупване...)
пробите правих с екран на 520, а в eBay ги дават еднакви, не знам каква несъвместимост...
https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw ... 0&_sacat=0
Да, има и отделни тъчове, но не си струва да го сменям, тъй като си купих друг- Start 25, 5" (писах в друга тема)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2017, 18:16 
Потребител

obul написа:
При мен със смяната на навкора се е получавало разкалибриране.Но не и при едно натискане да излизат няколко пъти символи.А за калибрирането виж в съветите на Добри.Там съм написал как става.

Не съм сменял нищо, ползвал съм го от години, но сега стана...
Като кликвам на бутоните тенденцията е да кликва горе/дясно спрямо желания. Не винаги го прави, не винаги и въвежда 2-4 еднакви символа при едно натискане, вероятно са два отделни ефекта...
Калибрирането съм го видял същото и в други форуми, но е играчка и няма 100% резултат, но добро подобрение все пак.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2017, 11:06 
Потребител

Какво означава "няма 100% резултат"? Аз съм го правил няколко пъти и се получава добре.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2017, 17:34 
Потребител

obul написа:
Какво означава "няма 100% резултат"? Аз съм го правил няколко пъти и се получава добре.

Означава, че не съм го правил, но колкото четох на няколко места, след много проба/грешка има значително подобрение,може да се използва, но не както когато е нямало проблема (незнайно защо възникнал).
Както и да е, бих си поиграл, ако нямаше другия проблем с многократното въвеждане на символ, което вероятно не е във връзка с калибрирането. Очевидно това ще се оправи с нов дигитайзер/тъч.
Не знам с новия дигитайзер пак ли ще трябва калибриране...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Юли 2017, 20:28 
Moderator
Аватар

Аз казах ама май няма кой да чуе..... :boi: както каза колегата obul не си смуча от пръстите тази информация .... :amin:
проблема е единствено в тъча, ако го смениш немаш дерт и нема нужда от калибриране. :fly:

поздрави :drink:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]