Дата и час: 19 Яну 2018, 14:32

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: TomTom Start 25 (4EN52)
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2017, 00:05 
Потребител

Живея в Англия и този модел май не е много известен в БГ. Купих го втора употреба защото старият ми Go 620 не е мн. добре (пуснах друга тема).
Всеки ТТ свързан с лаптопа ми до сега се появяваше в Интернет Експлорера и се виждаше съдържанието му. Този ТТ обаче не се появява там при включване. Чува се характерния звукът при включване на USB и в Дивайс Мениджъра се появява TomTom, но в Network adapters (пише, че драйверите са наред), но не в Disk Drives.
Четох из Neta и инсталирах TomTom Home 2 и TomTom MyDrive Connect. Във второто показва Connected и работи нормално, разпозна модела, направи си последните ъпдейти, но в Home е Not Connected (възможни причини? ). Направил съм еднаква регистрация и в двете. За Home бях чувал, но за ...Connect не, едно и също ли вършат?
И така, главното е, че не виждам съдържанието в Експлорера, а ми трябва. Използвам Win7, нямам друг лаптоп с друг Win да пробвам. Смених няколко кабела...
Дайте някаква идея, за мен е учудващо и не нормално...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: TomTom Start 25 (4EN52)
МнениеПубликувано на: 29 Юни 2017, 00:36 
Moderator
Аватар

този модел работи само със MyDrive Connect и няма начин да му видиш вътрешностите както на старите томтоми, ще можеш да му сложиш само това което ти предлага по горе казаната програма....

всичко това е писано в моите съвети, и ако беше се потрудил да почетеш, то може би щеше да ти стане ясно за какво става на въпрос.

Ако обичате четете преди да питате, защото почти всичките виу въпроси са отговаряни поне няколко пъти...

поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2017, 00:47 
Потребител

Току що прочетох и дойдох да редактирам, но ...малко късно... :)

Е, това вече е кофти, да не виждам съдържанието...С някакво хакване не става ли?
Исках да сложа 2-3 файла за показване на надморската височина, които ги имам в стария ТТ.
Слота за SD картата е празен, ако сложа файловете на карта там няма ли да стане?
А допълнителна карта там ще стане ли?

Вътре има карта само на UK и Ирландия, според описанието из Нета трябва да има и на Европа, но няма. След ъпдейта който направих картата не е мн. актуална, липсва нов път наблизо, който пуснаха преди 2-3 месеца, вероятно още не е отразено в последната карта.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2017, 14:55 
Moderator
Аватар

Няма възможност за хакване, до сега никой не е измислил нищо а и както вървят нещата мисля че няма да измислят...

Явно не си чел добре или не си разбрал какво ти казах по горе.....

на тези томтоми може да се сложи САМО това което ти предлага програмата MyDrive Connect
слота за микро СД карта е само за уголемяване на мястото ако решиш да си закупиш карта от томтом.
в този томтом има карта на тази зона от където е купен, със сигурност има същия модел но с карта на европа и следователно ще е по скъп от този който имаш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2017, 19:49 
Потребител

dobry5885 написа:
Няма възможност за хакване, до сега никой не е измислил нищо а и както вървят нещата мисля че няма да измислят...

Май си прав, тук са правени опити от години, но неуспешно. Поне в първия пост има полезно инфо:
http://www.navitotal.com/tutorials-f80/ ... t8690.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2017, 11:04 
Потребител

Той Добри само ей така си говори;))))Разбира се че е прав.Да не мислиш че го е изсмукал от пръстите това което ти пише.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Юни 2017, 17:39 
Потребител

obul написа:
Той Добри само ей така си говори;))))Разбира се че е прав.Да не мислиш че го е изсмукал от пръстите това което ти пише.

Не съм се усъмнил в казаното...четох из Нета и споделих, може да е полезно на някои напреднали IT ентусиасти...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]