Дата и час: 19 Яну 2018, 14:25

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: TomTom Go 720
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2017, 20:18 
Потребител

Здравейте, колеги. Попадна ми тези дни тази навигация, но има качени някаква стара карта. Опитах да ъпдейтна през ТомТом хоум, но не успя. Плюс това ъпдейтите бяха за камери в европейските страни, но ми каза, че съм ги нямал. Ето това са данните:
[TomTomGo]
DeviceName=TomTom GO 720
DeviceVersionHW=GO 720
DeviceSerialNumber=M6
DeviceUniqueID=
RamDiskVersion=20130404
BootLoaderVersion=55120
LinuxVersion=842337
ApplicationVersionVersionNumber=9510
ApplicationVersion=1234792.1
CurrentMap=Western_Europe
CurrentMapVersion=715.1703

Четох теми наред, но така и не разбрах какво да направя - навкор, карти, версии... Признавам си - пълна мъгла. Имам и празна карта памет под ръка(не е ползвана с навигацията), но е 16ГБ, ако е от значение размера й.
Моля, ако някой има достатъчно нерви и ЖЕЛАНИЕ, нека ми напише стъпките да си сложа нова карта на Европа, а ако ли не - поне на UK.

Благодаря предварително!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: TomTom Go 720
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2017, 21:06 
Потребител

Всичко си е написано в съветите на Добри.Никой няма желание през ден, през два да пише едно и също при положение че е написано.Само четене трябва.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Юни 2017, 21:31 
Moderator
Аватар

Ето тук са моите съвети, както казва колегата obul, там имаш всичко необходимо и добре обяснено.
viewtopic.php?f=52&t=50598

поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2017, 20:58 
Потребител

Благодаря

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2017, 18:56 
Moderator
Аватар

PharrellVP написа:
Благодаря

Няма защо,
ако имаш някакъв проблем, казваш какви стъпки правиш, до къде си стигнал и ние помагаме.

поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Юни 2017, 21:15 
Потребител

Смъкнах карта на UK и Ireland 990.8306, смъкнах навкор 9.510 и заедно с активатора ги сложих в ТомТом-а (не съм слагал карта-памет). След това активирах картата, активирах и навкора и заредих навигацията. Зареди ми нормално, проверих вътре - показва си, че има карта на UK и пробвах да настроя маршрут и се получи. Но сега има друг проблем - не мога да я свържа с ТомТом Хоум или поне не иска лаптопа да ми я разпознава де. Какво мога да направя в случая - примерно ресет ще свърши ли работа? И ако го оправим - то ще мога ли тази карта да я ъпдейтвам от Хоум-а или само ръчно? Не ми се струва най-актуалната за момента...

Отново благодаря.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2017, 21:09 
Moderator
Аватар

PharrellVP написа:
Смъкнах карта на UK и Ireland 990.8306, смъкнах навкор 9.510 и заедно с активатора ги сложих в ТомТом-а (не съм слагал карта-памет). След това активирах картата, активирах и навкора и заредих навигацията. Зареди ми нормално, проверих вътре - показва си, че има карта на UK и пробвах да настроя маршрут и се получи.

Браво, много добре си се справил.

PharrellVP написа:
Но сега има друг проблем - не мога да я свържа с ТомТом Хоум или поне не иска лаптопа да ми я разпознава де. Какво мога да направя в случая - примерно ресет ще свърши ли работа?

Точно така, натискаш ресет и включваш томтома в лаптопа, след това го пускаш от копчето power. така ще ти го разпознае лаптопа и томтом хоум.

но имам един въпрос, след като си го актуализирал за какво ти е да го свързваш със томтом хоум ???
само можеш да си навлечеш бела...

PharrellVP написа:
И ако го оправим - то ще мога ли тази карта да я ъпдейтвам от Хоум-а или само ръчно?

Не няма да можеш да ъпдейтваш картата със томтом хоум защото картата и метода който ползва са оферта.... не знам дали ме разбираш....

PharrellVP написа:
Не ми се струва най-актуалната за момента...

картите версия 990 са последно излезли, така че са най актуалните за момента.

поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Юни 2017, 23:51 
Потребител

Благодаря ти за цялата информация, която си публикувал във форума - изключителнобе полезна. Благодаря и за отзивчивостта ти по отношение на моята тема.

При положение, че няма да ъпдейтва нищо, то реално нямам нужда от Хоума. Просто ми беше любопитно на какво се дължи това. В такъв случай оставям нещата така - след време като се реша ще кача карта на цяла Европа.
Благодаря още веднъж, @dobry5885!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Юни 2017, 00:17 
Moderator
Аватар

PharrellVP написа:
Благодаря ти за цялата информация, която си публикувал във форума - изключителнобе полезна. Благодаря и за отзивчивостта ти по отношение на моята тема.

При положение, че няма да ъпдейтва нищо, то реално нямам нужда от Хоума. Просто ми беше любопитно на какво се дължи това. В такъв случай оставям нещата така - след време като се реша ще кача карта на цяла Европа.
Благодаря още веднъж, @dobry5885!

И аз ти благодаря за хубавите думи, казвал съм го и преди но няма да се уморя да го повторя още един път... точно такива думи ме карат да помагам без никакъв интерес насреща.

поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]