Дата и час: 24 Авг 2017, 11:47

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 121 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2015, 13:15 
Потребител

Правят всичко възможно да ни откажат от ТомТом:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2015, 14:54 
Потребител
Аватар

Картите от премиум производителя са все още съвместими с андроид -по последни спомени като им гледах картоосновата -ще се използват тези карти -невиждам трагедия засега. Уиндоус мобайл версията как си работи вече над 7 години -вряно с официални карти за нея, тук ще бъдат -само че неофициални :-).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2015, 17:57 
Moderator
Аватар

mgmchannel :bravo: :bravo: :bravo:

:drink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2015, 23:20 
Потребител

Device: Too Many :)
Лошо, лошо.
Май наистина се опитват да ни откажат.
Ама май пак са пионери в едно: Да се махнем от Андроид.
Което е далеч по-голямата идея.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2015, 10:11 
Потребител

така става като става много лесно да се пиратират карти и всеки сульо и пульо вместо да си ги купува, ги пиратира. щото има много форуми, където ентусиасти слагат инструкции 1., 2., 3. ... като за дебили. идва един момент, в който фирмата производител си гледа графиките на проджабите в т.ч. и на устройствата и вижда, че първо се получава лека инфлекция на кривата, преди да почне да спада, а после да се сгромолясва. и хоп - променя се политиката, R&D отдела го натоварват да намери начин да усложни пиратирането и т.н. Бизнес модели всякакви, но балами няма. Особено във фирмите, които предлагат едновременно хардуер (навигацоии) и софтуер (приложения и карти за пда и смартфони). Там всичко е един тънък баланс между отпускане на юзди за пиратиране на карти, докато върви бизнеса с устройствата, и леко затягане като закъса, търсене на пазарен дял, борба с конкурентите и т.н. Аз съм убеден, че пиратските карти, които излизат на пазара буквално дни след официалния им рилийз, се пускат от самите фирми . Бизнес модели...

А че нещата с ТомТом се затягаха, беше ясно. Обърнете внимание как преди няколко месеца ТомТом направи чистка сред файлообменниците и дори моят нещастен акаунт с напълно законни радари беше закрит. Само защото пишеше вътре ТомТом. Това не е било случайно. Видели са си кривата на продажбите и са решили да пометат малко.

Аз пак казвам - ерата на офф-лайн навигациите е към края си. дори и картите да останат офф-лайн за удобство, всичко друго става он-лайн. вече не е интересно просто да стигнеш от точка А до точка Б, интересното е да стигнеш по най-интелигентния начин, оптимизирайки маршрута, избягвайки задръстванията, затворените улици , ремонтите и разбира се, радарите.

Преди три седмици сравних HereDrive+ с Waze в района на голям Париж. където е малък ужас. Ползвах разбира се он-лайн режим с включен трафик и т.н. Waze беше определено по-доброто. Каваше ми всичко. Вкл. къде има мъгла, дъжд, засади... ТомТом-а въобще не го пуснах. За какво?

Онзи ден сравних HereDrive+ с GoogleMaps (въобще и не ползвах офф-лайн ТомТом) защото търсех една научна лаборатотия в рамките на голям универсистетски комлекс. Всеки, който е имал нещастието да търси обект с неясен адрес (защото целият комплекс има един адрес ) знае какъв ужас е това. Ами няма по-добро от Гугъл ! Чукнах абревиатурата на лаборатоията и още на трета буква ми я подсказа и готово. Няма кой да се мери с Гугъл по ПОИ. Просто няма. Това при офф-лайн навигации просто забрави.

Та така.
Ще трябва да свикваме с новото.
а виж, за горите и планините, там ще вадим старичкия пда от 2006г и ще се радваме на GMXT.

с

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2015, 15:59 
Потребител

Според официалния сайт на ТомТОМ покритието им за България е 51%, а за Румъния 16%.
Сега чак се опитват да го подобрят.
Нямат обаче никакъв шанс срещу NOKIA HERE и GOOGLE MAPS.
Късно е либе за китка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2015, 11:57 
Потребител
Аватар

Покритието вече е -
Албания (57%), Болгария (65,4%), Босния и Герцеговина (65%), Македония (54,7%), Россия (69,5%), Турция (90,2%), Украина (44%)
.........................................................................................................................................................

Здравейте на всички тук и най-вече на майстора dobry5885. От скоро се запалих по томтом и съм чел тук доста като гост.Днес реших да се регистрирам.Да си призная сложничко ми се вижда това с активацията на картите. Аз дръпнах готова сборка с активирани карти за цяла Европа от руски сайт. После дръпнах това Europe 955.6746 само карти и ги замених в навигацията. Taka, имам два въпроса:
Защо няма такива готови сборки с отключени карти. Kакто има за други навигации?
По -лесно ще е за хората.
И втория въпрос-има ли начин менюто на навигацията да е на български език? Глас сложих,сега и предупрежденията ще вмъкна при картите. Става въпрос за андроид .
Това е ,благодаря предварително.

преместено мнение...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2015, 21:29 
Moderator
Аватар

ico genov написа:
Защо няма такива готови сборки с отключени карти. Kакто има за други навигации?

Не знам дали говориш за андроид , но понеже картата която си сложил не е за андроид ще ти отговоря защо няма такова нещо за оригинални пна томтом, защото всеки томтом има различен сериален номер и всяка карта се оключва отделно за всеки апарат.

ico genov написа:
И втория въпрос-има ли начин менюто на навигацията да е на български език? Глас сложих,сега и предупрежденията ще вмъкна при картите. Става въпрос за андроид .

За сега български интерфейс има само на новите томтоми .

поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2015, 08:11 
Потребител
Аватар

Да за Андроид става въпрос. Инсталирана е на Таблет Леново.Всичко си работи,даже сложих и новите файлове за камерите за скорост и се показаха автоматично като пои на картата.Имам много да уча по тази навигация. Сега ще имам ли проблеми с тази карта,или да търся друга за Андроид която е,но ако трябва да се отключва-няма да мога да се оправя.Има си доста специфични неща. Благодаря за отговорите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2015, 09:11 
Moderator
Аватар

Не по принцип не би трябвало да имаш проблеми, разликата от тази карта и която е за андроид , че има едни файлове които са за гласово избиране на адрес, която опция при андроид липсва.

поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Окт 2015, 11:58 
Потребител
Аватар

Тук качвам едно Universal apk TomTom v1.4 ,което е много по добро от оригиналното и е с променени цветове. Не знам дали му е тук мястото,но ако не е ,ще помоля да ме извините.
http://www84.zippyshare.com/v/ZoMzMjj4/file.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2015, 21:41 
Потребител

Device: Too Many :)
А с какво е по-добро ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2015, 08:32 
Потребител
Аватар

Ами пишат че е универсално и става за всички карти и освен това има промяна в цветовете на менюто. Стрелките за навигация за андроид телефоните е в зелен цвят (оказа се че за таблетите си е в бял цвят ),има промяна и в бутоните на менюто.Променена е и стартиращата иконка на програмата и долу ниско вместо син екран е направен черен,който преминава към прозрачен. Лично на мен повече ми харесва така. Програмата се деинсталира,изтрива се старото апк . Папката tomtom не се пипа. Копира се новото апк и се инсталира.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Ное 2015, 00:04 
Потребител
Аватар

Припадна ми.....
show spoiler»

show spoiler»

За да работи се прави следното:
- Сваляме и инсталираме версията от Google Play.
- Стартираме и после деинсталираме.
- Инсталираме излекуваното.
- Сваляме картите.
Който я ползва да пробва.
Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2015, 00:44 
Moderator
Аватар

bako1970, :bravo: :bravo: :bravo:

поздрави :drink:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 121 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]