Дата и час: 12 Дек 2017, 22:54

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Окт 2017, 11:48 
Новобранец

Здравейте. Имам следното питане . Имам "Tomtom go 930",навкора му е сменен с такъв за камион. Живея и работя в Германия и не мога да свалям карти за да ги обновявам както,ако живеех в България. Карам камйон и ми е важно картите ми да са колкото се може по-актуални.
Видях,че мога да си купувам такива от сайта на tomtom. Въпросът ми е,ако направя такава покупка от там,чрез приложението за компютър :
1. Ще мога ли да ги сложа и след това да си правя обновления ?
2.Така закупените карти ще можа ли да ги ползвам с атрибути за камйон ?
3.Ще ми смени ли бутлодъра с такъв само за кола,ако направя тази покупка ?
Бутлоъдъра съм го сменял сам,оригинално навигацията е с такъв за кола.
И още един въпрос. Понеже карам опасни товари и никъде не успявам да намеря опцията за която да задам за този тип превоз. Може ли някой да ми каже от къде да я задам в настройките . Благодаря.
Това са данните от навигацията :
[TomTomGo]
DeviceName=TomTom GO 930
DeviceVersionHW=GO 930
DeviceSerialNumber=J6
DeviceUniqueID=
RamDiskVersion=20140305
BootLoaderVersion=55279
LinuxVersion=842337
ApplicationVersionVersionNumber=9702
ApplicationVersion=1512362.1
UserLanguage=Русский

CurrentMap=Europe_TRUCK_960_7082
CurrentMapVersion=960.7082

Последна промяна mnedjalkov на 08 Окт 2017, 10:09, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Окт 2017, 21:31 
Moderator
Аватар

mnedjalkov написа:
Здравейте. Имам следното питане . Имам "Tomtom go 930",Бутлоъдърт му е сменен с такъв за камион.

Колега, ботлоадера е едно а друго е навкор, съвсем различни неща са и ако не си наясно със термините за томтом, то няма да е лошо да се запознаеш преди това с тях за да не стават обърквания и от там съответни проблеми. в твоя случай ти си сменил навкора със такъв за камион а не ботлоадера...

mnedjalkov написа:
Живея и работя в Германия и не мога да свалям карти за да ги обновявам както,ако живеех в България.

Колега, картите могат да се свалят където и да си, само интернет ти трябва...

mnedjalkov написа:
Карам камйон и ми е важно картите ми да са колкото се може по-актуални.
Видях,че мога да си купувам такива от сайта на tomtom. Въпросът ми е,ако направя такава покупка от там,чрез приложението за компютър :
1. Ще мога ли да ги сложа и след това да си правя обновления ?
2.Така закупените карти ще можа ли да ги ползвам с атрибути за камйон ?
3.Ще ми смени ли бутлодъра с такъв само за кола,ако направя тази покупка ?
Бутлоъдъра съм го сменял сам,оригинално навигацията е с такъв за кола.

На тези въпроси мисля че могат да ти отговорят от томтом, ние само можем да предполагаме дали ще стане или не... но ако решиш да си сложиш карти от тук които са във форума, то ще ти помогнем със каквото можем.

mnedjalkov написа:
И още един въпрос. Понеже карам опасни товари и никъде не успявам да намеря опцията за която да задам за този тип превоз. Може ли някой да ми каже от къде да я задам в настройките . Благодаря.

До колкото знам, на томтом TRUK навигация няма такава опция, ако бъркам нека ме поправят колегите.

поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Окт 2017, 10:19 
Новобранец

Извинявам се за грешката в поста. Имах впредвид "Navkor". Не знам защо съм написал бутлоудър. Свалял съм няколко пъти карти от раздела "Съветите на добри". ОТ там свалих и всичко за навигацията. Това го правех в България. Вчера са опитах да сваля последната карта. Препраща към испански форум. След многократни опити да се регистрирам ,коректно попълнен формуляр за регистрация ми излиза грешка и не мога да направя това. В поста е посочено,че за да се свали картата,трябва да имаш регистрация. Другото,което ме притеснява за свалянето е ,ако е торент.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2017, 18:33 
Moderator
Аватар

Ако кажеш каква грешка ти дава, та може и да ти помогна, па ако ли не то може да свалиш картата чрез торент от руски форум, но и там иска регистрация

https://rutracker.org/forum/index.php

позздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2017, 11:15 
Потребител

Колега,

Да разбирам ли нещата така?
Живееш в Германия, работиш в Германия, предполагам имаш немски работодател, караш камион с опасни товари. Превоз, за който фирмите плащат доста скъпо. Но искаш да ползваш без пари ТомТом , така че работодателят ти да спести някоя марка, пардон евро.

Не усещаш ли , че има нещо не наред в тази комбинация?

с

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Окт 2017, 22:10 
Moderator
Аватар

Stephan, пак ли трябва да ти казвам че ако не можеш да помогнеш, то този тип коментари не са желателни ?????

знам че те дразнят тези неща, но аджеба тук е форум за да си помагаме а не да критикуваме кой колко пари печели, кой му плаща и как трябва да си харчи парите....

хайде моля те спести си по нататъшните коментари от типа, ако не искаш да бъдат изтрити ....

поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Окт 2017, 09:55 
Потребител

Добри, ценя много усилията ти да подпомагаш безвъзмездно съфорумците с каквото можеш.
Аз съм последният, който ще упрекне някого за това, че като си купил ТомТом , иска да си обнови картите за без пари. Или просто от спортна злоба иска да разочвърка нещата за да докаже, че може например на старо у-во с 500Mб памет да запои sd-карта.
За мене разликата върви по линията - изкарвам ли пари с това устройство или е за лични нужди.
Ако е за лични нужди - приемам. Ако е обаче за изкаване на пари или помага в бизнеса, не приемам.
За да съм по-образен да дам следното сравнение.
Има библиотеки. Там отиваш, заемаш и четеш безплатно всички книги за себе си, лично. Това е така откакто съществува литература. Но е недопустимо да направиш супер цветно фотокопие на книгите и после да си отвориш книжарница и да ги продаваш.
Mоже да ти звучи абсурдно, но ще ти кажа следното.
В момента Европейският съюз, в който и ти и аз живеем, се проваля и срива от тарикати, които кръвопускат социалните и икономически системи на богатите държави колкото сила имат. Като почнеш от командированите работници и по-точно техните недобросъвестни работодатели, които правят социален дъмпинг - като нашия по-горе съфорумник, и стигнеш до ГАФА (Гугъл, Амазон...), които "опимизират" фискално бизенса си и въпреки , че са червиви от пари, плащат смешни данъци, криейки милиарди.
Там при тебе, в Испания, има(ше) 25% безработица, ако не се лъжа? Mай леко намаля наапоследък, след незапомнен затягане на коланите и бюджетни рстрикции.
Една прекрасна идея - свободния пазар от свободни хора, се изпервертира от малки и големи тарикати.
Резултаът е -> Брекзит, надигане на екстремистките партии навсякъде - влизат в парламентите и т.н., че и центробежните националистически движения се засилват - ето при тебе Каталуния иска да напуска Испания.
Така както е тръгнало, ако нищо не се промени, ЕС ще се взриви до няколко години, при поредната криза.
Аз лично, като гражданин, гледам в ежедневието ми с действията ми да се опитвам да не наливам вода в мелницата на разпадането на ЕС. Смятам, че е по-добре да го имаме, отколкото да го нямаме.

Това е. Ако искаш - трий ме.

стефан

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Окт 2017, 16:18 
Moderator
Аватар

Стефан, Разбирам те, но не споделям идейте ти...
С две думи, отклоняваме се от темата,(има форуми за политика и темподобни там можеш да изкажеш становището си спрямо Гугъл, Амазон, европейски съюз, брекзит, каталуня и т.н.) тук не е местото за това, така че ако обичаш, нека да продължим със това с което сме започнали със колегата.
Благодаря ти за мнението все пак.

поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Окт 2017, 19:57 
Новобранец

Колега,четете внимателно въпроса. Въпросът ми беше ,ако си купя картите.В купуването не виждам нищо безвъзмезно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2017, 14:03 
Moderator
Аватар

mnedjalkov написа:
Колега,четете внимателно въпроса. Въпросът ми беше ,ако си купя картите.В купуването не виждам нищо безвъзмезно.

Колега, обясних ти по горе какво можеш да направиш и какво мога да ти помогна.
Обясних на колегата Стефан как стоят нещата и мисля че достатъчно ясно, дали ме е разбрал или не е друг въпрос, тук темата е да ти помогнем а не да се караме.
ако искаш да помагаме следвай стъпките който ти писах, няма смисъл да продължаваме със дразгите кой какво е чел и как го е разбрал.
надявам се да ме разбираш какво имам предвид.

поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]