Дата и час: 13 Дек 2017, 00:53

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 289 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Мар 2008, 21:08 
Потребител

След преработка на хиляди елементи от картата на Пелала за Навител и изчистване на всички дублирани елементи (точки,линии и полигони) и преиндексиране със специално създаден софтуер се получи рутираща карта за Гармин на България.
Моля забележки за рутиране, нови тракове, премахване на точки и други не пишете тук и да се трупат във форума. Аз съм откоригирал само рутирането в по-голямата част от гр.Варна. Друго не съм. Забележките извън района на гр.Варна ги изпращайте на Пелала ! Когато излезе негова нова версия пак ще преработя за Гармин. Картата е на латиница защото така върви на всички устройства.

В архива са файловете за MapSource. Копирате папката BG Route в C:/Garmin/ и стартирате BG_Route.reg. Ако е в друга директория редактирате 6-те реда с директории във файла BG_Route.reg.
Другият вариант е да използвате gmapsupp.img файлa, който се поставя диреткно на устройството в корена на програмата //Garmin

Текуща версия 4.1 -
http://rapidshare.com/files/140728168/BG_Route_4.2_20080828.rar.html - /по версия на Пелала от 2008-07-02)/

Картата може да търси Населени Места, Обекти (POI), Улици (без номерата на адресите) и Кръстовища.
Адресите в гр.София са въведени като POI от типа "44A GEN. NIKOLAY STOLETOV (ZH.K.BANISHORA)" и се търсят във
Food,Hotels.. / Other / Personal Service.

Как да помогнете:
- Интересува ме прeдимно инфо за нови улици и главно корекции за еднопосочни и затворени улици, за връзки между улици и адресна информация за номера на блокове и къщи в района на гр.Варна.
- Отваряте с GPSMapEdit файла 11001175.img и го записвате в Polish format (*.mp)
- С Tools/Trim изрязвате тази част която ще променяте.
- Еднопосочните улици се променят от: Object Properties/Properties/Has Direction и Object Properties/Routing/One way (и двете се маркират).
- Ако посоката е обратна с десния бутон - Reverse Polyline.
- Ако улицата е затворена а на картата е свързана с други: Edit Nodes/Десен бутон/Disconnect Nodes
- Блокове и къщи се добавят от вида: Point, Type:Personal services (0x2f10, point), Label: BL.155 (ZH.K.MLADOST) или Label: BL.11 (UL.KARAMFIL)

- И НАЙ-ВАЖНОТО! - Всичко което сте променили или добавили го постваяте на ниво 6 от:
Object Properties/Elements/All elements are extended to levels up to: 6 ( За да мога после да го отделя, огледам и добавя )

- Изпращате ми файла с кратко обяснение на и-мейла в архива.

Последна промяна Slavcho на 28 Авг 2008, 11:27, променена общо 16 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2008, 00:17 
Потребител
Аватар

Интресува ме картата на Гармин.Ако си от Варна дай някакъв номер на телефон на лично съобщение да ти се обадя,защото аз също съм от Варна.Линка нещо не става

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2008, 08:07 
Потребител
Аватар

То http://www.bgshare.com/ нацяло не работи. Не е от линка. Линка в rapid-a си работи нормално.
@myankov - какво разбираш под "картата на Гармин"? Теглиш от rapidshare и инсталираш.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2008, 10:27 
Новобранец

Върхът е
Много по-добре изглежда от offroad и някой грешки които съм хващал там тук ги няма. Поздравления и благодаря много :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2008, 13:50 
VIP
Аватар

`фърляй и "полския файл", ако е безплатен, за да може да се бачка по него. Също може да и Пелала да да мине на Garmin, ако си оправил типовете добре.

Или Събин може да пооправи неговата карта есга лесно?

Откакто разбиха Garmin-а всичко вече мина на него.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2008, 14:19 
VIP
Аватар

А инсталация за MapSource имаш ли?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2008, 17:17 
Потребител

Сега ще тествам картата за 2-3 специфични места в Пловдив и ще пиша как е.

Имам следния въпрос - с какво ги правите картите? Мисълта ми е искам да взема 1-2 готови карти, да ги редактирам и отново да ги направя рутиращи.

Едит - еми все същата си е картата винаги се опитват да ме прекарат през пешеходния прелез на Сточна Гара в Пловдив. не че нещо, ама пешеходците ще останат сериозно изненадани ... :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2008, 21:10 
Потребител

Това е защото не са си играли да направят ограничения за начин на придвижване по дадени улици. Относно редакцията на картата за Пловдив съм се захванал да я оправям за Навител. Не знам дали ще има смисъл ти да я редактираш за Гармин при положение, че тази е базирана на картата на Пелала, а аз ще изпратя моята карта на него като я приключа.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Мар 2008, 22:02 
Потребител

Как ще разпространяваш картата?Платена ли ще бъде или безплатна?Как ще се ъпдейтва?Има ли търсене по адрес и ПОИ?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2008, 00:16 
Потребител

Мисля си, че все пак е добре, да излезе скоро редактирана карта. Аз исках само да променя 3-4 критични места в Пловдив. Даже мислех да не редактирам цялата карта за БГ, а само да отрежа Плд и да я пусна нещо като отделна карта (в Гармин нали може 3 карти).

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2008, 00:32 
Потребител
Аватар

silverfox имах предвид преработената картата на Пелала за Гармин.Просто не се поясних.Знам че за Гармин има няколко вида карти.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2008, 13:00 
Потребител
Аватар

Device: Samsung Galaxy S3
Device OS: Android 4.1.1
Service provider: Mtel
Търсенето нещо ми куца. Избирам първо страна, след това град, след това ми излиза някъква област ???, след това номер, след това улица.

Това е като избера за град София. Значи махнал съм всички други карти и работя само с тази. Само при мен ли е така?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2008, 13:36 
VIP
Аватар

И при мен е така! За област пишеш пак града.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2008, 20:37 
Потребител

Защо не е на кирилица картата нали картата на пелела за навител е на кирилица?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Мар 2008, 22:06 
VIP
Аватар

Цитат:
Защо не е на кирилица картата нали картата ...

Мисля, че феновете на Гармин считат че така е по-джиджано и пекано, понеже много малко от апаратите им поддържат нещо различно от латиницата.

Май единствената карта на български за Гармин е на PeterHr.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 289 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]