Дата и час: 19 Яну 2018, 08:37

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 30 Дек 2009, 23:31 
Потребител

Brego , направих всичко както си го описал.Използвам базова версия на ИГО v8.3.4.102680 (Aug 13 2009)без никакви скинове.Редактирах систем текст фаила ,дописах редовете в дата.зип/появи се икона за камион/,и добавих в папка сеив нужния фаил.Използвам само карта Bulgaria83_TA_2009.02.1_090424.fbl без нищо друго ,но и при мен не дава разлика в маршрута между кола и камион.Прекарва ме през центъра на София без да се замисли!
Имаш ли идея какво пропускам!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2010, 23:55 
Global moderator
Аватар

Ще се опитам да направя кратко ревю на Pocket Navigator 9, на база няколко теста, които направих с програмчето из София.
Изображение

Започвайки от интерфейса, трябва да се отбележи, че програмчето е с доста бедна и грозновата графика, типична за зората на навигационните програми.
Изображение

Цветовите схеми са доста лошо съчетани и грозновати, което не само,че не е приятно, ами и направо дразни.
По време на самата навигация, подобно на ИГО имаме три информационни панела, в които могат да се визуализира информация избрана от потребителя.
От другата страна са навигационните знаци, като трябва да се отбележи, че програмата не предоставя информация за движение след първа маневра.
Изображение

По време на навигирането ми направи впечатление, че информация за следващи маневри се предоставя преди всяко кръстовище не зависимо дали посоката ще е направо или ще се завива. В началото това ми хареса. Но след като покарах 4-5 км по Цариградско и по едно време започнах да получавам напътствия да продължа напред на всеки 20-30 сек, тази система взе много да ме дразни и ми се стори доста безмислена.

Другото по различно нещо, което ми направи впечателние по време на навигирането, е че програмата изчертава траекторията на движение. Това ми се стори интересно, въпреки, че не виждах практическо приложение. Но и тук се прояви недомислие - след като повъртях телефона на едно място няколко минути се получи графиката от следващия screenshot:
Изображение
Грозна картинка :(

По отношение за опцията за камион - за мен няма такава. Мисля, че създателите на програмата са целяли заблуда на потребителите: Опциите кола, Пешеходец и Камион са чисто и просто профили. За всеки профил можете да си избирате две основни неща: 1. Максимална скорост на превозното средство 2. Типове пътища за включване при навигирането
ИзображениеИзображение Изображение

Можете да си сменяте настройките на всеки профил, както и да си създавате абсолютно нови профили. Не можах да разбера и какъв е замисъла да се задава максимална скорост на МПС-то :?
Важно е да се отбележи, че на картата за БГ, която ползвах не видях никакви ограничения за камиони, но всъщност и да имаше не знам с тези настройки, какво точно щеше да пресмята програмата.

Програма има опция tracking, което явно следва да значи, че би могло да се извършва някакво дистанционно проследяване, но в кракнатия лиценз, който ползвах, тази опция не е активна.

Ами в общи линии, това е накратко най-важното за тази програма. Моето мнение, като цяло е, че не е програма, която да заслужава някакво внимание. Не предлага нищо ново или по-различно, дори напротив - сериозно изостава от новите тенденции при развитите навигационни програми.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2010, 00:28 
Потребител
Аватар

Благодаря за полезната информация, колега! Спести ни няколко загубени часа проби с тази програма.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Фев 2010, 11:43 
Потребител

Браво bobby2005 ! Благодарим ти за труда!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Фев 2010, 21:20 
VIP
Аватар

bobby2005, като маркираш режима за камион натискаш "избери нов" или "редактиране" и там са всички профили за камиона.

Изображение Изображение Изображение

Но това не я прави по-добра.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Фев 2010, 22:28 
Потребител
Аватар

maik71 написа:
Новата навигация Gamba върви перфектно на китайските GPS-и от DealExstreme 480/272 Само замествате
Оригиналния Base Engine.dll с този http://rapidshare.com/files/305164352/B ... e.rar.html Приятна вечер.

Mожеш ли да дадеш друг линк че този не работи.и ако може нещо по подробно за инсталирането
:brick:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2010, 12:10 
Потребител
Аватар

Искам да попитам дали в 2009.09 пакетите има информация за камион?
P.S. Питам за Igo8

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2010, 19:10 
Потребител
Аватар

bobby2005 за коя програма става дума Pocket Navigator 9 или Pocket Navigator 9 Truck? Защото на официалния сайт са обявени като различни програми.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Мар 2010, 17:02 
Потребител
Аватар

Device: HUAWEI G510
Device OS: Android
Device OS: ANDROID
Service provider: MTEL, VIVACOM
thunder2006 написа:
Brego , направих всичко както си го описал.Използвам базова версия на ИГО v8.3.4.102680 (Aug 13 2009)без никакви скинове.Редактирах систем текст фаила ,дописах редовете в дата.зип/появи се икона за камион/,и добавих в папка сеив нужния фаил.Използвам само карта Bulgaria83_TA_2009.02.1_090424.fbl без нищо друго ,но и при мен не дава разлика в маршрута между кола и камион.Прекарва ме през центъра на София без да се замисли!
Имаш ли идея какво пропускам!

Трябва да се зададе метод за изчисляване на маршрута тип "Лесен" за да не те прекарва през центъра.

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Мар 2010, 00:33 
Global moderator
Аватар

carp написа:
bobby2005 за коя програма става дума Pocket Navigator 9 или Pocket Navigator 9 Truck? Защото на официалния сайт са обявени като различни програми.

Тествах Truck версията. milstan e прав - има си отделни настройки за камион - не съм ги видял :( . Така, че напрактика програмата действително позволява настройка за камион. Ще се правят още тестове

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Май 2010, 18:38 
Потребител

Може ли някой, който е пробвал реално различни софтуери да каже от кой е най-доволен. Кое е най-доброто за камион?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Май 2010, 23:15 
Потребител

milstan написа:
Още една интересна програмка за камион за PNA.
http://forum.ppcwarez.org/viewtopic.php?f=236&t=86660
При мен на китаеца 3.5" с WinCE5.0 заработи , само не мога да му вкарам картинката в рамките на екрана. Явно е само за 480x272.
Картите му са за всяка държава по отделно (на Navteq) и се избират от менюто. На екрана виждам само избраната карта. Иначе мога да търся във всички качени карти и ми прави маршрут до тях. Обаче на картата линията на маршрута свършва до границата на текущата карта (държава). Може би като влезеш (пътувайки) в другата държава и картата сама се появява? Няма как да го пробвам.
Но като вляза в RouteInfo виждам цяла Европа (а имам инсталирани само DACH +Базова карта). Явно се отваря базовата карта с основните пътища на Западна и Източна Европа.

Естествено от Navteq не могат да се очакват чудеса и картата на БГ е само София. Няма въведен нито един ограничителен знак за камион.
Обаче в Западна Европа положението е коренно различно.

Аз успях да я подкарам тази програма на моя китаец. Наистина картата за БГ е без коментар, но и мен ме интересува, някоя действително изпитана програма, защото това което подготвям ще е за един познат и не ми се иска да го "изгубя" :)
Благодаря

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юли 2010, 22:02 
Потребител

Мой приятел международен шофьор казва че Navigon се справя много добре с навигирането на камион.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2010, 10:48 
Потребител

Пробвайте и Sygic 7.71 Truck версията, включително и в България има ограниченията за камиони. Програмата е лека и върви много добре, като я има във версии и за РС, и за PNA.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2011, 01:39 
Потребител

maik71 написа:
Новата навигация Gamba върви перфектно на китайските GPS-и от DealExstreme 480/272 Само замествате
Оригиналния Base Engine.dll с този http://rapidshare.com/files/305164352/B ... e.rar.html Приятна вечер.

Колега можеш ли да дадеш друг линк за този ddl , или ако го имаш качи го някъде.
Благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]