Дата и час: 19 Яну 2018, 08:42

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2009, 16:27 
Потребител

Здравейте,
някой може лида ми каже от каде мога да си сваля Map&Guide Truck NAvigator за PNA

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Сеп 2009, 17:09 
VIP
Аватар

Няма такова!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Сеп 2009, 19:22 
Потребител

Единствено томтом има карта специална за камиони
Western_and_Central_Europe_TRUCK 815.2112.
слага се и специален софтуер който е подобен на оригиналния с някои допълнения за камионите.
Тествана е от хора които карат навънка и казват че е доста добра.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Сеп 2009, 22:07 
Потребител

[quote="mladen"]Единствено томтом има карта специална за камиони
Western_and_Central_Europe_TRUCK 815.2112.
слага се и специален софтуер който е подобен на оригиналния с някои допълнения за камионите.
Тествана е от хора които карат навънка и казват че е доста добра.[/quote]
И тя върви само на PNA томтом нали?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2009, 13:49 
Новобранец

Има начин да получиш навигация за камион. Намираш си устройство което работи с windows CE, после си сваляш кракната гармин за windos mobile и там има опция за камион. Моята версия на garmin за симбиан също има опция камион.

Последна промяна skk на 28 Сеп 2009, 16:20, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2009, 13:56 
Global moderator
Аватар

Довечера ще постна някои неща, как IGO8 може да се направи за камион.
За сега не е реализирано като интерфейс и всички настройки се въвеждат с помощта на sys.txt и подобни файлове, но от личен опит мога да потвърдя, че след въвеждането им маршрутите започват да се генерират по друг начин. До колко новите маршрути са наистина добри и оптимални за камион, това е вече въпрос на точни данни на картата.
Факт е, че в досегашните карти за ИГО8 (без последната 2009.06 на ТА) има вътре в картата и допълни информация за камион! В последната карта, това е махнато (вероятно ще пуснат отделен продукт само за камиони с отделни карти за него).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2009, 00:03 
Global moderator
Аватар

И така, как да направим от IGO8.3 навигация за камион...

1. Правим малка редакция в data.zip за да изведем иконка на камион в избора на превозно стредство.
Отваряме setting_XXX_YYY.ui за резолюцията която използваме, намираме в него <layer ui_SettingVehicle z=30> и след реда за Bicycle добавяме:
<RADIO xxx template=btn_4c_icon x=5 y=190 text="Truck" iconspr="$vhcl_truck_onbtn.bmp" ICONALIGN="LEFT+6" ICONVALIGN="CENTER+1" group=nVehicleTmp var="Truck" onrelease='PREVSTATE' fxshowdelay=10 >

Забележка: Тук стойностите за x=5 и y=190 са за резолюция 320х240. Разположението на бутона трябва да се определи за конкретната резолюция, която ползвате.

Вмъкваме отново редактирания setting_XXX_YYY.ui в data.zip на мястото му и резултатът е следния:
Изображение

2. В sys.txt добавяме:

[mydata.truck]
TRUCK_POLICY
drive_alone="1"
selected_driver="1"
driving_timer_allowed="1"
max_driving_time="16.0"
max_daily_driving_time="12.0"
min_break_time="0.5"
max_break_time="1.0"
pre_warn_time="1.0"
start_stop_limit="15"

За съжаление, кой параметър какво точно значи не бих могъл да кажа. Мога само да правя предположения.

3. В папката save създаваме TRUCK_PROFILES.INI със съдържание:

[default]
name="default"
length=16.5
width=2.6
height=4.5
weight=20000
maxspeed=80
actualweight=20000
axles=2
trailers=1
icon=0
hazard=-1

където както виждате се параметризира дължина, ширина, височина, тегло, макс.скорост, оси.... на камиона.
================================================================================================
Какъв в края на краищата е резултатът от всичките тези игри:

При създаването на маршрут (метод за изчисление БЪРЗ) от София до Бургас резултатът при избор кола е следния:
Изображение

а при избор камион:
Изображение

При избор за начална или крайна точка на маршрут в центъра на София програмата репортва, че точката е в недостъпна област и не генерира маршрут!
Тестовете при мен са правени с версия на програмата: 8.3.4.102680; карта: Bulgaria83_TA_2009.02.1_090602.fbl; скин:diMka WertVRV 1.1.25.2.

ЗАБЕЛЕЖКА!
Задължително е за да ползвате тези възможности на програмата е ДА НЕ ПОЛЗВАТЕ картите на ТА от сборката 2009.06!!!! Тези карти са без информация за камиони в тях!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2009, 20:36 
Потребител

това да не е някаква смешка?
ти погледна ли картата от къде и как те прекарва от София до Бургас с камион преди да пуснеш така ентусиазирано тези картинки?

стефан

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2009, 20:54 
Global moderator
Аватар

Слушай какво ще ти кажа, Стефане!
Факт е разлика в алгоритмите за изчисляване на маршрута при различен тип на превозното средство - с тия картинки съм искал да покажа именно това. От къде се прави маршрута много добре знаеш (надявам се!!!!) че е въпрос на данни в картата. И това, че съм избрал именно тоя алгоритъм за изчисление е защото видимо се забелязва разликата.

Преди да направиш подобни жлъчни заключения се замисли, дали знаеш какви параметри (дали си обърнал внимание колко са те?) съм заложил преди да пусна маршрута да се генирира и след като си дадеш отговор на тоя въпрос се надявам да промениш начина си на изразяване, когато пишеш неща отнасящи се към мене.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Окт 2009, 13:04 
Потребител

brego_bg подкарах го този вариант, но без скина, дали има значение. и знаеш ли коя е последната версия с карти на ТА дето има данни за камион , пробвах с 2009-02-01

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2009, 11:08 
Потребител
Аватар

Добре де, аз си качих скин iGO8_Eur_Choup_8_3_6_0 и при него има опция за камион, но не съм въвеждал никакви други данни. Без тях има ли някакъв ефект от скина, или все едно нищо не съм направил?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2009, 16:24 
Потребител

ами пробвай с един маршрут за кола е после за камион и виш дали има разлика в курса. има и други скинове с икона камион, но май нямаше разлиа

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2009, 17:07 
Потребител
Аватар

Малко е късно вече, дадох е на един приятел с камион да си свърши работа. Дано не го засука в центъра на градовете :oops:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Окт 2009, 18:49 
Потребител

Device: FS Loox N560
Device OS: WM 5
Здравей Brego_bg! Искам да те помоля да ако може да ми пратиш на майл nasko.71@abv.bg, или от каде да изтегля, готово IGO-8 за камиони, че не мога да се оправя по описаниет ти. Благодаря ти предварително!

"2. В sys.txt добавяме:

[mydata.truck]
TRUCK_POLICY
drive_alone="1" Водач 1 Понеже могат да бъдат 2ма в камиона.
selected_driver="1" Избор на 1ви водач
max_driving_time="16.0" Максимално време за шофиране 16ч. това е при двама.
max_daily_driving_time="12.0" Максимално време за шофиране за ден за 1 шоф. 12ч.
min_break_time="0.5" Минимална пауза 0,5ч.
max_break_time="1.0" Максимална пауза 1ч.
pre_warn_time="1.0"
start_stop_limit="15" Това е макс.работно време 15ч.

За съжаление, кой параметър какво точно значи не бих могъл да кажа. Мога само да правя предположения."
Това е според мен! Но как ще действа? Би било хубаво ако показва на водача такава инфо.

Последна промяна nasko.71 на 30 Апр 2011, 10:58, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Окт 2009, 20:09 
Global moderator
Аватар

Редакцията на ui файла съм направил само за моята резолюция (320х240). Така че, ако ползваш някаква друга резолюция няма да ти е от полза моята сборка. Може би по-добре ми пише на ЛС да се разберем как да го направим.
Цитат:
[mydata.truck]
TRUCK_POLICY
drive_alone="1" Водач 1 Понеже могат да бъдат 2ма в камиона.
selected_driver="1" Избор на 1ви водач
max_driving_time="16.0" Максимално време за шофиране 16ч. това е при двама.
max_daily_driving_time="12.0" Максимално време за шофиране за ден за 1 шоф. 12ч.
min_break_time="0.5" Минимална пауза 0,5ч.
max_break_time="1.0" Максимална пауза 1ч.
pre_warn_time="1.0"
start_stop_limit="15" Това е макс.работно време 15ч.
Наистина, когато пусках постта не отделих време за да се замислям много по тия параметри. В общи линии наистина са нещо подобно.
driving_timer_allowed="1" според мен е включване/изключване на таймера за водачите;
pre_warn_time="1.0" - предварително предупреждение за изтичане на някой от таймерите (1 час предварително)
start_stop_limit="15" - не ми се струва правилно "Това е макс.работно време 15ч.", но нямам по-добро предложение ;) Така, че нека бъде това.
Относно pre_warn_time това би трябвало да извежда на екрана предупредително съобщение, но според мен с тази data.zip няма как да стане (просто мисля че подобни предупреждения ги няма като картинки в този вариант на data.zip). Така че, за пълноценното ползване на тия опции предполагам ще се появи data.zip, позволяваш въвеждането на тия параметри (а и другите за габаритите на машината) директно от програмата, както и да появяването на такива предупредителни надписи.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]