Дата и час: 19 Яну 2018, 20:46

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Zaurus в България
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2006, 13:47 
Потребител
Аватар

Гледам, че няма много (0 до момента) мнения тук, така че реших да създам първото мнение :)

Закупих си SL-C3200 от http://conics.net , пристигна бързо, много са коректни и работят с България. Цялата процедура отне няколко дена (превеждах пари през банкова сметка, взеха ми много пари за преводите, около 150 лв, така че предполагам ще има и по-бърз и евтин начин - например moneybookers).

Като цяло съм доволен от машинката, има потенциал в нея.
За да се възползвам от много софтуер за Линукс, сложих pdaXrom - препоръчвам го на на всички, които ще минават по моите стъпки :)

Разбира се - не е въобще лесен за нагласяне както PocketPC базираните PDA, но веднъж нагласен, удоволствието е несравнимо. Повечето софтуер е безплатен, има много алтернативи на добрите платени програми. Също така свободата да пипаш навсякъде и да си настройваш системата както си искаш, направи избора за мен.

Естествено, мисля че Linux-базираните PDA устройства далеч не са за обикновения потребител който просто иска да пусне няколко програмки. Но хората които се занимават повече с линукс, определено ще го харесат.

Евентуално ще публикувам и други мнения във форума, ако открия нещо наистина заслужаващо си, свързано със тези PDA.

P.P. направил съм сайт - http://z.drun.net/ на английски, на който качвам пакети, публикувам други неща свързани със zaurus-а.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2006, 14:11 
Global moderator
Аватар

Здравей,

За съжаление link-a за conics дава служебна страница : ()) Чисто любопитство - доколкото SL 5600 дълго време ми беше 'идеал' и бих си взел един при добра оферта - дали имаш представа conics дали са го предлагали, и в какъв price range? Благодаря!

И е страхотно че влагаш енергия за сайта и
Цитат:
put some infos, packages, stuff, whatever I found for the zaurus.
-ваш Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2006, 14:54 
Потребител
Аватар

Честно казано, не се сещам за price range-а, аз винаги съм се стремял да си взема точно този модел (SL-C3200), откакто излезе в началото на годината, и не съм гледал какво друго има там.

А за служебната страница - от онзи ден го нямаше сайта въобще, така че и това е прогрес :wink: Предполагам че е имало хардуерен проблем, и ще го отстранят скоро. Възможно е и хакерска атака да го е свалила, нямам идея.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2006, 11:32 
Потребител
Аватар

Сайта вече работи ... за съжаление не предлагат този модел, сега видях. Също така има някаква тенденция цените да скачат последните 2-3 седмици ... за сравнение, моят модел се предлага в момента за 460 евро (базова цена), докато го купих на 388 ... предполагам пак ще паднат цените, но е възможно да е и рязък скок в валутните курсове с йени.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2006, 11:44 
Global moderator
Аватар

Wow, предлагат 6000w 8)

Впечатлително!

Само цената от ~800$ е леко ........... труднопреглъщаема....

Благодаря за инфото! Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2006, 18:41 
Потребител
Аватар

hesa написа:
Wow, предлагат 6000w 8)

Впечатлително!

Само цената от ~800$ е леко ........... труднопреглъщаема....

Благодаря за инфото! Изображение

Да ... скъпичко си е, на мен ми излезе с карти, кабели, зарядни и банковите такси около 1200 лв ... а 6000 модела нещо не ми харесва, вярно че е добре да има bluetooth и wifi вградено, но проблема се решава лесно със CF карти и USB-bluetooth :)
А на 3200 ми хареса clamshell типа (тип лаптоп) и това че имаше 6 гб твърд диск.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2007, 11:56 
Новобранец

Здравейте,

Напълно съм съгласен с мнението на wasp.
Моят SL-C3200 купих от trisoft.de с банков превод и доставка по пощата. Пристигна за около седмица и нещо.

И да ви кажа - много, ама наистина много съм доволен от джаджата!

Вярно, че има някои слаби места, обаче те са пренебрежимо дребни в сравнение с това, в което може да превърнеш Zauri-то.

Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2007, 12:26 
Новобранец

Малко по-конкретно

Разцъквам Заурусчето от около една година, постоянно настройвам и бърничкам нещо и това ми е изключително интересно.
Ако очаквате всичко да тръгне гладко от първия път, може и да не стане, стига да не сте някои Линукс гуру.
Но нали трябва да има и предизвикателства.

В крайна сметка направих един почти еквивалентен, джобен вариант на desktop машината ми, използвам същите офис и организационни програми, ел-пощи и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: price
МнениеПубликувано на: 02 Юни 2007, 15:04 
Новобранец

Значи и аз искам да си купя тази джажа, налага ми се с нещо да правя отдалечен контрол (ссш) , работа в конзола и достигнах до това решение. Интересува ме от каде и как точно мога да го закупя.
Има някаква грешка или незнам и аз от каде идва тази огромна разлика.

http://www.yoss.de/cgi-bin/yosst.htm?sh ... =!SL-C3200 595-евро

http://conics.net/catalog/product_info. ... cts_id=153 506 -Долара

Моля даите повече инфо или съвет.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2007, 16:55 
Новобранец

Мисля, разликата идва от това,че тези модели са предназначени главно за Японския пазар. Sharp не ги изнасят и нямат утвърдени канали и дистрибуторска мрежа за Европа.
Предполагам, че въпросните две фирми внасят самостоятелно малки количества и разхдите им са различни. Но явно и двете фирми са достатъчно коректни.

Отделно, аз бих се замислил дали да не взема модел 3100 вместо 3200, след което да му сменя вътрешния CF Microdrive с нещо доста по-голямо. Би трябвало да стане, но все още не мога да потвърдя, защото не съм отварял моя.

Поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]