Дата и час: 19 Яну 2018, 20:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Май 2011, 17:29 
Потребител

Първо да се похваля - сдобих се с таблет DigiMAX 1062 с 2Гб рам. Всичко работи перфектно, но... някой да има идея как да направя скапания капацитивен дисплей функционален? Направо е безумно непрактичен и нефункционален. Преди да го купя гледах много сравнения в интернет между капацитивните и резистивните екрани. Просто обаче не можах да намеря таблет с такива характеристики и резистивен екран. Не очаквах обаче да е толкова лошо положението с капацитивните екрани. :( Чак пък толкова зле...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Май 2011, 23:12 
Global moderator
Аватар

Device: X10
От какво точно се оплакваш? В интерес на истината повечето проблеми са резистивните, а не с капацитивните екрани на таблетите.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2011, 00:41 
Потребител

Хах... от какво се оплаквам? Ами... основно от невъзможността да уцелиш нещо произтичаща от очевидния хардуерен недостатък на капацитивните екрани. А може би не е станало ясно... говоря за таблет с ХР. Друго нещо - пробвал ли си да напишеш нещо с пръст? И то така, че да го разпознае? Нали това е един от основните замисли на таблетите. А скапаната писалка за капацитивни екрани не става и за чеп за зеле, най-много да хванеш тендовагенит... А дабълклик върху икона на трея?
Като изключим съмнителната полза от мултитъча няма абсолютно нищо добро в един капацитивен екран. Само ограничения.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Май 2011, 23:07 
Global moderator
Аватар

Проблема в случая е по-скоро в ОС-а, който не е правен за работа с капацитивни екрани или като за тъч екрани като цяло. При ОС-те за мобилни устройства и таблети с капацитивен екран е в пъти по-удобно да се работи, отколкото с резистивни, но всичко това не решава проблема ти. То като цяло не мисля, че и има някакъв начин да се реши.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Май 2011, 02:08 
Потребител

Ясно... таблетът (без значение от операционната система) предвижда писане/рисуване с ръка/писалка следователно таблет и капацитивен екран са несъвместими понятия.
А напоследък открих и друг поразяващ недостатък на капацитивния екран - поради дебелината си (която освен това придава излишно тегло и супер неприятен отблясък + нищожен ъгъл на видимост) екрана изстива БАВНО!!! В следствие на което се получава какво? КОНДЕНЗ!!!! Под гадното дебело стъкло. И какви точно са предимствата на капацитивните екрани, че не се сещам? Проблема била ОС... дай пък да правим нова ОС за всеки неуспешен опит за новаторство в хардуера. Ама дори за телефони... ако човек се задоволява с 6 икони на дисплея - чудесно, но защо да не мога да си имам 20-30 икони за които НЕ МИ СЕ НАЛАГА да превъртам по 5-6 екрана наляво-надясно? А и както казах в интернет четох доста за сравнението между капацитивен и резистивен и като изключим фенския принцип: "моето си е най-хубаво" капацитивния изобщо няма за какво да се хване: крехък, непрактичен, ограничаващ.
В крайна сметка: ако не измислят начин да има разчитане на ръкопис (в смисъл работоспособно) на капацитивните екрани то те са обречени. Като се има предвид развитието на азиатските държави (съответно увеличаване на покупателната способност, което води до многократно по-голям пазар) и практическата невъзможност да се използва виртуална клавиатура - дори съкратения вариант на японските йероглифи достатъчни за ежедневна употреба (четене на вестник например) е необходимо да познаваш поне 2000, а разширения вариант е над 50 000, та... пригответе се за бай-бай на капацитивните екрани. :mrgreen:

П.П. Чудех се какво ли ще е това животно "ОС за мобилни устройства"? Мобилността не се ли определя от размера на устройството? А не от ОС-а. :wink: И всъщност Windows Tablet PC Edition си е направен точно за таблети с тъч и си бачка перфектно стига тъча да е читав, т.е. да дава хардуерна възможност да уцелваш. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Май 2011, 12:08 
Global moderator
Аватар

Виждал ли си анроид или епъл таблет с капацитивен екран. Те нито са дебели, нито имат проблем с конденза. Освен това при тях операционната система е разработена с идеята, че потребителя ще ползва пръст за да натиска по екрана и съответно менютата и интерфейса са оптимизирани за това.

Аз също много обичам да пиша по екрана и да вкарвам текст по този начин, влача си го този навик още от времето на Нютон, който беше първото ми PDA, но честно казано не виждам проблем да ползвам и клавиатура на екрана за целта.

Не мисля, че капацитивните екрани са обречени, всъщност в момента резистивните стават изчезващ вид. Специално за Азия си има начини за въвеждане на йероглифи и на капацитивни екрани и хайде да не обсъждаме какво се случва в Япония, там някои от нещата нямат нищо общо с останалата част от света, включително и мобилните комуникации и телефони.

Освен това какво точно е таблет не се определя само от размера, а от комбинацията размер, хардуер и софтуер. Мини лаптоп с тъч екран не е таблет, да не говорим мижавата автономна работа на батерии. Таблета трябва да изкарва поне 7-8 при нормално натоварване на батерии, а не след 1-2-3 да се оглеждам за контакт.
И да имал съм таблет с windows tablet edition, но бях особено впечатлен от него, нито като софт, нито като автономност.

За да можеш да имаш ОС за таблети трябва от самото начало да си тръгнал с идеята, че това нещо ще се ползва само и единствено по този начин и съответно цялостния интерфейс, функционалност и системни изисквания да е съобразена с това, иначе получаваш нещо с много компромиси.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Май 2011, 19:50 
Site Admin
Аватар

Device: Sony Xperia Z2 | Moto G 8GB
Device OS: Android 4.4.2 KitKat
Service provider: M-tel | Vivacom
Написал си невероятни глупости! Целия офис го четохме и припадахме от смях...
Ще ти кажа само едно - купил си си възможно най гадния "таблет" точно капацитивния екран му е последния проблем.
И аз и колегата над мен ежедневно работиме с таблети, отделно пробваме нови модели...
Личния ми таблет, както и неговия са с капацитивни дисплеии, (btw, чувал ли си нещо за gorilla glass?!?) и определено не са проблемни, а конденз имат само като сложа wallpaper на трева с роса :)
За тежест и чупливост няма да говоря, както казах, виж в google що е то gorilla glass.
А ако искаш да имаш по добра точност или да не оставяш петна по дисплея, има вече и специални стайлъси за капацитивни екрани - Targus.
Но както казах, на твоя "таблет" последния проблем му е това...

http://www.youtube.com/watch?v=aVxj6gRYwS0

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Май 2011, 09:13 
Новобранец

Hooligan написа:
Написал си невероятни глупости! Целия офис го четохме и припадахме от смях...
Ще ти кажа само едно - купил си си възможно най гадния "таблет" точно капацитивния екран му е последния проблем.
И аз и колегата над мен ежедневно работиме с таблети, отделно пробваме нови модели...
Личния ми таблет, както и неговия са с капацитивни дисплеии, (btw, чувал ли си нещо за gorilla glass?!?) и определено не са проблемни, а конденз имат само като сложа wallpaper на трева с роса :)
За тежест и чупливост няма да говоря, както казах, виж в google що е то gorilla glass.
А ако искаш да имаш по добра точност или да не оставяш петна по дисплея, има вече и специални стайлъси за капацитивни екрани - Targus.
Но както казах, на твоя "таблет" последния проблем му е това...

http://www.youtube.com/watch?v=aVxj6gRYwS0

Би ли дал по-подробна информация какво му е лошото на този таблет? Като характеристики бих казал че е един от най-добрите и цената също.
Обясни по подробно защото съм се насочил точно към него да си купя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Май 2011, 15:34 
Потребител

Добре де... таблет с Андроид... ама аз искам да си го ползвам бе... Украшения си имам достатъчно та да си купя нещо с Андроид. С'я ясно, че ще гракнете колко бил добър андроида... лошо няма, но софтуера който ползвам го НЯМА за андроид. Идеята като цяло беше да НЕ мъкна нормален лаптоп, а нещо доооста по-малко. А това колко карала батерията е най-голямата глупост. За мен важно е какво може да прави докато има батерия. И това може повече от всеки андроид. А иначе изкара целия ден на събора на BMW без безжични връзки (6-8 часа ). За стилусите за капацитивните екрани... за умрелите или добро или нищо затова нищо.
Колкото до това, че на този таблет екрана му бил най-малкия проблем и това бил:
Код за потвърждение:
възможно най гадния "таблет"
/"най гадния" се пише с тире/
Та щом "ежедневно работите с таблети и тествате и нови модели" би ли ми препоръчал таблет със следните характеристики:
1. WiFi
2. 3G
3. Четец за SD карти
4. Двуядрен Атом на 1.66 (може и повече)
5. 640GB HDD (може и повече)
6. 10" екран (може и повече)
7. Мрежова карта
8. Вградена камера
9. Вграден микрофон
10. Изход за монитор
11. 3,5мм жакове за слушалки/микрофон
12. Блутут
13. Фатално, но задължително - поне Windows ХР
14. 2GB RAM
15. Сензор за ротация
16. Сензор за осветеност
17. 2 години гаранция

И не. Не държа батерията да кара 7-8 часа. ЕЕЕ-то на приятелката ми със същия процесор и екран кара 7-8 часа на WiFi но е и два пъти по-дебело. Забележете НЕ обсъждам теглото. За човек 150кг. както съм аз 800гр. или 1,5кг. е почти едно и също. Но когато дойде клиент ми е в пъти по-удобно да обикалям с него с това устрйство. И програмите свързани с работата ми, и програмите за лична употреба ги няма за Андроид. И най-вероятно няма да ги има скоро (ако ги има изобщо). Колкото до работоспособността - колкото слабо е ЕЕЕ-то толкова слабо е и това устройство.

Това устройство съм го купил за 640лв. (OS Free) и като за цената си няма конкуренция, но парите не са проблем та ако предложите нещо по-добро включващо всички от изброените характеристики няма проблем да го придобия. :D

П.П. Бях си харесал ASUS Eee Slate EP121, но липсата на 3G ме спря да си го купя. В крайна сметка форекса изисква постоянна връзка. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Авг 2011, 19:36 
Новобранец

Аз имах такъв таблет. ОС - windows 7. Не знам дали ти е задължително XP-то, но 7-цата е доста по-добре оптимизирана за тъч и то дори с пръст, тъй като потдържа мултитъч, мишката е заменена от нещо доста по-добро, иконите могат да се костумизират доста по-успешно и прочие. Относно 3g-то трябва да призная, че е слабично, WIFI - трагично. Има 1 жица и уж ползва маса директно от корпуса - най-добре го отвори и виж (има 1 винт). Гаранцията няма да падне, защото няма как да те хванат, че си го отварял. Ако търсиш таблет с тези характеристики погледни gigabyte s1080. Лошото е че няма стилус, но аз лично се надявам windows 8 да реши този проблем. Аз лично съм ползвал gigabyte U60 и съм доволен от марката.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]