Дата и час: 19 Яну 2018, 20:48

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 16 Юни 2009, 21:15 
Потребител

Здравейте!
Попадна ми старичък, но добър лаптоп - НР Compaq nc6000. Всичко си работи, както се полага, но вграденият четец категорично отказва да разпознава всякакви карти, по-гголеми от един гигабайт. Опитах с външен USB четец - същата работа.
Сеща ли се някой къде може да е пръблемът??

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Юни 2009, 00:52 
Потребител

cheese написа:
Здравейте!
Попадна ми старичък, но добър лаптоп - НР Compaq nc6000. Всичко си работи, както се полага, но вграденият четец категорично отказва да разпознава всякакви карти, по-гголеми от един гигабайт. Опитах с външен USB четец - същата работа.
Сеща ли се някой къде може да е пръблемът??

Windows.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2009, 07:33 
Потребител

Лаконичният Ви отговор, колега, тълкувам като лошо мнение за Windows. Е, и моето не е особено добро, но нямам друго под ръка.
Възможно ли е да се намери някакво решение на проблема ми ?

P.S. А, нещо много интересно се случи! Като включих една камера (camcoder), която е освен другото и card reader, успешно бе прочетена 4 Гб карта. :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2009, 22:16 
Потребител

cheese написа:
Лаконичният Ви отговор, колега, тълкувам като лошо мнение за Windows. Е, и моето не е особено добро, но нямам друго под ръка.
Възможно ли е да се намери някакво решение на проблема ми ?

P.S. А, нещо много интересно се случи! Като включих една камера (camcoder), която е освен другото и card reader, успешно бе прочетена 4 Гб карта. :shock:

Изтегли си едно Linux Live CD / няма значение от дистрибуцията / и ще видиш как се четат без проблеми по-големите карти.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Юни 2009, 09:08 
Потребител
Аватар

Да не е като моя проблем за голямото ПЦ - нещо усб2.0 контролера да си е заминал? има ли отделен драйвер за
SD CARD/MS Reader-a ? Пробвай с унинстал/инсталл
Не си писал с кой ВИН си.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2009, 07:57 
Потребител

С ХР съм. А ънинстал-инстал направих десетина пъти. Имам опит, познанството ми с Уйндоус датера още от времето, когато имаше само 3.11, и когато мишките бяха новост :D

Колега, този Линукс Лайв СД с ХР-то как се сработва??

А сега констатирах още нещо интересно - когато към лаптопа включа един камкодер (който има функция и на четец), през него се четат дори и 16 гигабайта карти.
Кво става тука бе, д*еба :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2009, 11:30 
Потребител

cheese написа:
С ХР съм. А ънинстал-инстал направих десетина пъти. Имам опит, познанството ми с Уйндоус датера още от времето, когато имаше само 3.11, и когато мишките бяха новост :D

Колега, този Линукс Лайв СД с ХР-то как се сработва??

А сега констатирах още нещо интересно - когато към лаптопа включа един камкодер (който има функция и на четец), през него се четат дори и 16 гигабайта карти.
Кво става тука бе, д*еба :shock:

Според теб как може да се сработва едно Live CD? Бутваш от него и имаш ОС, без да инсталираш нищо и без да си триеш скъпоцения Windows.
А междудругото, ако беше пипнал и нещо друго, освен горепосочената ОС за толкова време, нямаше да има нужда да задаваш такива въпроси.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 24 Юни 2009, 18:28 
Потребител

Не пипам друго, драги ми hmm..., тъй като съм учил за друго, не за компютърeн специалист. От двадесет години насам не ме хранят мама и тате, за да мога да си позволя безгрижно да си джиткам игрички и Линукси, тоест неща извън професията ми, и да ги овладявам. Просто няма време. Бъдете по-скромен, светът съществува и извън Вашите знания, независимо колко големи и фундаментално полезни са те. Вероятно в моята област Вие също бихте задавал "такива" въпроси. За това човечеството е измислило професиите, защото няма такъв човек, дето да разбира от всичко (такива, които си МИСЛЯТ, че разбират от всичко, ги има в плашещо количество, но те не са предмет на този разговор).

А с това Live CD ще пробвам. Ако някой се сеща за друг начин, ще му бъда благодарен, ако ме осведоми.

Приятна вечер на всички !!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Окт 2009, 12:37 
Новобранец

Windows 7 .... и аз съм с XP на Lenovo 3000 n100 и също не ми чете карти по големи от 1GB, но след като реших да си инсталирам Windows 7 пробвах кард рийдъра с 4GB MMC от фотоапарата ми и взе че търгна, или XP'то или драйверите за кард четеца не го управляват добре

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]