Дата и час: 24 Фев 2018, 06:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Фев 2008, 04:00 
Потребител

Здравейте приятели.

Имам няколко теоритични въпроси, преди да си купя тази машинка.

1. Може ли към телефона да се свърже GPS.
2. За кои от функциите му се заплаща допълнително. ( Google map, други различни приложения) Четох че една от целите на телефона е да се осигури голям трафик на данни и така да се плащат по-големи сметки.
3. Коя версия е най-подходяща. 1.1.2 1.1.3 каква е разликата (видима)

Моля не ми го сравнявайте с други подобни телефони, разгледах ги и съм твърдо убеден че по функционалност на менюто този е номер 1. Сега ако обичате да ровите по някой PDA със стилуса това е друг въпрос.

Благодаря предварително за мненията.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2008, 03:35 
Потребител
Аватар

geodar написа:
Здравейте приятели.

Имам няколко теоритични въпроси, преди да си купя тази машинка.

1. Може ли към телефона да се свърже GPS.

Официално засега не. Има разни решения но не се знае дали и докога ще работят. В нормалните държави има позициониране в Google Maps по GSM кулите, но това в България най-вероятно никога няма да проработи.
Цитат:
2. За кои от функциите му се заплаща допълнително. ( Google map, други различни приложения) Четох че една от целите на телефона е да се осигури голям трафик на данни и така да се плащат по-големи сметки.

За никои от функциите му не се заплаща допълнително. Трафика се заплаща според договора с оператора. В страните където го продават официално е обикновенно със unlimited data план.
Но такова животно в България все още няма. Най-близо се доближават офертите на mtel за пакетите им с данни.

Цитат:
3. Коя версия е най-подходяща. 1.1.2 1.1.3 каква е разликата (видима)

Разликата не е много голяма : в 1.1.3 са оправени някои грешки и има местене на иконките на няколко екрана. А и се сменят версиите относително лесно. Устройството е едно и също.
Цитат:
Моля не ми го сравнявайте с други подобни телефони, разгледах ги и съм твърдо убеден че по функционалност на менюто този е номер 1. Сега ако обичате да ровите по някой PDA със стилуса това е друг въпрос.

Благодаря предварително за мненията.

По добре със стилус да се рови отколкото с нокът ;)
Иначе си прав че е въпрос на вкус. iPhone-а засега е един дизайнески телефон с малко възможностти и нищо друго. Има хора обаче които купуват Vertu за безбожни суми щото ги кефят. Но аз (и другите които влизат в този форум) гледаме да ни вършат работа устройствата. А на мен лично iPhone-а не би ми свършил същата работа като някой Windows mobile или Symbian телефон.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Фев 2008, 05:36 
Потребител

Благодаря, за отговорите.

Един нов въпрос.

Като функционалност Айфона или НТС е по-удобен за четене и преглед на пощата и ползване на wi-fi.

За снимки и филмчета определено е по-удобен. Вчера 20 минути се опитвах да правя едно и също нещо както със НТС тъч круиз-а и с Айфона в Плесио и според мен интуитивното меню (както му викат на айфонското) ми допадна повече и за един полу-разбирач и повече любител като мен ми пасна.

п.п. а ако дам тези 900 лв за айфон ще си пусна и някой и друг нокат, няма сега да вървя срещу природата на телефина я. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2008, 01:51 
Новобранец

georgekodinov написа:
А на мен лично iPhone-а не би ми свършил същата работа като някой Windows mobile или Symbian телефон.

това е така защотото телефона е сравинтелно нов и няма кой знае какво приложение
всичко му е различно
но според мен това е едно универсално интернет устройство
по което има доста да се желае но и това ще стане

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2008, 16:15 
Потребител

ако се появи вин-смартфон с толкова разкошно голям екран и толкова издръжлива батерия като на iPhone,
тогава остава само дизайна му като предимство. Обаче май вин-системата много ресурси гълта
и затова не правят покети и вин-смартфони с голям екран.
Затова iPhone засега печели...

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Фев 2008, 18:25 
VIP
Аватар

plam написа:
ако се появи вин-смартфон с толкова разкошно голям екран и толкова издръжлива батерия като на iPhone,
тогава остава само дизайна му като предимство. Обаче май вин-системата много ресурси гълта
и затова не правят покети и вин-смартфони с голям екран.
Затова iPhone засега печели...

Моля те, замълчи. Има и 5" WinMobile устройства, но в един момент размерът започва да пречи. И каква, подягодите е връзката между ресурсите и размера на екрана?!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2008, 06:55 
Новобранец
Аватар

Ако се върнем назад във времето - годината е 1984, Макинтош, първият компютър с графичен интерфейс и мишка. 24 години след това всички производители предлагат горните нововъведения. Факт, но Apple не материализира иновативността си в печалби, това го правят техните copycats, които вземат добрите идеи :)

Основната разлика с 1984 е, че сега много, наистина много хора са tech savvy. Далеч по-лесно е да наложиш даден нов стандарт или продукт, когато си шеф на най-иновативната компания в дадена област, а крайните потребители нямат големи изисквания поради ограничените им познания. В случая "иновативността" на iPhone сериозно пречи на функционалността и се получава парадокс, че 3,4 годишни GSM-и са по-полезни на ползвателите си (не говоря за user experience, а за функционалност).

Apple е изключителна компания, но намалиха значително разходите си за R&D, което не вещае нищо добро за в бъдеще. От началото на годината акциите им падат 38%, продажбите на нови телефони към днешна дата е около 4 млн. За да постигнат 1% световен пазарен дял (както Стив Джобс обеща) до края на годината трябва да има ръст на продажбите от 35%! Това означава, че е абсолютно възможно да има чувствително намаление в цените на iPhone през настоящата година (и съответна обезценка на 2nd hand и refurbished устройства).

iPhone изпуска възможността да се трансформира от скъпа "играчка" в първият мултифункционален мобилен уред. Дори съоснователят на Apple Steve Wozniak каза преди седмица, че е бил доста разочарован при представянето на телефона.

Всеки решава за себе си, но личното ми мнение е, че iPhone ще последва съдбата на знаменития си събрат - Macintosh, въпросът е кой ще го наследи.

Symbian is dead

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Мар 2008, 15:01 
Global moderator
Аватар

Хммм, IMHO сравнението с Мас е валидно в значително по-малка степен. Ето няколко коментара ;)

- Apple в момента технически / функционално не предлагат нищо ново или революционно. Предлага отбележителен user interface, водещ до някаква степен и за някои хора до отбележителен user experiece. Докато Mac в началото на 80-те е първия и достъпен, и популярен personal computer, iPhone във втората половина на това десетилетие нито е първи /нито е последен/.

- отново IMHO - далеч не толкова хора са tech-savvy, за да искат / търсят / очакват пълната функционалност на един smartphone в един продукт на Apple. Повечето хора просто искат "нещото" да е лесно и приятно за за употреба, и да им позволява да правят неща, които те приемат за techie :twisted: Съответно, напълно съм съгласен, че като функционалност / иновативност iPhone-a в много случаи отстъпва на устройства на по 3-4 години.

- за това дали и колко Apple са намалили разходите си за R&D нямам и не съм търсил информация. Но относно спада в цената на акциите - да отбележим и че за същия период и Nasdaq 100 /един от основните показатели за движението на технологични акции/ спадна с над 15%, и акциите на M$ и RIMM се 'изсипаха' ~20%. Едновременно с това - няколко проучвания показват, че нивото на удовлетвореност на ползвателите на iphone е най-голямо в сравнение с всички останали групи /лирично отклонение - Palm в единия случай бяха последни :twisted: /. И в съчетание с очаквания 2nd generation iPhone /какъвто едва ли някой се съмнява, че ще има/, и факта че още на много /и то големи/ пазари iPhone още официално не се предлага - 1% от световния пазарен дял на телефони / не smartphones/ ще бъде отбележително постижение, с което чичо Стив току виж ни изненадал...... А че цените - за сегашния модел - ще падат е повече от сигурно :D

- Аpple едва ли имат за цел да предлагат "мултифункционален мобилен уред". Това искаме ти, аз и повечето хора наоколо. Техния интерес е да продават относително overpriced hardware, и след това да бъдат content provider. iTunes или каквото и да измислят за предлагане и на софтуер в допълнение на музика / видео и за iPhone

В резюме - ако Mac-a е бил "революционен", iPhone-a може да се разглежда като UInovation :twisted: /ах, каква дума измислих 8) / Лично аз бих сравнил Маc по-скоро с RIMM, ама съвсем ще се отплесна ......

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Апр 2011, 20:53 
Новобранец

Device: iPhone3G
Device OS: iPhone OS
Три години по-късно чета и се смея.
Ползвам iPhone 3G и HTC Touch HD. Като хардуерни възмжности втория уж е по-голям. Обаче заради скапаната windows mobile ОС ми иде да го изтрещя в земята някой път. Като удобство за ползване, като възможности за програми не съм видял нещо, което да стъпи и на малкото пръстче на айфона все още. Освен айфон 4ка, естествено :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Май 2011, 13:46 
Потребител

Ползвам Iphone 4 i HTC HD7! И двата телефона си имат предимства. Айфона опеделено е фаворит със апликациите и камерата. HTC то е със несравнимо меню и много бърз, но за него има малко неща. Отключил съм го ии съм качил извънземни игри на него за меню и много други неща е по добро. Айфона обаче има игри които и на компютър ги няма и графика оле малее и апликации и батерия повече държи. Сега обаче трябва да остана с единия чее парите ми привършват ии много се чудя. Iphone 4 ili HTC HD7? ;-)))))) Iphona го давам за 800 лв а HTC за 650 :-))) А сега де...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юни 2011, 17:03 
Global moderator

Device: Samsung Galaxy Note2
Device OS: Android
Service provider: Мтел
Според мен, трябва да си направиш една бърза равносметка за това кое си ползвал най-много и кое най-често ти е влизало в употреба, а също и не на последно място, за какво мислиш да използваш устройството след като останеш с едно т.е. ако ще използваш основно приложенията на iPhone - запазваш си него, ако ли не - другия. Другия вариант, пускаш ги и двата за продан, а който се продаде първи.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]