Дата и час: 23 Май 2017, 08:13

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2010, 17:52 
Новобранец

Здравейте, търсейки решения на различни дребни проблеми, ми направи впечатление че много често се налага редакция на основен файл в софтуера iGO, а именно - sys.txt. Ако се направи една тема със заглавие "sys.txt - какво можем да си добавим?" (или нещо подобно), която да е закачена горе в раздела, и която да съдържа всички възможности, които могат да се добавят в този файл, с кратко обяснение кое какво върши - голяма част от въпросите ще отпаднат и няма да се повтарят, а потребителите, които не са добре запознати, ще могат да си добавят само такива функции, които са удобни за тях.

Това ми хрумна, търсейки начин да си извадя бутона за минимизиране, а не го намерих във FAQ. Предлагам това, защото едва ли FAQ изчерпва всички възможности, а има някои полезни неща, които един би искал, а друг не, а като има всичко подредено на едно място - всеки може да си избере какво точно да си добави.

Надявам се, че обясних добре това, което си мисля.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2010, 17:55 
Site Admin
Аватар

Device: Sony Xperia Z2 | Moto G 8GB
Device OS: Android 4.4.2 KitKat
Service provider: M-tel | Vivacom
Разбирам... ок, направи тема, опитай се да събереш колкото се може повече неща и пиши на milstan да прецени дали да я направи важна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2010, 18:25 
Новобранец

Ами аз много малко разбирам от това, повечето неща не са ми ясни, но ако всеки, който знае нещо, или научи нещо - може да копира текста от последното мнение, и да добавя своето, така модератор няма да се занимава да редактира, а всичко ще зависи от самите потребители и волята им за помощ. Ето пример:

Цитат:
[interface]
shutdown_time=0 - определя времето в секунди, след което програмата се изключва при прекъсване на външното захранване; при 0 - не се изключва

[map]
2dheadup=1 - показване на картата с посока Север нагоре (дори не съм сигурен че това означава, само давам пример)

После някой като мен научил нещо ново, копира старото и само добавя новия ред така, че да се отличава че е нов:

Цитат:
[interface]
shutdown_time=0 - определя времето в секунди, след което програмата се изключва при прекъсване на външното захранване; при 0 - не се изключва
show_minimize=1 - извежда допълнителен бутон за минимизиране на програмата при натискане на бутона "Изход"

[map]
2dheadup=1 - показване на картата с посока Север нагоре (дори не съм сигурен че това означава, само давам пример)

Така малко по малко се надявам много потребители да се включат и да помогнат на други по-малко знаещи да добавят функции в sys.txt-а. Като начало - може да се започне с всичко, което се съдържа във FAQ относно този файл.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2010, 19:52 
Потребител
Аватар

viewtopic.php?f=51&t=15468&p=235793&hilit=sys#p235793

Ето всички опции за sys.txt. :wink:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Ное 2010, 01:05 
Новобранец

Точно! Чудесно, колега, благодаря ти за линка! Признавам че не бях стигнал до 260-та страница на темата. Е, след като го има - дали не е добра идея да се отдели, но ако сте го обсъждали и сте решили да не се отделя, добре, но е трудно достъпно. Благодаря още веднъж. Поздрави и може би ключ.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]