Дата и час: 17 Яну 2018, 12:11

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Юни 2010, 01:59 
Потребител
Аватар

Device: HP 614c / HTC touch pro2 T7373/HTC desire 500
Device OS: WM 6.5
Service provider: Globul
Момчета темата е все по-болезнена и актуална за съжаление. Създадох група във Facebook. Ще се радвам ако вие и вашите приятели се добавите към нея и покажете малко съпричасност.
Ако имате снимки и клипчета по темата, качете ги в групата там:(

http://www.facebook.com/group.php?gid=1 ... 3506148675

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Окт 2010, 11:43 
Global moderator
Аватар

Device: HTC Desire 300
Device OS: Android
Когато по пътищата на страната има нулева толерантност и пълно незачитане на закона за движение по пътищата, ще има и такива случаи.
И 10 групи да направиш резултатът ще е все същия.
Мога да разкажа следният случей:
Мач ЦСКА и Левски(който беше наскоро).Със съпругата ми, сина ми, единият племенник на съпругата ми и мъжът на сестра и се прибираме от село.
Карах бързо, около 130 исках да се прибера преди да са станали задръствания за мача.Действието се развива на магистрала Хемус, на спускането към София.
Задминава ме голф 4 с развети червени знамена и четирима младежи вътре, в един момент влизайки в завоя попадам в следната ситуация:три буса пълни с левскари "затварят" цесекарския голф с идеята да го избутат в аварийната лента, където около 500 метра по-надолу имаше спряли поне 3 коли с левскари.И цялата тази група се движи с около 50-тина километра в час.
Можеш ли да си представиш кошмара на мен и още 5-6 коли, движещи се с около 100-110 километра в час (магистрала е все пак), да маневрираме отчаяно за да се избегне сблъсък.
Лично аз оставих сантиметър гума по асвалта, за да избегна едно БМВ.
Когато се изравних с единият от бусовете с ямболска регистрация, в който освен трима голи до кръста мъжаги имаше и деца, шофьора почна да ни размахва средни пръсти, защо видиш ли сме им развалили засадата.
Съпругата ми записа номерата на колите, звънна на полиция, но според мен нищо не се случи.
Докато не изчезне селящината по пътищата, няма да изчезнат и труповете.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Окт 2010, 20:27 
Потребител
Аватар

Прав си колега за всичко което си казал. Нито групи нито бригади нито нищо няма да помогне докато не се почне ама найстина не се почне вече с жестоки глоби и санкций, и ония с патрулките да не ми се возят само като селски газета и да се прават че не са видяли кво става на 50 или 100 метра по настрани от тях :evil: :evil: :evil: :evil: И пустия ни просташки български манталитет :evil: :boi: :boi: :boi: :boi: :boi: !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2010, 15:00 
Новобранец

Device: HP
Съгласна съм. Това което трябва да се направи е да се спре шофирането в пияно състояние, да се спазва закона за движение по пътищата, да си купим нови и изправни коли, да сме спокойни, и вече влязох в света на мечтите. Българите са много нетолерантни и много псуват. Това е много изнервящо, а афектиран щофьор е по зле от пиян шофьор.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2010, 20:39 
Потребител
Аватар

Еххх пустите нови коли, мечти мечти :(
Ама коли, не сандъци разни китайски, румънски и най-вече с десен волан.
Е такава като видя с десен волан ми иде да убия селянина дето я кара защото е потенциален убиец на пътя и тия лай.ари дето разрешават да се вкарват и регистрират тия коли в България.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2010, 00:17 
Потребител

Каквото и да направим,едва ли ще променим манталитета на българина,просто ния сме един народ на изчезване,защото държавата ни изчезва,а младото поколение,освен че е пръснато по света,то това което е останало тука в 90% е поело по едни пътеки :brick: Аз се присъединих към групата :cry:

Anycool-C9000
Made in China :rock:
разбирам,ама те не ме разбират и ти не ме разбираш,то и аз не се разбирам

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2010, 13:55 
VIP
Аватар

По темата за десните волани - огромна част от сметосъбиращите камиони в София (а и снегопочистващите също) са купувани от Англия (явно за по-евтино) и са с десни волани. Направо не ми го побира акъла как го разрешават това. Преди известно време един такъв ме подпря докато се престроявах в неговата лента (в задръстване с ниска скорост), защото не ме бил видял. Беше ми много странно как не ме е видял, докато не видях, че камиона е с десен волан. Тогава ми стана ясна цялата работа.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Ное 2010, 14:57 
Потребител
Аватар

Абе направо не ми се говори за тия неща, нямам думи да си опиша омразата и възмущението ви казвам.
То бива бива ама такава безотговорност и мърлявост небива.
Купил си нашия човек накъв фят или нещо от сорта дето и с нормален волан не струва повече от 3бона ама спестил една хилядарка примерно и си мисли че кара кола и няма страшно ще и свикне да кара дет се вика в насрещното. Щото те там карат като изпреварват понеже нищо невиждат. и да не ми се обясняват с разните глупави огледалца и камери че виждали какво има отпред. И аз сам карал с камера и екран в колата ама не защото е с десен волан ми просто така за проба няколко пъти и знам че си е буквално "мижи кйорчо да те лъжем".
Не ми се говори направо!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2010, 12:58 
Новобранец

Device: HP
enigma79 написа:
Каквото и да направим,едва ли ще променим манталитета на българина,просто ния сме един народ на изчезване,защото държавата ни изчезва,а младото поколение,освен че е пръснато по света,то това което е останало тука в 90% е поело по едни пътеки :brick: Аз се присъединих към групата :cry:

Така е аз на два пъти патя от едно ново поколение Голфари. Разликата е че карат Едни стари раздрънкани БМВ 3ки и правят сума ти бели по пътя. От двама такива смених задна броня и преден ляв калник.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2011, 15:11 
Божество
Аватар

Ейййй!!!!!! и ти ли :)
мен 2 пъти ме блъскат отзад Е36-ци :) и редовно виждам по някоя Е36-ца бодната в някоя друга кола ;)

даже единия път ония простак слезе и тръгна да ми се кара как съм спирал толкоз рязко... смятай :) хич не спират тея Е36-ци деба

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Яну 2011, 17:16 
Потребител
Аватар

Device: HTC Shubert
Device OS: Windows Phone 7.5
Service provider: Mtel
Ама пък много вървят съм чувал :Д

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Яну 2011, 21:06 
Потребител
Аватар

Незнам ма оня ден един с един десен волан как засече една кола на Благоевград по главния път не е истина. Сигорен сам че селяндура с тая бракма невидя че идва кола :boi: :boi:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Яну 2011, 02:59 
Потребител

Пътищата на нашата родна държава отдавна са се превърнали в бойно поле и за съжаление май скоро оправия няма. Макар че Бойко добре се е засилил - пожелавам му успех, да довърши магистралите и ние малко да видим хубави пътища.

Иначе и на мен ми писна от десни волани и бесни 3-ки голфове и бмв-та, кадети "джеси" :lol: , и фиатки "браво". Чудя се що точно шофьорите на тези коли не спазват правилата? Може би е в колите проблема? :P

И малко сериозно, тук пичовете разискват и една друга наболяла тема за нас:
http://eenk.com/grazhdanska-otgovornost

А "Sarafa", до преди не го знаех като рапър, но в тази песен много ясно и откровено си казва истина по този проблем:

Sarafa - Sofia de Janeiro

Песента е за София по пронцип, но важи почти за навсякъде!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Юни 2011, 17:46 
Новобранец

brad4edat написа:
Незнам ма оня ден един с един десен волан как засече една кола на Благоевград по главния път не е истина. Сигорен сам че селяндура с тая бракма невидя че идва кола :boi: :boi:

За десния волан трябва да се направи нещо. Примерно в Полша са забранени въобще за регистрация коли с десен волан. А пък в Англия колите с ляв волан плащат много по-високи данъци.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Юни 2011, 19:29 
Потребител
Аватар

Ми то си е за забрана и то спешна :evil: А тези дето с вкарани да ги задължат да ги обърнат и да се приключи с тая малоумщина. Неможе на 50 срещнати коли 4 да са с десен волан! Това е безумие!!! :boi:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]