Дата и час: 24 Авг 2017, 11:44

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Дек 2009, 22:17 
Global moderator
Аватар

Device: Nokia Lumia 830
Device OS: Windows Mobile 10
Service provider: Loop by M-Tel BG
brad4edat написа:
за хората с Mercedes ML ви казвам от лични наблюдения, ако си загубите ключа, то сжалете левия преден мигач с отверка, дайте го накъсо, колата премигва и джипа е отворен :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Това ще бъде проверено :lol:

Siemens M55=>O2 Xda IIs<HTC Blue Angel> HELMI_BA_WM6_R0_Public=>Motorola MPx200=>Sony Ericsson J110i(temp)=>Sony Ericsson P910i=>Sony Ericsson P990i=>GIGABYTE Gsmart i350 [WM 6.1 Korand i350 WWE v.2.4]=>HTC TyTN II [WM 6.5 By Josh]=>HTC Dream (T-Mobile G1)[Android 2.2 CM6]=>Motorola Defy [2.3.5 CM7 Nightly(NAND)]+[4.0.4 CM9 by Epsylon3(Flash)=>Motorola Droid RAZR=>Nokia Lumia 830

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2009, 00:29 
Потребител
Аватар

Device: HP 614c / HTC touch pro2 T7373/HTC desire 500
Device OS: WM 6.5
Service provider: Globul
Тва съм го виждал на един ML как го отвориха така преди 1 година:) незнам дали става на всичките обаче, и по добре го имай в предвид само в краен случай, да не си разбарницаш нещо компютъра;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2009, 07:07 
Потребител
Аватар

1. Задължително застраховка /неизбежно/
2. По възможност непрекъснато на паркинг охраняем, винаги когато не е под наблюдение. Освен това и винаги когато има възможност, особено на по проветриви места ако ме разбирате какво имам предвид.
3. Много внимаваите какво правите преди да слезете от колата и преди да се качите, на местата на които обикновено паркирата или посещаване по често. По мое наблюдение все някои ви вижда че си слагате панела под седалката, във жапката, или сте си забравили чантата на седалката или каквото и да било изглеждащо цено за крадене, и всичко останало което се сетите и би могло да се забележи.

Не мисля че едно прекасване на помпата или на релета ще свърши чак такава работа, особено на по скъпите коли тъй като как се се казва "те са дошли да я вземат" спасение няма! Освен това документите и ключовете в джоба, че после застрахователите ще ги искат.

Относно GSM и GPS устройства мисля че това устроиство не е чак такава таина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Дек 2009, 13:33 
Global moderator
Аватар

Документите на колата и личните такива ВИНАГИ трябва да се носят! Абсолютно съм съгласен и спазвам това правило откакто съм седнал зад волана. Така ще си спестите още куп главоболия ако ви загиднат автомобила.

@neumornia - Защо мислиш, че тези прекъсвачи не са надеждни? Според мен ако е скрит на точното място, няма как да се "сетят". А да не говорим ако има още един. Идеята ми е да имам един на по - лесно място, който да включвам ако ме няма за около 1-2 часа, и още един, който е на по - затънтено място и да е за по - дълъг престой.

Също така идеята за сензор за движение никак не е лоша. Някой да има опит или да е чувал за нещо подобно?

Siemens M55=>O2 Xda IIs<HTC Blue Angel> HELMI_BA_WM6_R0_Public=>Motorola MPx200=>Sony Ericsson J110i(temp)=>Sony Ericsson P910i=>Sony Ericsson P990i=>GIGABYTE Gsmart i350 [WM 6.1 Korand i350 WWE v.2.4]=>HTC TyTN II [WM 6.5 By Josh]=>HTC Dream (T-Mobile G1)[Android 2.2 CM6]=>Motorola Defy [2.3.5 CM7 Nightly(NAND)]+[4.0.4 CM9 by Epsylon3(Flash)=>Motorola Droid RAZR=>Nokia Lumia 830

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2009, 21:35 
Потребител
Аватар

Имаше преди време по НОВА ТВ, едно предаване за автоджамбазите. Е дадоха запис от охранителна камера как открадват една кола. Без въобще да я палят - с един джип, броня в броня и я забутаха... Още повече че сега автоджамбазите си имат и компютри... и спец. софтуер за тях. Боцкат го в сервизната букса и им диагностицира защо колата не желае да запали ;)
С две думи застраховката си е неизбежна и според мен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2009, 21:54 
Потребител
Аватар

Дам и като му диагностицира че бензиновата помпа я няма, насред някои площад или паркинг примерно вади 5 метра двужилен или трижилен кабел дига капаците насам натам и я връзва най-спокоино, ама друг път, особенно на оживени места :Nocom: :Nocom: :Nocom: :Nocom: :Nocom: :Nocom: :Nocom:

А да добявя, аз имам металообработваща работилница, така съм си барнал една джаджа малака за скоростите, че като я сложа на едно място по скоросния механизам иди та разбери 4е не е отнего. Вклю4вам я на първа или задна, и ако искаш скоросния лост отскубни, няма изключване от зададената предавка или смяна, е тогава и бутане няма да им помогне, освен да я дигнат с паяка. Джаджата е строго специфична само за моята таратаика, за други коли трябва да погледне вещ стругар или фрезист и да я изпипа за да не личи 4е е външно тяло :fly:

Последна промяна brad4edat на 15 Дек 2009, 21:59, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Дек 2009, 21:59 
Потребител

Това не може да стане но както каза колегата по новините бях учиден като го видях това. Скъпа кола която не може да се запали бързо на място чупят волана и я бутат броня в броня. Така че ако решат да ти откраднат колата ако ще и с вериги да я завържеш за блока пак няма да я има. За това едно евтино каско и малко надежда ;) .

Извършвам ремонт на навигации,покетПС,скъпи телефони и други

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Дек 2009, 10:10 
Потребител
Аватар

колеги не смятам че този варинт във скоростите е удачен! Все пак става въпрос за движимо имущетво, ако човек се напъне да измисли сложен вариант за блокиране няма да е фунционален. Нали трябва да слезнеш да вдигнеш капака да го монтираш и т.н. Да не говорим че на мерцедеса който се споменава по горе е абсурд да стигнеш до скоростите туко така :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2009, 01:26 
Потребител
Аватар

Аз тва на скоростите не го монтирам а само го поставям и то толкова бързо, че за тва време фатам бас че неможе да си извади човек оная работа от панталона толкова бързо :lol: И имам място бол в двигатела, щото карам един Пасатор, а те имат място в излишък даже:)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2009, 09:44 
Global moderator
Аватар

brad4edat написа:
Вклю4вам я на първа или задна, и ако искаш скоросния лост отскубни, няма изключване от зададената предавка или смяна, е тогава и бутане няма да им помогне, освен да я дигнат с паяка. Джаджата е строго специфична само за моята таратаика, за други коли трябва да погледне вещ стругар или фрезист и да я изпипа за да не личи 4е е външно тяло :fly:

Ами ако натисна съединителя няма ли да освободи?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Дек 2009, 21:24 
Потребител
Аватар

Ще го освободи най-вероятно но само докато е натиснат съединителя, но скороста ще си остане същата, джаджата блокира скоросния механизъм на скорост която аз си искам, и ако щеш и лоста отскубни и педала на съединителя ощави, пак си остава включеа на тази предавка, ама тва е стогоспецифично за модела на моя Пасатор, и то точно определен вариант а двигателя. Гледал съм и на други коли, но там няма как да стане, а може пък на някоя да се измисли нещо подобно само за нея си, трябва до погледне някои технически вещ човек дали има чалъм да се блокират скоростите така.

Последна промяна brad4edat на 18 Дек 2009, 22:03, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2009, 12:41 
Потребител
Аватар

Вече 3-та седмица, фабийката седи в гаража и акумулатура 100% е паднал, няма как да я откраднат. хихихихи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

И умната, ако не умната - русата ........
TomTomMaps
NokiaMaps

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2009, 15:30 
Потребител

spgi написа:
Вече 3-та седмица, фабийката седи в гаража и акумулатура 100% е паднал, няма как да я откраднат. хихихихи :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Не бъди сигурен, има едни преносими старт станции дето се зареждат в къщи у контакта.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2010, 22:49 
Потребител
Аватар

Това с вълчия капан ми хареса :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2010, 18:42 
Потребител
Аватар

Device: HTC Universal
Device OS: WM 6.1
Един познат си е вързал алармата към ГСМ в колата. Не знам как става номера, но когато алармата се задейства, телефона от колата се обажда на личния му телефон. Даже ми го демонстрира.
Това + ГПС тракинг смятам, че е напълно достатъчно. Айде за всеки случай и едно ключе на бензиновата помпа :D + гаден имобилайзер :mrgreen:

HP iPAQ 614 -> HTC BlueAngel -> HTC HD2 -> HTC Universal 4GB + HTC HD2 TMOUS 8GB

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]