Дата и час: 24 Авг 2017, 11:50

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 15:31 
Global moderator
Аватар

Device: Nokia Lumia 830
Device OS: Windows Mobile 10
Service provider: Loop by M-Tel BG
Здравейте колеги,

скоро ще взимам Mercedes E-класа и се чудя как ще я опазвам, когато не е в гаража. Мисля, че темата е актуална, тъй като доста хора започнаха да се оплакват от откраднати автомобили. На един познат му отвориха наскоро чисто новото A3 1.9 T докато взимал дрехи от апартамента си, тъй като щял да пътува за София. Крадците я откраднали с чантите и куфарите на децата и жена му(документи и т.н.).Колата била с пълно Автокаско, но за няколко седмици няма движение по неговия случай.

Споделете мнения и предложете начини за предпазване от този вид набези. Аларми, изпращащи GPS координати, сензори за движение в купето, изпращащи SMS-и към даден номер (доколкото си спомням Volvo SUV-овете имат такава екстра) и други такива хитринки.

Също така искам да попитам има ли смисъл от заключване на волана с лост?!? Според мен ако няма как да я приведат в движение, няма как да я "откраднат" :lol: За кражба на Player-и, Навигации и други въобще не говоря, защото е ясно, че ако нямаш бронирана кола, все ще ти разбият прозореца.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Siemens M55=>O2 Xda IIs<HTC Blue Angel> HELMI_BA_WM6_R0_Public=>Motorola MPx200=>Sony Ericsson J110i(temp)=>Sony Ericsson P910i=>Sony Ericsson P990i=>GIGABYTE Gsmart i350 [WM 6.1 Korand i350 WWE v.2.4]=>HTC TyTN II [WM 6.5 By Josh]=>HTC Dream (T-Mobile G1)[Android 2.2 CM6]=>Motorola Defy [2.3.5 CM7 Nightly(NAND)]+[4.0.4 CM9 by Epsylon3(Flash)=>Motorola Droid RAZR=>Nokia Lumia 830

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 16:58 
Site Admin
Аватар

Device: Sony Xperia Z2 | Moto G 8GB
Device OS: Android 4.4.2 KitKat
Service provider: M-tel | Vivacom
Как ги опазвам ли . . . хъм . . . защо аз да ги пазя ?!?
Една дума - застраховка!
Имам три от марката и всички са на улицата . . .

давам към 3к годишн за застраховки, мислиш ли, че аз трябва да ги пазя ;) ха ха ха

btw, коя е-класа ще взимаш
я дай инфо на скайп ;)
ще те правим ли член на клуба ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 17:20 
VIP
Аватар

Да и според мен застраховката е най-добрата защита. Примерно в Армеец или Булинс - те си имат как да ти пазят колата ;).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 17:45 
Новобранец

Само пълно каско е решението. Всичко друго- заключване на волана, имобилайзери и тн. само забавят джамбазите с 30-40 сек.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 17:58 
Global moderator
Аватар

@Hooligan - Абе и аз си мисля за застраховките, но знаете, че всички живеем в Абсурдистан и нещата не винаги се случват така както трябва да бъдат. С две думи нямам много доверие на бивши силови групировки, които са се преименували от Група 666 на Армеец и са намерили "легален" начин за пране на парици, при това ЧУЖДИ.

@kamen - Сподели малко повече как точно "пазят" колите ни. Имам предвид нещо повече за превенцията на престъплението. Достигнала ли е модата да поставят Tracking-устройства както в USA?

п.п. Hooligan, скоро ще ти пиша с няколко допълнителни (extra) въпроси относно Марката :wink:

Siemens M55=>O2 Xda IIs<HTC Blue Angel> HELMI_BA_WM6_R0_Public=>Motorola MPx200=>Sony Ericsson J110i(temp)=>Sony Ericsson P910i=>Sony Ericsson P990i=>GIGABYTE Gsmart i350 [WM 6.1 Korand i350 WWE v.2.4]=>HTC TyTN II [WM 6.5 By Josh]=>HTC Dream (T-Mobile G1)[Android 2.2 CM6]=>Motorola Defy [2.3.5 CM7 Nightly(NAND)]+[4.0.4 CM9 by Epsylon3(Flash)=>Motorola Droid RAZR=>Nokia Lumia 830

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 18:35 
Site Admin
Аватар

Device: Sony Xperia Z2 | Moto G 8GB
Device OS: Android 4.4.2 KitKat
Service provider: M-tel | Vivacom
Хайде, ще те чакам ;)

Имам и едно малко подаръче за теб ;) по случай покупката на правилната марка ;)

Иначе по въпросът ти, пак да ти кажа, аз си застраховам колите, не за да не ги пипат, а за да получа нещо като евентуално ги :)

да чукна на дърво, нямам крадена кола или разбита, но хората са казали - вържи попа . . .
иначе всичко друго е бошлав работа
нито аларма, нито заключване на волана, нито нищо . . . може да я спаси, ако решат да я вземат/разбият ;)
направи и едно пълно каско и това е ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 19:16 
Global moderator
Аватар

Device: HTC Desire 300
Device OS: Android
Ха да ви имам проблемите.Моят кошник е толкова вехт, че няколко пъти го забравям с отворен прозорец и .... нищо.Даже и заптиетата гледат на мен като през витрина.
Иначе имам идея за много върла аларма - вълчи капан (клюса) при педалите, като клопне целия блок ще разбере.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Дек 2009, 23:30 
Потребител

Хах нещо подобно като един дядо в габрово който си държеше кучето да спи в колата :lol: .

А колкото до въпроса ти . Една идея оставяш някой GSM с вграден GPS в колата заробен да стои завинаги там и му слагаш зарядно дирекно към акумулатора. След това вече мисля че ти е ясно как да си инсталираш програма която да ти праща координати на колата като си поискаш 8) . Това е просто идея която сега ми хрумна иначе сигурно ще има и много други начини но просто ме мързи да търся.

Извършвам ремонт на навигации,покетПС,скъпи телефони и други

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2009, 00:48 
Global moderator
Аватар

Из Ebay има доста предложения, които са на добри цени ~400$, но искам да знам получавам ли реална защита за парите, които давам. В общи линии целта е да попречим на гадовете или да запалят двигателя или просто да не могат да придвижат автомобила (заключен волан).

Хах, сега се сетих...абе някой да продава скоби :?: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2009, 09:29 
Потребител
Аватар

Винаги могат да дръпнат колата от пътя.А пък ако имат и паяк, дори и минувачи да има...колата излита.Не съм чул до сега за такава практика...но фантазията ми се развъртя.Както и да е ... кажи на тоя твоя приятел, че скоро вероятно ще му се обадят да занесе определена сума пари еди къде си и ще му дадат ключовете за колата + точното местонахождение.Но има вероятност контингента да е взел добичето(в добрия смисъл на думата) я за износ, я за части...ма малко вероятно!raven12 идеята никък не е лоша, ма нали като сядаш гледаш къде стъпваш, колкото и да "бързаш"!Наистина в тъмницата малко трудно, но трябва да си изключваш плафона вечерно време :twisted: ...и после смях, ще те дават по телевизията :rock:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2009, 11:37 
Потребител
Аватар

Device: HP 614c / HTC touch pro2 T7373/HTC desire 500
Device OS: WM 6.5
Service provider: Globul
Аз пък имам скриа Nokia от тези върлите за 9лв, които батерията им държи над месец с едно зареждане. Боцнал сам и една Bconect карта и си седи постояно пусната, и ако колата отпатува нанякъде то веднага по гсм-а може да се намери къде е, хем така няма излишни видими гпс-и. И също така с един ключ прекъсвам захранването на бензиновата помпа. Ключа е идеално скрит :mrgreen: та нека да ги видя как ще я запалят без безин :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Най-много да избеснеят и да я изпочупат цялата и да ми я оставят така :mrgreen:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2009, 12:50 
Global moderator
Аватар

Точно за такива трикове говоря. На дизеляка ми има едно реле, което бащата го направи да се изключва с клик бутон. Колата отказва да запали ако не е затворена веригата.

Чудя се дали на Mercedes-а ще може да се направи нещо подобно?!? Сега като се замисля, тези коли са 70% електроника и ако нещо даде грешка запалването е немислимо. Да речем един прекъсвач на Ignition -кабелите и още един за някой друг жизненоважен компонент.

Някой играл ли си е с E-class-а?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2009, 13:21 
Потребител

Абе със ГСМа и със ГПСа нещата не винаги са толкова елементарни ако си мислите че когато ви гепват кода за отключване не забелязват че в колата има ГПС или ГСМ ?
Крадците отдавна са се усъвършенствали - ГПС- а в подземен гараж а клетъчния телефон го подаряват на циганин да си го има и да си го ползва с кеф.
Пълно каско има възможност да си направите и още една застраховка срещу кражба примерно в Дженерали или във ING .
Ако решат да го откраднат ще го направят.
Един от спомените ми е:
Приятел със BMW сложил една жица от динамото вплетена в една подставка за седалка като топчета , била за по-удобно шофиране и някакъв масаж , и при опит да го откраднат единя опечен на място , сега е в затвора за умишлено убийство а колата му е пред тях :brick:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2009, 20:16 
Новобранец

Съвета, който получих от приятел-автомонтьор е - слагане на отделен от алармата, нестандартен имобилайзер, инсталиран от теб самия или от човек на който вярваш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Дек 2009, 21:43 
Потребител
Аватар

Device: HP 614c / HTC touch pro2 T7373/HTC desire 500
Device OS: WM 6.5
Service provider: Globul
Бе то и аз имам допълителен имобилайзер, ама точно тия аларми и глупсоти са абсолютните глупсти!! тия трикове с бензиновите помпи и прекъсвания на разни важни кабели са именно най вгорчаващите живота на крадците, защото са смешни но много по досади и надеждни. И все пак ако колата е някъде нощно време дето и куче няма да те лае, мн ясно чеще я откраднат. Тук въпроса са именно тези 5-10 минути за който или я палят или се забавят прекалео много и се отказват, поради възможноста да бъдат забелязани, а не колата е някъде дето няма жив човек и цяла вечер да си мислиш че няма да задигнат, Въпроса е да се забавят крадците за да има време евентуално някой да ги забележи, и именнотези шашмички са най-полезни. а не глупавите аларми, който крадците учат в първ клас.

за хората с Mercedes ML ви казвам от лични наблюдения, ако си загубите ключа, то сжалете левия преден мигач с отверка, дайте го накъсо, колата премигва и джипа е отворен :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]