Дата и час: 19 Апр 2018, 20:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2007, 11:34 
Потребител
Аватар

Относно по-горната ми тема. Пробвах да кача един .txt и един .nfo файл, но не се индексираха. Има ли проблем да се качват файлове с такива разширения?

WM 6.1, SD 4GB

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2007, 13:02 
Потребител
Аватар

благодарности и от мен за новия server!

имам един въпрос към човека който го подържа може ли да промени дължината на имената във apeche за да се четат целите във http!

отностно nfo фаил браво мисля че и една снимка няма да е ислишна става въпрос на самия софтуер и по възмойност де!

поздрави

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 09 Яну 2007, 14:22 
Потребител
Аватар

Мисля че подхождате малко грешно към идеята, да, хубаво е да има снимка и инфо но това доста ще затрудни процеса на чакване.
Представете си че искате да качите 20 програми и трябва да им пишете описание, снимки да им се правят и т.н., е колко време ще отнеме? Доста!

Идеята тук е не да се прави софтуерен каталог а просто сървърче със търсачка, демек след като знаеш какво търсиш да провериш дали го има на този сървър това е.

Аз лично не бих намерил време да правя шотове, да търся из форума къде нещо е обсъждано и да пиша нфо файл с тази информация.

Просто спазвайте папките когато качвате нещо, било то игра, системна програма и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2007, 12:56 
Потребител

target написа:
Не мога да вляза в ftp-то
Може ли някаква алтернатива искам да кача разни фаилчета?
Хора като ви казвам че номага да вляза значи има някакъв проблем.
Може ли да ми обясните как да вляза, изглежда съм толкова прост....
Айде кажете как че искам да кача едни филмчета в това ФТП, не ми се качват в датата.
    Пиши ми на ЛС какъв точно е проблема.
aragorn написа:
Сървърът не рботи от 2 дни.
Edit: Тъкмо го написах и го оправиха
    Имахме проблеми с машината. Зацикляше, даваше сини екрани и т.н.
    А и самото Apache нещо забиваше. Би трябвало вече да е оправено.
tyu написа:
Относно по-горната ми тема. Пробвах да кача един .txt и един .nfo файл, но не се индексираха. Има ли проблем да се качват файлове с такива разширения?
    Няма проблеми да се качват файлове със всякакви разширения. Какво имаш предвид, че не се индексират? Не се листват в списъка с файлове ли? Няма начин... Сега качих два такива за проба и се виждат ясно в основната директория.
neumornia написа:
имам един въпрос към човека който го подържа може ли да промени дължината на имената във apache за да се четат целите във http!
    Готово е. Наистина глупав пропуск.

Ако имате други предложения или забележки, свиркайте на ЛС или тук в темата, ще гледам да ги отстранявам. Отделно забелязах бъг, който засега няма как да бъде отстранен. Ако някой не си докачи файла през фтп-то, то все пак си остава там, но нито може да се сваля нито нищо. А и самият човек не може да си го изтрие или продължи като ъплоуд, щото guest акаунта няма такива права. Така че засега ако имате такива проблеми с недокачени файлове, казвайте да ги оправям.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2007, 13:11 
VIP
Аватар

I na men moje da pishete da opraviam po failovete na servera neshto.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Яну 2007, 13:25 
Потребител

Всичко е ОК!

Ще кача едни филмчета и ще дам линковете като се качат.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2007, 13:47 
VIP
Аватар

Бандата! Каква е тая скорост на качване?! На мен интернета ми идва по локална мрежа от старите (10 MBit) и при качване удрям лимита на мрежата? Даже си помислих, че сървъра е в съседната стая.

ЕВАЛАРКАТА! :) :) :)

Имам иначе няколко скромни и неангажиращи предложения -т.е. съвети:

- Ако това което качвате си има NFO файл - не го трийте - нека си върви с архивите. Така който иска да прочете за какво става въпрос - да може, а не да търси в нета какво е това, което е свалил, или да го инсталира за да го види. Така може да се намалят напразните сваляния на неща, които може да не му трябват на конкретен човек.

- Ако има някакви особености, на това което се качва (да кажем, че е качвано преди, сега е по-ново, или пък има нещо различно и особено) - не е зле да има едно NFO,TXT, в което да се споменава тази особеност.

- Може да се пишат по-информативни имена. Виждал съм понякога да се слагат празни файлове, на които самото име да е описание на съдържанието, например празен файл с име "това е само за Гошо! Да го изтрие след като го свали". А не файл "readme.txt" във който да е написан същия текст. Естествено това в директорията на каченото нещо.

- Мисля, че е добре да се качва по един от двата начина:
1. Да има директория - да кажем INCOMING, в която да се качват нещата, с цел да не се "омазват" вече сортираните неща. Като идея - тази директория може да има по-лесен достъп, или само в нея да може да се качва.
2. В тази директория да ги има същите категории, и човек като качва ЗАДЪЛЖИНТЕЛНО да определя това което качва в коя категория е, и да го слага там. Ако мисли, че никоя от категориите не отговаря - или да създаде нова, или да го слага в "ДРУГИ" (OTHER или нещо подобно).

Идеята на горното е такава, че ако нещо е в INCOMING - то да е ясно че никой, освен качващия, не го е сортирал, не го е проверил и т.н. Т.е. това да са един вид "непроверени и неподтвърдени" неща. Но при добра воля и желание и съвест на качващите - може и да няма въобще INCOMING (както е сега).

Също едно предложение - макар че guest не може да трие, все пак може да задръсти нещата. Може би е добре паролата и юзъра да се дават след поискване, или по някакъв по-доверителен начин, а не да са написани черно-на-бяло в началото на топика от форума. За съжаление това би ограничило леко желаещите да качват, но пък би спестило главоболие ако някой СЛУЧАЕН реши да прави мръсно. Може би е добре да има свободно качване само в INCOMING, и да кажем "по-скрита парола" за другите ГОТОВИ фолдъри. Дали е възможно да се направи връзка между паролите на регистрираните участници във форума и едни такива за FTP-то. Т.е. който не е регистриран във форума да не може да влиза въобще в FTP-то.

В този смисъл предлагам малко по-завоалирано и не толкова ясно да се пише и да се коментира кое е разбито, кое работи, кое има лиценз - няма или нещо подобно. В доста свирепо време живеем, и не знаеш кой откъде иска да те претакова и чии интереси защитава. Т.е. не е добре да се набива много на очи, и да се коментира. (ето - излиза сега че е по-добре да няма NFO!! :wink: ). Или пък ако може много неща да се пишат на български и кирилица, да на се става ясно на разни "агенти" които не са в час с жаргона - с какво си имат работа. (забелязал съм го това при руснаците, а на китайците и без това нищо не им се разбира)

Е - такива мисли ми минават. Сигурно някой може много по-добри идеи да каже, затова нека се помисли малко, за да не стане бързо голяма бъркотия на сървъра.
Айде, че много се разписах, и ще взема сам да си противореча скоро.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2007, 15:56 
Потребител
Аватар

playtime

благодаря за имента :)

имам още едно питане само да не си помислите че се заяждам
защо като тегля връзката ми не надвишава 30к и не много нестабилна естествено става въпрос за http://www.playtime.bg/ppc/ а по принцип интернета ми е някакви Мbit/sec отдавна спрях да ги броя колко са :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2007, 17:42 
Потребител
Аватар

neumornia написа:
playtime

благодаря за имента :)

имам още едно питане само да не си помислите че се заяждам
защо като тегля връзката ми не надвишава 30к и не много нестабилна естествено става въпрос за http://www.playtime.bg/ppc/ а по принцип интернета ми е някакви Мbit/sec отдавна спрях да ги броя колко са :)

Тегли през ФТП и ще си решиш проблема:)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2007, 20:35 
Потребител
Аватар

10x ще пробвам по касно! :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Яну 2007, 21:06 
Потребител
Аватар

zashto mi dava greshna parola kato se opitam da se logna na servera?!?!
polzvam - user: guest, pass: guest
ima li nekva promiana?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2007, 01:08 
Потребител

Не е необходимо инфо.

Последна промяна Lady на 18 Яну 2007, 01:57, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2007, 01:17 
VIP
Аватар

playtime сподели, че проблемът е в машината. Някой си е играл на апаш :-D Предполагам утре ще сме отново в играта.
Всеки да качва каквото иска. С или без .nfo Аз лично нямам нерви да сядам да описвам коя програма какво прави и да слагам шотове. Ако някой друг има да го прави. На мен ми стига да вадя Mobile Ringtone Converter от /System :D
Unsorted утре ще го преименувам на Incomming. Въпреки, че е все тая. По-добре някой като мята там нещо да ми драсне на ЛС поне какво прави и ще го прехвърля където трябва.

Всъщност ще говоря с playtime само incomming да има Upload. Просто не ми се мисли какви неща ще намеря следващия път като вляза да чистя и индексирам :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2007, 10:31 
Новобранец

Freeze написа:
Някой си е играл на апаш :-D

Виноват :?
Някой ден обаче ще трябва да се изключи за малко повече време за "Профилактика" :)

@neumornia, към кой доставчик си?
Хубаво е хората със слаби скорости да споменават към кой доставчик са.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2007, 11:15 
Потребител
Аватар

BUS написа:
Freeze написа:
Някой си е играл на апаш :-D

Виноват :?
Някой ден обаче ще трябва да се изключи за малко повече време за "Профилактика" :)

@neumornia, към кой доставчик си?
Хубаво е хората със слаби скорости да споменават към кой доставчик са.

Bus-е ти ли бутна сървъра бре... срамота :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]