Дата и час: 20 Апр 2018, 15:45

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Предложение
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2005, 23:00 
Потребител
Аватар

Май всеки се е оплаквал от проблеми с download-а а и да не се е оплаквал ползването на free сървър си има неудобства. Имам предложение да си основем BitTorrent мрежа за джобен софтуер. Ама дай да обясня с две думи какво трябва да направим и да дам някои начални предложения.

За BitTorrent с две думи

Системата се състои от клиенти и тракери. Клиентите веднаж нучили един за друг се свързават и точат директно един от друг. Тракерите са важния елемент, и най-важната му роля е да свързва клиентите.

Пакетите за download се идентифицират чрез информационен файл (с окончание .torrent), който съдържа информация за файла/файловете в пакета, разбивка на части с уникални идентификатори и адрес на един или повече тракери.

Когато torrent файл се сложи в клиентската програма тя го анонсира в тракерите които са вписани във файла и така клиентите се намират един друг.

Публикуването на пакет става с генериране на такав файл (всички клиенти имат такава функция и е повече от лесно) и предлагането му за download някъде (във форума би било достатъчно на първо време например). Така идентификационния файл се държи и от този който предлага пакета и от тези които го теглят и всички си набавят пакета един от друг.

Хубавото на цялата работа е, че няма нужда от място на сървър освен може би за .torrent файловете, които са доста малки, съдържанието е разпръснато и се смъква доста бързо (по-бързо отколкото от WEB). Самите тракери са базирани на HTTP и има много реализации. Тъй като могат да се зададат няколко тракера няма нужда да имаме сигурен сървър на който да върви тракера, достатъчно е да имаме да речем 3 тракера вървящи на домашни машини, за които има DNS име и ако поне един от тях работи в даден момент системата ще функционира. Дори и всичките да не работят в някакъв момент проблема ще е временен докато един тръгне.

Какво предлагам

Да се намерят 3-ма доброволци (може и повече разбира се) които да пуснат един тракер и да публикуваме тука адресите на тракерите. После всичко което се предлага тук може да се публикува в .torrent файлове които да съдържат тези адреси на тракери. С една дума нужно е да са ясни и постоянни адресите на тракерите за да знаят хората с какви адреси да генерират .torrent файловете.

Ясно е че аз съм единия доброволец, така че се търсят другите 2-ма.

Софтуер

Аз ползвам BitComet http://www.bitcomet.com/, на сайта се предлага и тракер, така че там има всичко необходимо. За друг софтуер може да погледнете тук:
http://wiki.theory.org/BitTorrentSpecification - това е спецификацията на протоколите, но има и линкове към софтуер към края на страницата.

Тракерът изисква много малко ресурси и един единствен отворен порт. Трансферът е минимален, така че стига да сте на някакъв вид постоянна връзка няма да Ви създава проблеми.

Начално предложение

Аз пуснах един тракер за проби на
generalsemantics.info:8111/anounce
Предлагам да си изберем тоя порт, но ако има доводи за друг - естествено няма проблеми - това е просто начално предложение, за да го решим по-бързо и лесно. Горното е временнот - мисля да го държа другаде.

Може да си направим сторидж за публикуваните torrent-и освен да ги пишем само във форуми, но все пак първо трябва да установим тракерите. Огледала на торрентите няма да е трудно да се правят, тъй като не са големи, така че остава само да действаме ;).[/b]

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 10 Апр 2005, 23:15 
Потребител
Аватар

Аз съм навит да участвам, стига да успея да проумея какво се изисква от мен като някакви познания, щото са ми почти никакви... :cry: , ама имам желание да са науча, както и да съдействам! :D
Т`ва е най-готиния форум дето посещавам до сега, и си струва да се опитам да го подкрепя с квото мога... :)
Ако трябва ще ми пообясняваш малко повечко в началото, ама ще го направим... :)

Тексты песен группы Любэ

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2005, 16:39 
Шеф на матрицата
Аватар

to i az sym za idejata
oshte poveche che free sites veche im ostava savsem malko vreme

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2005, 22:55 
Потребител
Аватар

за MichaelElfial :)
Понеже видях, че си вътре... :)
Изтеглих си програмата от сайта.Оказа се даже че има и български, щото съм зле с английския... :(
Обаче сега вече ще трябва да ми казваш какво да направя от тук нататък... :lol:
Дано имаш нужното търпение, щото аз желание имам, ама имам и да се уча много... :?
Пиши какво трябва... :)

Тексты песен группы Любэ

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Предложение
МнениеПубликувано на: 16 Апр 2005, 19:31 
Новобранец

MichaelElfial написа:
Май всеки се е оплаквал от проблеми с download-а а и да не се е оплаквал ползването на free сървър си има неудобства. Имам предложение да си основем BitTorrent мрежа за джобен софтуер. Ама дай да обясня с две думи какво трябва да направим и да дам някои начални предложения.

За BitTorrent с две думи

Системата се състои от клиенти и тракери. Клиентите веднаж нучили един за друг се свързават и точат директно един от друг. Тракерите са важния елемент, и най-важната му роля е да свързва клиентите.

Пакетите за download се идентифицират чрез информационен файл (с окончание .torrent), който съдържа информация за файла/файловете в пакета, разбивка на части с уникални идентификатори и адрес на един или повече тракери.

Когато torrent файл се сложи в клиентската програма тя го анонсира в тракерите които са вписани във файла и така клиентите се намират един друг.

Публикуването на пакет става с генериране на такав файл (всички клиенти имат такава функция и е повече от лесно) и предлагането му за download някъде (във форума би било достатъчно на първо време например). Така идентификационния файл се държи и от този който предлага пакета и от тези които го теглят и всички си набавят пакета един от друг.

Хубавото на цялата работа е, че няма нужда от място на сървър освен може би за .torrent файловете, които са доста малки, съдържанието е разпръснато и се смъква доста бързо (по-бързо отколкото от WEB). Самите тракери са базирани на HTTP и има много реализации. Тъй като могат да се зададат няколко тракера няма нужда да имаме сигурен сървър на който да върви тракера, достатъчно е да имаме да речем 3 тракера вървящи на домашни машини, за които има DNS име и ако поне един от тях работи в даден момент системата ще функционира. Дори и всичките да не работят в някакъв момент проблема ще е временен докато един тръгне.

Какво предлагам

Да се намерят 3-ма доброволци (може и повече разбира се) които да пуснат един тракер и да публикуваме тука адресите на тракерите. После всичко което се предлага тук може да се публикува в .torrent файлове които да съдържат тези адреси на тракери. С една дума нужно е да са ясни и постоянни адресите на тракерите за да знаят хората с какви адреси да генерират .torrent файловете.

Ясно е че аз съм единия доброволец, така че се търсят другите 2-ма.

Софтуер

Аз ползвам BitComet http://www.bitcomet.com/, на сайта се предлага и тракер, така че там има всичко необходимо. За друг софтуер може да погледнете тук:
http://wiki.theory.org/BitTorrentSpecification - това е спецификацията на протоколите, но има и линкове към софтуер към края на страницата.

Тракерът изисква много малко ресурси и един единствен отворен порт. Трансферът е минимален, така че стига да сте на някакъв вид постоянна връзка няма да Ви създава проблеми.

Начално предложение

Аз пуснах един тракер за проби на
generalsemantics.info:8111/anounce
Предлагам да си изберем тоя порт, но ако има доводи за друг - естествено няма проблеми - това е просто начално предложение, за да го решим по-бързо и лесно. Горното е временнот - мисля да го държа другаде.

Може да си направим сторидж за публикуваните torrent-и освен да ги пишем само във форуми, но все пак първо трябва да установим тракерите. Огледала на торрентите няма да е трудно да се правят, тъй като не са големи, така че остава само да действаме ;).[/b]

Zdravei Michael,vijdam,4e porazbirash dosta neshta,a osven tova i imash 4udesna ideq,torent si zaslujava i to dosta.Taka,4e suotvetno te podkrepqm i s kakvoto moga shte pomagam.
Sega po moq vupros:zna4i imam pocketPC na HP model3715 multimediq
sus windows2003 SE,postavih si beta-player za filmi,vsi4ko e super,no nqma subtitri,kaji mi kak da se spravq s tozi problem ili nqkoq druga programa,koqto da raboti sus subtitri.Blagodarq ti predvaritelno.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2005, 18:28 
Потребител
Аватар

Sorry za izchezwaneto, no chast ot prichinata beshe da nameria TorrentTracker koito da moje da se puska kato service:

http://mywebpages.comcast.net/a.west/tracker_howto.htm

Preporachwam go samo na tezi koito sa po na ti s neshtata zashtoto inache shte iziskwa dosta obiasnenia. Ako reshite da go probwate sledwaite ukazaniata na stranicata i ne chetete readme-tata w downloadite. Eto oshte malko danni, no pak da kaja - preskochete towa saobshtenie ako ne wi se zanimawa s tozi tracker, w sledwashtoto shte kaja po-konkretni neshta.

Az izpolzwam slednite parametri za serviza sazdaden sas SRVAny:

"AppDirectory"="C:\\TTRack\\"
"Application"="C:\\Python23\\python.exe"
"AppParameters"="c:\\TTrack\\bttrack.py --port 8888 --bind 213.191.197.105 --nat_check 0 --dfile dstate"

Estestweno patishtata pri was shte sa w zawisimost ot towa kak ste slojili neshtata a sashto i IP-to triawba da e washto.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2005, 19:06 
Потребител
Аватар

Sega po-konkretno. Niama nujda wsichki da puskame tracker kato service - ako dwama pusnem takaw shte e poweche ot dostatachno. Za razlika ot tozi tracker po-gore, trackera ot BitCommet ne iska pochti nishto - samo kazwate port na koito da raboti, uweriawate se che porta e otpushen na firewalla ako polzwate takaw.

Roliata na trackerite e samo da swarzwat horata, taka che ne e nobhodimo wsichki da puskame, dori e losho zashtoto pri poweche ot 3-4 shte zapochnat da zabawiat clientite.

Za da pusnete tracker triabwa da otgowariate na slednite uslowia:

- da imate postoianno internet IP na mashinata na koiato shte go puskate.
- (opcionalno) da imate DNS ime za neia
- Da ima shans IP-to ili DNS imeto da ostanat jiwi i postoianni prodaljitelno wreme. Ako imate DNS ime Ip-to ne e nujno da e postoianno razbira se.

DNS ime moje da polzwate i chrez niakoi ot Dynamic DNS servizite, no az predlagam parwo da widim dali shte se stigne do tam - ako se saberat 3-ma koito si imat DNS imena, niama smisal da tormozim drugi da instalirat tracker.

Az pusnah tracker na postoianno miasto:

tcp://www.percept.bas.bg:8888/announce

Slojih dwa torrenta za testowe na:

http://www.percept.bas.bg/PDATorrents/

Kak se smakwa:

Prosto downloadwate torrent file i go otwariate. Ako weche imate Torrent client toi shte go otwori i awtomatichno shte potarsi ot kogo da smakwa. Za celta clienta prawi wrazka s trackera/trackerite i gi pita koi e na linia.

Ako iskate da kachwate, ne e nujno da kachwate samia software a prawite torrent file za nego. Ako ste si wseli BitComet tam parwoto kopche prawi tochno towa. Kato sazdawte torrenta nai-wajnoto neshto e da wpishete trackera kam koito shte se obrashtat horata koito shte tochat. Zasega wpiswate tozi gore. Sled kato sazdadete torrent file clienta awtomatichno go puska (oswen ako ne ste configurarirali ogranichenia, koito da go predotwratiat razbira se). I stawate seeder (seete parcheta tka da se kaje). Sled towa ostawa tozi torrent file da stigne do drugi hora. Towa znachi che moje i po poshtata da go prashtate ili po wseki dug wazmojen nachin.

Razbira se nai-dobre e da ima site kadeto da sediat torrentite, no tam deto sam slojil tezi e malko neudobno da prawia takowa neshto. Tai kato samite torrenti ne sadarjat nishto oswen swarzochna informacia moje da se darjat i na free server.

Tai kato se poluchawa razpredelena mreja samite files niama nujda da se kachwat nikade, chowek moje da si darji gigabytes na domashnia computer i drugite da stigat do tiah po tozi nachin. Wiarno skorostta e niska, no wednaj wzeli 2-3 parcheta tezi koito sa gi izteglili zapochwat da gi razprostraniawat na swoi red taka che sled 10-tina download skorostta stawa gore-dolu kato na dobar download site.

Za tezi koito iskat da slagat trackeri:

Wijte dali gornite uslowia sa ok za was. Ako e taka pusnete tracker (koito izberete ot dwata) i pusnete tuk adresa mu. Za da stane po-lesno probata naprawete edin torrent w koito da ima samo washia tracker i moje da go probwame pomejdu si (za probata mojem da si go pratim po poshtata).

Za miasto kadeto da darjim torrentite dawaite predlojenia!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2005, 19:08 
Потребител
Аватар

Specialno za BitComet

Tam ima edna opcia w advanced IP Rules - Enable reporting LAN IP to Tracker.

Ako ste zad NAT nai-dobre ia mahnete zashtoto moje ili da osere rabotata ili da ia zabawi w zawisimost ot situaciata.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 20 Апр 2005, 19:11 
Потребител
Аватар

Obshti prikazki

Za da warwi taia rabota dobre triabwa kato smaknete neshto da go podarjite na diska izwestno wreme za da go seete za drugite. Ako miastoto ne wi stiga rezerwiraite mako i drajte niakoi neshta samo - naprimer tezi koito i na was wi triabwat ot wreme na wreme. No parwo da tragne systemata razbira se :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Май 2005, 17:58 
Шеф на матрицата
Аватар

kakto vinagi
:) meraklii njama

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Май 2005, 18:28 
Новобранец

Аз съм много навит да има тракер, по който да си разменяме нещицата, но по-добре да се направи съвместно с друг бг сайт. ;) Знаете за какво и кого говоря. ;) :) Трябва да има по-голяма аудитория, които постоянно да сийдват. И много малко хора да имат правото да качват, защото виждате какво става в бол.бг :)
Аз много искам такова нещо. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 18 Май 2005, 02:13 
Потребител
Аватар

И аз съм навит много да помагам с квото мога че и отгоре, само трябва да ми драснете няколко реда кво точно се очаква от мен...
Имам свободно време, голм хард и желание, само познания ми липсват, но мисля, че това е преодолимо...
Още повече, че май други ентусиасти няма, както Дечо казва...
Само ми обяснете и аз съм в играта...
Ми тва е!
Чакам кво ще решите...
Тоя форум и идеята му, много ми харесва, и както и преди това казах, мисля, че всичко това което сте постигнали до сега заслужава и трябва да бъде защитено и спасено...
Само ми дайте указания...
Чакам!

Тексты песен группы Любэ

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 19 Май 2005, 21:23 
Потребител
Аватар

Аз също съм ЗА и мисля, че мога да си позволя да осигуря място на РС то си за теглене, има ли проблем ако използвам и служебния си...? :lol:
В момента тегля така за спорт файловете които си сложил, за сега май само MediaPlayers се точи, другите... :(

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 01 Юни 2005, 14:26 
Потребител

в аренабг бях предложил да сийдвам торенти на ppc софтуер, имам много, но нямаше интерес. ако някои от вас се запишат и тн, там или в някой друг подобен сайт и проявят интерес, може би ще направят такава секция, ще споделям каквото имам, а то не е малко. обаче нямам време да правя сайт, да правя система за следене на пиъринга и тн, особено след като вече има такива.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Юни 2005, 15:40 
Потребител

В тракера bubu.to е качен един доста голям торент с нови програми за PocketPC и Symbian телефони.

Директния адрес е:
http://bubu.to/details.php?id=8769
преди това трябва да сте се регистрирали !

Посетете страницата, подкрепете "сеяча" и дано там ни се "отвори парашута" :-)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]