Дата и час: 21 Май 2018, 09:41

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 22 Май 2012, 10:25 
Потребител

Здравейте, постоянно се ровичкам из ибей и виждам телефони кодирнаи към Веризон на доста добри цени. Та въпроса ми е: ако си купя такъв, ще може ли да го разкодирам и колко пари ще е. Не знам длаи съм пуснал темата в правилния разбел, но телефона е с Андроид, спрял съм се на няколко модела: Motorola Droid A855/Droid2 A955, HTC Droid Eris, HTC Evo 4 G. Мисля, че е само телефон без догово, но е кодиран. Мерси предварително. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Май 2012, 11:56 
VIP
Аватар

Device: LG L7 P700
Device OS: Android
Device OS: SlimBean rel.3
Service provider: Globul
па4о написа:
Здравейте, постоянно се ровичкам из ибей и виждам телефони кодирнаи към Веризон на доста добри цени. Та въпроса ми е: ако си купя такъв, ще може ли да го разкодирам и колко пари ще е. Не знам длаи съм пуснал темата в правилния разбел, но телефона е с Андроид, спрял съм се на няколко модела: Motorola Droid A855/Droid2 A955, HTC Droid Eris, HTC Evo 4 G. Мисля, че е само телефон без догово, но е кодиран. Мерси предварително. ;)

Т.е., предполагам, че живееш в Щатите или в Канада, след като изрично се заглеждаш само по CDMA телефони, а не такива с GSM, какъвто стандарт се ползва у нас? Разкодирането е възможно online през най-различни сайтове, които по подаден IMEI и модел на телефона ти дават код за отключване, като цените варират от 15-17$ до 30-40EU.

Малко встрани, но може да е полезно и на други хора, които се интересуват да си вземат CDMA телефон - списък на страните и операторите, където тези устройства могат да се ползват - http://phone-solutions.pavemyway.com/Cd ... s-List.php . ЗАБЛ: Всички CDMA телефони с Android работят на CDMA 800/1900, така че ако си вземете такъв и отидете в Украина, например, може да се свързвате през мрежата на PeopleNET, но ако сте в Чехия - то техният оператор TeleFoenika работи на по стандарт CDMA450 и телефонът ви ще е безполезен.

И да потретя - тези телефони изрично НЕ работят с никой български оператор!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Май 2012, 20:30 
Потребител

Мерси за изчерапетлния отговор!!! Но съм си в България и си мислех, че ще стане, но явно е невъзможно. Направи ми впечатление, че тези модели ги няма на българския пазар, може би ако намеря някои телефон, който поддържа и нашите честоти и смоа го разкодирам, дали ще стане? Целата е да ми излезе по-евтинко. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Май 2012, 10:16 
Потребител

То сигурно и затова ги няма на нашия пазар щом не стават за в България.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Май 2012, 10:42 
VIP
Аватар

Местоположение: София 0888372601, Skype-radotomov, Email - rtomov465@gmail.com
Device: QUECHUA PHONE 5
Service provider: МТЕЛ
Има доста внесени такива апарати - кой от незнание,кой го излъгали някъде че могат да му го "отключат".Редовно ме питат за някой телефон къде му е слота за СИМ-карта.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Май 2012, 10:59 
VIP
Аватар

Device: LG L7 P700
Device OS: SlimBean rel.3
Service provider: Globul
па4о написа:
Мерси за изчерапетлния отговор!!! Но съм си в България и си мислех, че ще стане, но явно е невъзможно. Направи ми впечатление, че тези модели ги няма на българския пазар, може би ако намеря някои телефон, който поддържа и нашите честоти и смоа го разкодирам, дали ще стане? Целата е да ми излезе по-евтинко. ;)

По нашите земи се ползват само GSM-и - т.е. нашите оператори работят САМО по стандарта GSM. В този смисъл търсенето и доставката на hi-end GSM телефон от САЩ, като се добавят разходите по доставката е почти безмислено. Предполагам, че става дума за телефони "втора ръка" и ако това е така, то търсенето в съответните наши форуми, специализирани в тази насока - настоящият, http://obiavi.data.bg/ или http://prodavalnik.com, ще даде много по-добри резултати.

Само като пример: Функционален аналог на посоченият от тебе Motorola Droid е GSM серията Motorola Defy (забл. въобще, ВСИЧКИ телефони от серията Droid са CDMA!). Екземпляри от Motorola Defy могат да се намерят без проблеми на цени между 250 и 320 лева, при това отключени към всички оператори в България, плюс, естествено, възможността да провериш всичко, преди да го купиш.

В същото време, най-ниската оферта за Motorola Defy от eBay е на цена 169.99USD, плюс още 29.99USD за доставка до България, което приведено по днешният курс долар/лев прави ~310 лева, но с рисковете за това, какво всъщност получаваш, евентуални разходи на митница, както и фактът, че курсът на разплащане през PayPal или с кредитна карта НЕ е официалният курс на БНБ, с който аз направих горната сметка.

Ти си решаваш, но поне аз не виждам смисъл от това да спестя 10-20 лева, след като толкова много неща не са под мой контрол.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]