Дата и час: 21 Яну 2018, 05:20

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: ?????????????
МнениеПубликувано на: 05 Май 2009, 22:51 
Потребител
Аватар

zott написа:
аз имам пък друг проблем мога да пращам но не мога да получавам някакви идеи?

значи,пращат ми но ми показва само conecting gprs..... и никаква реакция след това машината е IPAQ 614c/ маи беше с WM6.1.пробвах с автоматичните но без промяна след това пробвах с линка от темата но отново без промяна.а версията на arcsoft мисля че е 4,2,10,4

От това което пишеш, да разбирам, че си имал настройки от оператор (който и да е ТОЙ!), преди да инсталираш тези? Ако е така, направи хард ресет и инсталирай.

fixOperaFlash
PingBox2
NetInfoBox
Mtel/Globul/Vivatel WAP&MMS

HTC Diamond 2
Radio: 4.49.25.57
Hard-SPL: 1.83.OliNex

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 23 Май 2009, 16:09 
Потребител
Аватар

Подновен е инсталатора на настройките за Вивател.

fixOperaFlash
PingBox2
NetInfoBox

HTC Diamond 2

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Май 2009, 21:13 
Новобранец

Здравейте...Имам следния проблем-от около половин година има HTC touch PRO и не мога да пратя MMS с него.Абонат съм на Глобул.Вкарвах всякакви настройки и не става и не става...Имам интернет през GPRS, значи проблема не е в липсата на нет...пробвах с каб-файлчето-отново греда javascript:emoticon(':(') Днес си направих следния опит-сложих СИМ карта Прима на Мтел,вкарах настройките и ...ГООООЛ-получи се -успях да пратя 2 ММС-а... от което следва че проблема не е в телефона а в настройките на оператора...След това се обадих на номер 123 на сътрудник на Глобул-момчето беше любезно-на въпроса ми дали не трябва някак да ми активират услугата ММС,ми отговори че не е необходимо,може би съм изтрил настройките и прочие бла-бла-бла...каза ми да пратя смс със текст ммс на номер 100 и ще ги получа и няма проблем...направих го и в отговор получих следния смс-"Съжаляваме но Вашият телефон не поддържа желаната услуга." :twisted: Е как телефона ми не поддържа ММС,като половин час по-рано пратих два,само че с карта на Мтел???Това ако не е нагла лъжа и липса на желание за задоволяване на интересите на клиентите какво е??? :evil: Така че моля за помощ-някой ако има същия модел телефон и е жертва на Глобул нека помогне...както някой някъде тук беше писал–"Хората пращат ммс-и от Моторола...пък аз..."javascript:emoticon(':(')Благодаря предварително за отделеното внимание!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Май 2009, 23:23 
Global moderator
Аватар

Device: X10
Чак пък жертва се изкара. Те не те лъжат. Просто системата им не ти разпознава телефона коректно и за това ти връща това съобщение.

С тази карта на глобул, пращал ли си някога ММС-и с друг телефон? Ако не, обади се пак на оператор, кажи им, че системата не те разпознава и не получаваш автоматичните настройки и че искаш да ти активират ММС-а. После ползвай cab-чето.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 03 Авг 2009, 13:15 
Новобранец

някой пробвал ли е да влиза със настройките на Globul. Аз имам проблем, дава ми една и съща грешка със CAB файла и с ръчното им въвеждане : Cannot Connect, no modem at above number. To check your connection settings and change them if needed, tap settings.
телефона е QTEK 9100 със WM5.0

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2009, 16:30 
Потребител
Аватар

noovas написа:
някой пробвал ли е да влиза със настройките на Globul. Аз имам проблем, дава ми една и съща грешка със CAB файла и с ръчното им въвеждане : Cannot Connect, no modem at above number. To check your connection settings and change them if needed, tap settings.
телефона е QTEK 9100 със WM5.0

Настройките работят, опитай с рестарт и пиши какво става.

fixOperaFlash
PingBox2
NetInfoBox

HTC Diamond 2

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2009, 21:18 
Новобранец

нестава и с рестарт.
CAB файла съм го инсталирал в DEVICE ( имаше възможност в Network и MEMORY CARD). Нали в DEVICE трябва да бъде?
На Connections ->Manage existing connections ми излиза Globul, давам connect , започва да се връзва и след втория опит излиза:Cannot Connect, no modem at above number.... от менюто select networks пробвах със GLOBUL WAP GPRS и GLOBUL ISP. Също променях от GPRS settings PAP и CHAP authentication
да не би да трябва от глобул да ми разрешат GPRSa.... аз им званях преди време ама операторките хептен нищо не разбират.... пробвал съм и в Германус и Офис1.
да не би някъде да има разрешаване на модема....

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2009, 22:19 
Потребител
Аватар

noovas написа:
нестава и с рестарт.
CAB файла съм го инсталирал в DEVICE ( имаше възможност в Network и MEMORY CARD). Нали в DEVICE трябва да бъде?
На Connections ->Manage existing connections ми излиза Globul, давам connect , започва да се връзва и след втория опит излиза:Cannot Connect, no modem at above number.... от менюто select networks пробвах със GLOBUL WAP GPRS и GLOBUL ISP. Също променях от GPRS settings PAP и CHAP authentication
да не би да трябва от глобул да ми разрешат GPRSa.... аз им званях преди време ама операторките хептен нищо не разбират.... пробвал съм и в Германус и Офис1.
да не би някъде да има разрешаване на модема....

Добър вечер,

Няма значение къде инсталираш .cab файла в този случай, но Device ни устройва напълно.
Самият факт, че имаш GLOBUL WAP GPRS и GLOBUL ISP, не говори добре :) Сега:
1. Uninstall на моите настройки от Settings / Remove programs
2. Влизаш в Settings \ Connections \ и триеш всичко каквото видиш останало
3. Рсетартирай
4. Инсталирай отново настройките (надявам се че си подбрал тези за твоя оператор :) )
5. Виж как са сега нещата
6. Пиши (ако предното не помогне, те чака HReset)

Успех

п.п. Да, все още (макар и в редки случаи), е необходимо активирането на услугата от оператор.

fixOperaFlash
PingBox2
NetInfoBox

HTC Diamond 2

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2009, 22:36 
Новобранец

Uninstall-нах ги и изтрих всичките networks от Advanced менюто... restart-нах, инсталирах наново, появиха се GLOBUL WAP GPRS, GLOBUL ISP и GLOBUL MMS GPRS, пробвах с първите две но същия проблем си остава.....
Чесно да ти кажа несъм обеден че и с hardreset ще стане, преди около половин година казах на един колега за този проблем и той реши да пробва с неговия телефон HTC и настройките на GLOBUL, същате грешка му даваше и на него, след като сложи карта на vivatel интернета тръгна.... обаче не се сещам дали Глобулската карта беше мойта или друга....може да е от картата..... утре ще пробвам с Mtel карта

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Авг 2009, 23:02 
Потребител
Аватар

noovas написа:
Uninstall-нах ги и изтрих всичките networks от Advanced менюто... restart-нах, инсталирах наново, появиха се GLOBUL WAP GPRS, GLOBUL ISP и GLOBUL MMS GPRS, пробвах с първите две но същия проблем си остава.....
Чесно да ти кажа несъм обеден че и с hardreset ще стане, преди около половин година казах на един колега за този проблем и той реши да пробва с неговия телефон HTC и настройките на GLOBUL, същате грешка му даваше и на него, след като сложи карта на vivatel интернета тръгна.... обаче не се сещам дали Глобулската карта беше мойта или друга....може да е от картата..... утре ще пробвам с Mtel карта

Ти някога ползвал ли си тази услуга с тази карта? Ако не: обади се на оператор и ги помоли да ти проверят статуса на GPRS услугата.

fixOperaFlash
PingBox2
NetInfoBox

HTC Diamond 2

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Авг 2009, 18:11 
Новобранец

Днеска им званнах, пратиха ми два есемеса с настоиките. Бяха абсолютно същите като твойте с мин разлика, не предполагах че ще стане но изтрих старите и въведох новите.... рестартнах.... и всичко вече работи...... ето съдържанието на есемесите 1:1
Start>Settings>Connections>Conections
My ISP>Add new modem connection>Make new connection:Enter a name for the new connection: Globul GPRS
Select a modem: Cellular line (GPRS)
Next>Access point name: globul
Next>user name: globul
Password: ne se pishe nishto
Domain: ne se pishe nishto
Finish
My work Network>Edit my proxy server>
Proxy server:192.168.88.11> Advanced> HTTP> Server:192.168.88.11> Port: 8004> OK> OK>

Ресетнах и трагна :P , 10Х

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 06 Авг 2009, 00:24 
Потребител
Аватар

noovas написа:
Днеска им званнах, пратиха ми два есемеса с настоиките. Бяха абсолютно същите като твойте с мин разлика, не предполагах че ще стане но изтрих старите и въведох новите.... рестартнах.... и всичко вече работи...... ето съдържанието на есемесите 1:1
Start>Settings>Connections>Conections
My ISP>Add new modem connection>Make new connection:Enter a name for the new connection: Globul GPRS
Select a modem: Cellular line (GPRS)
Next>Access point name: globul
Next>user name: globul
Password: ne se pishe nishto
Domain: ne se pishe nishto
Finish
My work Network>Edit my proxy server>
Proxy server:192.168.88.11> Advanced> HTTP> Server:192.168.88.11> Port: 8004> OK> OK>

Ресетнах и трагна :P , 10Х

Здравей,

Аз не открих разлика с моите настройки... Просто предполагам, че някой се е сетил да ти активира услугата :)

aDEO

fixOperaFlash
PingBox2
NetInfoBox

HTC Diamond 2

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2009, 00:37 
Потребител
Аватар

Благодаря,
идеята е страхотна, така всеки хард ресет ще е с една идея по бърз и приятен :bow:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Окт 2009, 21:49 
Потребител

Здравейте,
яви ми се следния проблем - въведох ръчно настройките за GPRS на Мтел, на Омнията ми и всичко тръгна и вървеше ОК. След 2-3 дни без видима причина не можех да отворя нито една страница през операта, а единствената връзка с интернет е обновяването на метеорологичните условия. Влязох в сайта на Мтел (там също има КАБ файл с настройки) инсталирах файла, но нищо не се промени към по-добро. Идеи?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Окт 2009, 11:58 
Потребител
Аватар

Lqlik написа:
Здравейте,
яви ми се следния проблем - въведох ръчно настройките за GPRS на Мтел, на Омнията ми и всичко тръгна и вървеше ОК. След 2-3 дни без видима причина не можех да отворя нито една страница през операта, а единствената връзка с интернет е обновяването на метеорологичните условия. Влязох в сайта на Мтел (там също има КАБ файл с настройки) инсталирах файла, но нищо не се промени към по-добро. Идеи?

Опитай с пинг до сайта който не ти се отваря. Ако имаш пинг до там през GPRS-a на Мтел, то проблемът ти остава в Операта. В противен случай, остава проблемът да е от настройките. Виж в подписът ми има програма, писана преди около година по темата (PingBox2), като ползвай Full версията.
Ако ползваш моите, то мога да те уверя, че нямат общо с липсата на интернет в браузъра ти... за тези от оператора - ще трябва да им се обадиш да питаш тях.

Що се отнася до настройки на браузъра: провери в opera.ini файла (в главната директория на Opera) за това какво ползваш в секция [Network]. Ако ползваш по-нова версия (9.7 по-новите билдове), то този файл ще ти липсва, за сметка на ключ в регистрите:
Код за потвърждение:
HKLM\Software\Opera\Prefs\Network

Там следните ключове трябва да изглеждат по този начин:
Код за потвърждение:
Check Local HostName = 1
Conn Mgr Auto Detect Network = 1

Разкарай редовете с Proxy ако има такива и рестартирай устройството преди да пробваш отново.

Ако проблемът не е в настройките, ще те помоля да отвориш нова тема. Благодаря!

aDEO

fixOperaFlash
PingBox2
NetInfoBox

HTC Diamond 2

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 48 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]